Mar-Apr (193) Hai madutza! Bv sorinam, Ssabrya !

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ama22
Cami eu ma tot invart prin casa, urc si cobor scarile :)) am dureri de burta si de spate, dar nimic sa imi atraga atentia in mod deosebit. dar deja nu mai am rabdare

39+ Natalia

AMR 6 zile :)

http://www.amainbucatarie.blogspot.com/

http://www.flickr.com/photos/8264324@N03/sets/72157625644823552/


stiam eu ca tre sa mai zic ceva cuiva, deh... neuronul...

ama, baga - baga mami la scari, poate Natalia isi scoate nasucul mai repede

35 +

AMR MAXIM 23 ZILE !!!

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Dyadyazuza felicitari pt bebe Cristian Andrei! V-am trecut pe prima pagina. daca vrei, da-ne si celelalte date: la catre sapt s-a nascut, cate gr, scor apgar
Ama am schimbat data UM-ului tau.
Strumphy de cateva zile intru doar sa verific dc ai nascut! Parca fetele se nasteau mai repede! Ce face Sophie? Poate asteapta o zi cu mai mult soare?


37+

AMR 3 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Madutza..am si eu o intrebare la tine:tu cu ce acte te duci maine la spital???Eu l-am intrebat pe prof si mi-a zis doar de adeverinta de la serviciu..tu iei si trimitere de la medicul de familie???

36+ David
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

AMR 4 saptamani!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Eu pampersii ii voi arunca la cosul de gunoi de la baie..nu o sa cumpar un cos special,nici nu stiu daca exista asa ceva...

Cos de rufe am luat din acela normal,dar separat unul pt hainutele gazei...

36+ David
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

AMR 4 saptamani!!!!


asa spui acum...atunci o sa-i arunci direct la ghena de gunoi . Miroase f tare, chiar daca mananca numai lapte

Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antguess spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina06st

Antguess ai luat cos de gumoi normal, cu capac, sau ceva ce se inchide ermetic. Stiu ca sunt si cin astea speciale pt pampersi, dar cam scumpe. Si pungile? Scrie pe ele ca-s pt pampersi si le gasesc la raionul de pungi?
Multam

in S 36+ cu minune de sanatos si fortzos!!!
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

AMR 3 saptamani



eu am luat de la auchan un cosulet in forma de pisicuta..capul adica....cu capac din acela de se misca....il impingi si bagi ce ai nevoie sa bagi
pungile le-am luat de la raionul de foli de plastic, pungi de alimente....am luat din acelea de alimente, de sandwichuri dar mai mari...scrie ca au capacitate de 2kg si sunt 200 in pachet.....deci o sa ma tina mult timp si costa 9 lei pachetul

AMR: JOI 31 MARTIE!!!!!!!!
Mamica mandra a lui Dani 8 ani si cu o Evelinne luna a 9 a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyadyazuza

buna seara burtici si mamici
va anunt ca pe data de 21.03 la ora 15:05 s-a nascut cristian andrei prin operatie cezariana cu complicatii pe o durata de 2 ore jumate. ne-am procopsit si cu streptococ si am stat in spital pana azi pe antibiotice. acum suntem acasa si suntem bine.
felicitari tuturor mamicilor si viitoarelor mamici, nasteri usoare si bebelusi sanatosi

37s cristian andrei cel mai iubit bebelus
[size=3]AMR MAX 8 ZILE[size=3]


felicitari dya !!! Bine ai venit bebe cristian Andrei ! Imi pare bine ca sunteti acasa si ca ati trecut de problemute

Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antguess spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Eu pampersii ii voi arunca la cosul de gunoi de la baie..nu o sa cumpar un cos special,nici nu stiu daca exista asa ceva...

Cos de rufe am luat din acela normal,dar separat unul pt hainutele gazei...

36+ David
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

AMR 4 saptamani!!!!



Laley- eu am luat cos de gunoi pt pampers dar nu era special pt asta...doar ca stiu din experienta ca noaptea de ex...cand era dani mic..imi era lene sa ma duc sa il arunc in alta camera...e mai comod sa-l am langa masa de infasat , cu pungutele langa el....schimb papmersul...il bag in punga, leg punga si il pun in cos....nu e un cos mare asa ca probabil ca il schimb zilnic dar imi este mai comod asa...

AMR: JOI 31 MARTIE!!!!!!!!
Mamica mandra a lui Dani 8 ani si cu o Evelinne luna a 9 a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

catank, de ce vrei sa iei aparat pt aerosoli dinainte? poate nu o sa ai nevoie de el. Cristi are 2 ani si 3 luni si nu am avut niciodata nevoie de el

Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antguess spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

ama si antguess da voi cum v-ati calculat DPN? NU DUPA UM? ca eu am UM -ul mai devreme decat al vostru .... deci ar trebui sa am si DPN mai inaintea voastra ... ca asa se calculeaza .... ce ne zic doctorii la eco e altceva ... si mie antonia mi-a venit la fix dupa calcularea lui in functie de UM ...nu daca o luna a fost mai mare si alta mai mica

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si 39+ PETRA ADRIANA
AMR MAX 8 ZILE



eu am calculat pe site=urile astea de-ti calculeaza dupa um numai ca la mine ciclul era la 26 de zile nu la 28...de aia e o mica diferenta cred

AMR: JOI 31 MARTIE!!!!!!!!
Mamica mandra a lui Dani 8 ani si cu o Evelinne luna a 9 a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antguess spune:

laley- zicea cineva mai sus de mirosul pampersului...si sunt 100% deacord...put in ultimul hal:)) de ce crezi ca mi-am luat pungute??

AMR: JOI 31 MARTIE!!!!!!!!
Mamica mandra a lui Dani 8 ani si cu o Evelinne luna a 9 a

Mergi la inceput