FIV - dr. Laura Dracea - 11

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebecord spune:

Salutare fetelor,
Camelia mai ai putin. Iti tin pumnii. Felicitari burticilor si sarcini la termen cu bebei sanatosi.
Noi suntem bine. Deocamdata papam si facem nani. E mai dificil cand se trezesc amandoi in acelasi timp, dar ii mai pacalesc cu suzeta. In rest e bine, putina oboseala, dar totul se compenseaza cand ii tin in brate pe micuti. Tati ne ajuta foarte mult. Veti avea nevoie de ajutor, credeti-ma.
Va doresc la toate bebelusi cuminti ca ai mei.
Pupici
Mami de Davidsi Horia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellen79 spune:

LA MULTI ANI CAMELIA! NASTERE USOARA SI COPII SANATOSI SI VESELI.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flyhigher77 spune:

mrg
Eu mi-am luat toate medicamentele necesare de la Gynera, pentru ca la Bacau n-am gasit tot ce-mi trebuia. Pretul e cam ca la oricare dintre farmaciile din Bucuresti. Si ca sa nu raman cu stoc imi luam pentru cateva zile si cand ajungeam la echo, in functie de ce stabilea dr. Dracea imi mai cumparam.
cameliilor felicitari astazi de ziua numelui! Va imbratisez cu drag!
Aniversare frumoasa tuturor florilor!

24+ cu

Gena MTHFR mutatia C677T–genotip heterozigot si mutatia A1298C –genotip heterozigot-sarcina obtinuta prin FIV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CAMELIA28 spune:

Multumesc pt urari! Va dorim si noi sanatate si bucurii!

Medicatia pt FIV (Menopur si Dipherelin) are pret reglementat de minister si nu ar trebui sa varieze de la o farmacie la alta, dar am citit tot la acest topic ca se gaseste acum si Gonal F care e mult mai ieftin.

Raportez ca am cumparat aproape tot pt copii, astazi vreau sa finalizez bagajul pt maternitate si in rest , in pat! Am citit la mamici de gemeni ca majoritatea au nascut la 34-35 de saptamani si eu refuz sa nasc luna asta, asa ca din nou lipita de pat.

Amzule, La multi ani!!!Mi se pare mie sau te-ai intors la servici?

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

Multumesc frumos Fly si Camelia pentru sfaturi! SAptamana asta o sa merg sa imi iau medicamentele!
Bafta in continuare,fetelor!Reusita celor care sunt la inceput!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellen79 spune:

buna dimineata!
camelia sa ne dai vesti ce-ti fac bebeii diseara, din cate stiu grigore nu e saptamana viitoare, eu pe 4 mai am programare la 5 fara 20, daca te programeaza si pe tine poate ne vedem
fly tu mai mergi la grigore?
maria ti-au iesit analizele de trombofilie?
noi avem inca greturi, mai putin dar inca sunt, si acuma ne e si ffffffffffffffff somn toata ziua am monente cand pic de somn, mai ales la servici, joi fac beta din nou ca sa stau linistita de sarbatori
maroneli nu am mai avut, in 2 zile niste firicele nesemnificative sper sa fie bine
elena tu ce faci cum te simtii?
bafta la toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena1981 spune:

Fetelor, eu am avut o perioada mai urata, cu stari de rau de la raceala, dar si f. multe varsaturi... De 2 zile insa am putut si eu sa mananc si sa mai beau cate ceva si acum sunt ok. Am mai fost la o eco la Regina Maria unde mi-am gasit un dr si le-am auzit inimioarele bebeilor..... Bafta, fetelor ! Va doresc din inima sa reusiti si voi! Hellen, sa iti ajute Dumnezeu sa suporti greturile cu bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flyhigher77 spune:

hellen merg in continuare dr. grigore, dar saptamana viitoare!
vor trece si simptomele astea, important e sa fiti bine tu si bebeii!


24+ cu

Gena MTHFR mutatia C677T–genotip heterozigot si mutatia A1298C –genotip heterozigot-sarcina obtinuta prin FIV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecord spune:

Salut fetelor,
Camelia ce mai faci? cum te simti?
La multi ani pentru duminica. Scuze, dar efectiv am uitat. Pentru noi zilele sunt la fel. Iti doresc sanatate si doi baieti sanatosi si frumosi.
Pupici la toate mamicile si viitoarele mamici.
https://picasaweb.google.com/113614740615397768305/DavidSiHoriaPrimaSaptamana?authkey=Gv1sRgCPnQ3IyOpebK6QE#

minunile noastre

Mami de David si Horia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

Bebecord,ce frumosi sunt baietii tai! Sunt tare dragalasi!Sa va traiasca!Sa nu mai arati poze cu ei!
Hellen si Elena sper sa va simtiti din ce in ce mai bine si sa scapati de starile de greata!
Pup toate fetele!

Mergi la inceput