Ce citim azi?

Raspunsuri - Pagina 34

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corap spune:

:) bufleo, cam da.

(cam da = suntem copii
= aveti cam aceleasi gusturi literare
= sunt "urata sefa", dar numai pe tura mea . lucram in ture, ca sa nu obosim)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Bullshit - lucrati in ture ca sa ne tineti sub control (literar).

Lasa ca ma prind eu cine e pe tura a doua ca atunci cand organizez razmeritza sa stiu pe cate fronturi (va) atac.

Semnez:
Ecaterina Teodoriu in varianta moderna.

P.S. Cum sa fac sa o intalnesc pe prietena ta pe forumul asta ? Am o vorba sa-i mai spun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Roxana, daca esti curoiasa cum e "O zi" ti-o pot trimite eu sa o citesti.

Si tu esti "urata" ... vezi ca ti-am trimis un email mai demult in care ma plangeam despre cum m-am sinstrat la hotel din cauza de copaci decorticati de o furtuna de zapada si nici macar asa o mangaiere pe spate nu mi-ai raspuns.
Clar "urata" ! ! !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Roxana, daca esti curoiasa cum e "O zi" ti-o pot trimite eu sa o citesti.

Si tu esti "urata" ... vezi ca ti-am trimis un email mai demult in care ma plangeam despre cum m-am sinstrat la hotel din cauza de copaci decorticati de o furtuna de zapada si nici macar asa o mangaiere pe spate nu mi-ai raspuns.
Clar "urata" ! ! !

Ti-am raspuns acu cu mii de remuscari in suflet. Scuze, scuze, scuze, scuze !!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea
OK - acum stiu - tu esti "Urata Sefa" - ezitam intre tine si ..."altcineva", dar acum m-ai convins.


Intre ea si cine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Nu mai provoca vacarul din mine, ca te fac si pe tine "urata".
Si sa fie clar, eu am dreptate ... bzzzzz, bzzzzz ! ! !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

va citesc peste tot, va salut aici.
la citit impreuna nu stiu daca o sa pot face fata tura asta, inca ma mai adun pentru o incercare de a scoate ceva din subiectul cu Sotronul, care e cam abur si fum pana acum, absolut nemeritat sau poate tocmai sa compenseze densitatea cartii .




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea
P.S. Eu vreau s-o cunosc pe prietena ta - ca am impresia ca vorbim aceeasi limba - mai am cateva romane sa-i recomand.



Eram trista cind am inceput sa citesc ce mai faceti ,ca ma enerveaza astia cu serviciul,dar asa m-am distrat, ca aproape mi-a trecut.
Citesc intr-un ritm de silabiseala si in cele din urma am terminat Amos Oz -Scene de viata campestra,niste nuvele care par neterminate ,usor absurde ,dar cu niste personaje cu o personalitate interesanta...de citit.
Momentan n-am nimic de citit si am aruncat un ochi sa vad ce mai puneti la cale.Era cit pe ce sa ma reped la subiectul cu Salman Rushdie,dar m-am oprit la timp ,ca la 800 de pagini,repartizate la timpul meu impartit in cele 4 zari,imi mai trebuia fix o existenta.
Decizia mea nu e 100% luata ,asa ca daca vad ca va prinde intriga ,o sa incerc sa recuperez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galisia spune:

Buna fetelor si "La multi ani !"
Nu prea se mai trece pe aici ...oare avem nevoie de un topic nou pentru resuscitarea interesului ?
Eu ma plimb in paralele prin :Urzeala tronurilor","Martorul eternitatii "( Henriette Yvonne Stahl ) si "Mon Oncle "(Jean Claude Carriere),aceasta din urma cea mai misto "lectie ' pentru a deveni parinte mai bun.
Voua ce va mai face cu ochiul din rafturile librariilor ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Si eu citesc cartea a 4-a din seria 'Cantec de gheata si foc'. Am primit-o de cateva zile de la Nemira si sunt f.f. f. f fericita.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput