Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010(20)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns heidy spune:

La multi ani, Aron si Alexandru!

Ramo_P da-mi un PM cu datele lui Alexandru (vezi pe prima pagina exemplu de ce e nevoie) si data ta de nastere, sa te adaug si pe tine la listuta cand o sa am un pic de timp.

Fericita mamica de Tudor Andrei POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Lidia uite www.babyexpo.ro/b/downloads/catalog_de_reduceri_BABY%20EXPO_30.pdf" target="_blank">aici oferta la jumper la pagina 4



Dumnezeu ne-a binecuvantat cu minunea Natalia Maria (30. 12. 2010)

SMS 858 - Doneaza 2 EURO pentru inima copiilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaint spune:

Ralucaspm - noi facem cu piciorusele bicicleta, si aducerea genunchilor la piept. Cu manutele i le incrucisam in fata, intai stanga sus, apoi dreapta sus. Apoi ii ridicam fiecare manuta pe langa cap. Repetam miscarile astea de 3-4 ori pe zi, de 10 ori de fiecare data. Cat de des facem si trageri de maini, din culcat in fundulet, cica ajuta la muschii spatelui.

Apoi stam pe burtica, distrati de multe jucarii. Si de 2 ori pe saptamana inotamcu colacelul. Lucas a primit acordulkineto sa stea si in fundulet, si petrece 10 minute in scaunelul Bumbo, in fata oglinzii, pt conversatii de calitate cu baietelul de acolo iar de 2 ori il pun in poponeata si pe cont propriu si sta sprijinit in maini pana pica pe o parte sau in nas (dupa 5-10 minute de stat)

Mai avem si niste exercitii pe minge, il pun pe burtica pe minge si il tin de picioare si rotim mingea stanga dreapta usor. Si apoi tot pe burtica, tinut de maini, rotesc mingea usor pana atinge cu picioarele de jos, si apoi stanga dreapta. Astea cu mingea i le fac doar cand nu face kineto.

Cam asta facem noi zilnic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

e cineva care locuieste in sector 4 care poate sa imi spuna cam in cat timp au intrat banutii?
eu am pus sa mi-i puna pe card. ma anunta in vreun fel?



Dumnezeu ne-a binecuvantat cu minunea Natalia Maria (30. 12. 2010)

SMS 858 - Doneaza 2 EURO pentru inima copiilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo_P spune:

Citat:
citat din mesajul lui heidy

La multi ani, Aron si Alexandru!

Ramo_P da-mi un PM cu datele lui Alexandru (vezi pe prima pagina exemplu de ce e nevoie) si data ta de nastere, sa te adaug si pe tine la listuta cand o sa am un pic de timp.

Fericita mamica de Tudor Andrei POZE



Mulumim de urari !
Heidy ai PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

olgu, enzimele cu care copiii digera legumele apar dupa varsta de 5 luni. de aceea daca incepi diversificarea inainte de aceasta varsta, ori bagi cereale, ori bagi fructe. daca copilul e slabut, bagi cereale. daca e ok, bagi merele.
am cetit linkurile, stiu teoria, ma, ca m-au intesat aia la municipal. ana culcer nu te lasa sa pleci neinvatat de acolo. ai mei sunt ca mancare/greutate in regula, atatea kg aveau si fetele sora-mii, nascute la termen cu 3kg, dar la miscari cred ca sunt nitel in urma, desi ganguresc, tin capul, s-au intors, pedaleaza, studiaza manutele etc. singurul lucru pe care nu il fac si zice in mama si copilul ca ar trebui sa-l faca e ca nu participa la manevra de ridicare.
multumim de laude, sunt tare mandra ca au recuperat atat de bine, sa nu fie de deoki.

cam la ce cantitate de piure de fructe se inlocuieste masa de lapte complet? la 120-150?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Hello!

La multe lunite si ani, bb Alexandru!

Heidy, un pup mare pentru Tudor!
Fetelor, puteam sa ne vdm toate, azi... dc tot sunteti atatea care merg la baby expo. Eu stau asa aproape... si cum voi oricum veniti...

Va pup, e atat de frumos afara, ca abia astept sa ne destrabalam putin la soare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns heidy spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_o

Hello!

La multe lunite si ani, bb Alexandru!

Heidy, un pup mare pentru Tudor!
Fetelor, puteam sa ne vdm toate, azi... dc tot sunteti atatea care merg la baby expo. Eu stau asa aproape... si cum voi oricum veniti...

Va pup, e atat de frumos afara, ca abia astept sa ne destrabalam putin la soare!

Ana,
mami de pui mic, David Ciprian, minunea minunilor!


Ana, eu pe la 2 cred ca ajung... asa cu aproximatie. Si estimez ca pe la 4...4.30 scap.. si am putea sta vreo 20 -30 min la o poveste mica, daca o sa mai aiba rabdare Tudor.

Fericita mamica de Tudor Andrei POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Je e moarta...am racit super nasol si am ratat prima lectie de calarie a Ariannei

==========
Corina
Mami de Arianna Maria (18.11.2008) si Patrick Stefan (16.10.2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEXA1985 spune:

Offf, eu sunt tare trista. Afara e asa frumos,dar noi nu avem voie sa iesim cel mai sigur pana luni cand mergem la control sa vedem daca mai haraie de la nemernica de bronsolita.Mi-as fi dorit sa merg si eu la baby expo, mai ales ca e la 5 minute de mine, dar nu am cu cine lasa fata.
Diseara o sa mai adaug 4 poze facute acum 2 zile.Pupici.

Mami de ANDREEA LAVINIA 1.10.2010
AM PRODUSE IEFTINE AVON SI ORIFLAME LA BAZAR!!!!!

Mergi la inceput