FIV - dr. Laura Dracea - 11

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irip spune:

Buna fetelor,

A facut careva dintre voi urticarie de la Gonal F? Eu da. Azi ar trebui sa fac ultima doza. Oare ar trebui sa nu o mai fac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CAMELIA28 spune:




Ma gandeam eu unde sunt toate fetele care FIV la Gynera!Ca la ambele FIV-uri cand am facut noi era mereu plin acolo si programul decalat,
va doresc mult noroc tuturor fetelor mai noi pe forum, sa fie repede cu ochisori!

Irip, daca faceai urticarie de la Gonal, faceai de la prima doza, eu zic ca nu e de la Gonal si ca inca o doza nu-ti poate face rau, vezi ce zice si dr Dracea.

Va pupam!

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Camelia: Ce repede a trecut timpul....mai ai putin; sarcina fara probleme si la termen iti doresc!
Fly: Cand am ajuns la clinica aveam deja temele facute si am primit raspuns la orice intrebare; eu deja recoltasem la Unysin o parte din analize ( cele care au relevanta) si doar le-am adus la cunostinta ca inainte de FET vreau sa fac tot ce se poate face ca analiza si poate gasim o cauza, desi sper sa fi fost doar nenorocul si nu altceva. Imi pare rau pentru pierderea suferita, cred ca ti-a fost si iti este foarte greu....Doamne Ajuta sa fie totul bine si bb-lina voastra sa fie sanatoasa!!
O zi buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flyhigher77 spune:

maria Doamne ajuta sa nu fie trombofilii! , la mine a trecut greul, legat de pierdere, dar imi doresc ca fiecare dintre noi sa faca pasii corecti si sa reusim toate dintr-o incercare, maxim doua, ca e totul pe banii si nervii nostri! Cum am mai spus n-am nimic cu cei de la Gynera,le datorez sarcina asta, a fost doar un episod neplacut, cel relatat, mi-as fi dorit sa ma pot consulta cu ei in continuare, dar din pacate nu se poate!
Sper sa fie bine tura asta Maria, ca o meriti din plin!
Te imbratisez cu mult drag!
Fly

23+ cu

Gena MTHFR mutatia C677T–genotip heterozigot si mutatia A1298C –genotip heterozigot-sarcina obtinuta prin FIV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Fly: Doamne Ajura! Sper ca intr-o buna zi imi voi tine si eu bb-ul in brate!! Cat despre cei de la clinica, mai sunt si lucruri de care nu sunt multumita.....
Hellen: Te asteptam cu beta refacut....eu sunt sigura ca sunt 2 sau poate s-au prins toti 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellen79 spune:

beta azi 1233, incep sa ma linistesc mai repet luni si miercuri sa vedem la eco,
partea naspa e ca am o perioada f stresanta la munca si sper sa nu ma afecteze f tare
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monicutza_L spune:

Buna fetelor!

Sunt noua pe acest forum si o sa incep fiv in mai cu dr Dracea. Mi-a prescris Gonapeptyl 1/2 de seringa (0.05 mg) si ma intream daca vreuna din voi l-a folosit? Cati facut cu cealalta jumatate? Ati aruncat-o?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Hellen: Super!! L ao asa valoare, doar gemeni sunt!!
Eu am recoltat pentru mare parte din analizele de trombofilie, am dat o sacosa de bani, acum astept rezultatele, sper sa fie totul bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flyhigher77 spune:

Hellen esti mama de gemenasi
Felicitari!
maria mi-am jurat ca nu ma mut de-aici de la FIV pana nu reusesti, asa ca.. multa bafta draga mea si Doamne ajuta!
camelia ce semnatura frumoasa! sanatate multa in continuare! , a mai ramas asa putin pana-i vezi pe nazdravani!

24+ cu

Gena MTHFR mutatia C677T–genotip heterozigot si mutatia A1298C –genotip heterozigot-sarcina obtinuta prin FIV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena1981 spune:

Am fost la eco ieri si intr-adevar sunt gemenuti si le bate inimioara . Mie insa mi-e foarte greu si cu raceala si cu varsaturile care sunt f dese si nu prea mai pot manca. Ma straduiesc sa depasesc perioada. Hellen, sigur si tu ai tot gemeni..... Am avut cam aceleasi valori la test, la al doilea chiar mai putin decat tine.

Mergi la inceput