Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010(20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramo_P spune:

neata' fetele!

Astazi va dam praji si tort si suculet si cafelute si ce vreti voi, fiind virtuale puteti papa si cele care tin dieta, face bb meu 4 luni

heidy vazut poze, super bebe, foarte frumos imbracat, am vazut ca si tu i-ai pus ata de martisor, asa-i ca avem cele mai frumoase martisoare din toata viata noastra?

gabriella1 Alex a avut la 3 luni 7.5 kg si acum la 4 luni 8.3 kg, dar pentru asta tot ii dau sa pape de cate ori vrea, daca nu ma insel piersicuta al Anei avea 8.8 kg, ce sa le facem sa ii punem la cura de salbire... ce ar zice medicul tau de noi...

ioanast adipapazi zice bine, un pic de timp NUMAI pentru tine, si sa vezi ce repede iti revii, si eu imi iau zilnic portia de timp chiar daca e vorba de dus la cumparaturi in magazinul de langa bloc, imi aleg drumul cel mai lung si mai iau si eu o gura de aer. Si eu ma simteam la inceput coplesita si fiind la primul imi era frica ca nu o sa ma descurc

La multe lunite bebe Aron de Dosita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymona spune:

Citat:
citat din mesajul lui danaint

Neata!

Lucas a dormit toata noaptea deci noaptea treCuta pur si simplu s-a speriat de camera noua in care era da acum s-a adaptat. Baiatul lui mama destept, cra cra!

Andreeacc-sunt in ziua 18 din prima dieta. Pana acum nu am pacatuit major, am mai decalat unele mese dupa programul lui bebe, nu aveam cum altfel. Si am uitat sa beau nenorocenia de ceai intr-o zi la pranz. S-au dus vreo 4 kg in perioada asta, ma declar multumita! Ce e nasol e ca desi sunt aproape la greutatea mea (+2,3 kg - slava domnului ca am scapat de minunatiile de 30kg) am ramas cu burtica mai scap oare de ea?

Mami de Lucas Petru (27.10.2010)


Ce bine o fi la munte!!!! Aveam si noi in plan un drum la Campina la bunici we asta, sa stam in curte la soare si aer curat, dar Clara e invitata diseara la o petrecere si nu a vrut sub nicio forma sa renunte la ea .....oricum nu stiu dc o duc pt ca e cam racita...sa vdm cum se simte pana diseara.

Felicitari pt cele 4 kg pierdute! Ref la burtica, eu dupa sarcina cu Clara, desi am ajuns la greutatea de dinainte de sarcina, burtica a ramas prezenta din pacate.

Mami fericita de Clara Maria (01/02/2006) si Robert Alexandru (21/10/2010) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymona spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramo_P

neata' fetele!

Astazi va dam praji si tort si suculet si cafelute si ce vreti voi, fiind virtuale puteti papa si cele care tin dieta, face bb meu 4 luni

heidy vazut poze, super bebe, foarte frumos imbracat, am vazut ca si tu i-ai pus ata de martisor, asa-i ca avem cele mai frumoase martisoare din toata viata noastra?

gabriella1 Alex a avut la 3 luni 7.5 kg si acum la 4 luni 8.3 kg, dar pentru asta tot ii dau sa pape de cate ori vrea, daca nu ma insel piersicuta al Anei avea 8.8 kg, ce sa le facem sa ii punem la cura de salbire... ce ar zice medicul tau de noi...

ioanast adipapazi zice bine, un pic de timp NUMAI pentru tine, si sa vezi ce repede iti revii, si eu imi iau zilnic portia de timp chiar daca e vorba de dus la cumparaturi in magazinul de langa bloc, imi aleg drumul cel mai lung si mai iau si eu o gura de aer. Si eu ma simteam la inceput coplesita si fiind la primul imi era frica ca nu o sa ma descurc

La multe lunite bebe Aron de Dosita

_

Mami de bursucel Alexandru-Daniel - 12 nov 2010 poze


La multe lunite bb Alexandru!!! Sa cresti mare, sanatos, frumos, destept si iubit!

Mami fericita de Clara Maria (01/02/2006) si Robert Alexandru (21/10/2010) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo_P spune:

Citat:
citat din mesajul lui anymona

Citat:
citat din mesajul lui Ramo_P

neata' fetele!

Astazi va dam praji si tort si suculet si cafelute si ce vreti voi, fiind virtuale puteti papa si cele care tin dieta, face bb meu 4 luni

heidy vazut poze, super bebe, foarte frumos imbracat, am vazut ca si tu i-ai pus ata de martisor, asa-i ca avem cele mai frumoase martisoare din toata viata noastra?

gabriella1 Alex a avut la 3 luni 7.5 kg si acum la 4 luni 8.3 kg, dar pentru asta tot ii dau sa pape de cate ori vrea, daca nu ma insel piersicuta al Anei avea 8.8 kg, ce sa le facem sa ii punem la cura de salbire... ce ar zice medicul tau de noi...

ioanast adipapazi zice bine, un pic de timp NUMAI pentru tine, si sa vezi ce repede iti revii, si eu imi iau zilnic portia de timp chiar daca e vorba de dus la cumparaturi in magazinul de langa bloc, imi aleg drumul cel mai lung si mai iau si eu o gura de aer. Si eu ma simteam la inceput coplesita si fiind la primul imi era frica ca nu o sa ma descurc

La multe lunite bebe Aron de Dosita




La multe lunite bb Alexandru!!! Sa cresti mare, sanatos, frumos, destept si iubit!

Mami fericita de Clara Maria (01/02/2006) si Robert Alexandru (21/10/2010) poze



Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucaspm spune:

Buna dimineata, fetelor !

Am citit repede, dar nu mai mia ramas timp si de scris. :(

Am impresia ca Nicholas nu sta prea bine la capitolul miscare si as vrea sa va rog sa-mi spuneti si mie ce miscare faceti cu bebeii.

Ii puneti in poponet, pe burtica, in picioruse (sustinuti, bineinteles) ?

Lui Nicholas nu ii place deloc pe burtica si nu prea isi ridica capusorul. :(

Astazi poate reusesc sa ii scot jumperul din dulap, desi el nu prea isi agita piciorusele si nu stiu daca o sa faca ceva in jumper.

Va pup si fug.

Raluca cu Ioanna , Georgios si Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

la multe lunitze, bebe alexandru!

ioanast, eu am gemeni, sunt in gasca cu sugubina!ioachim si ana s-au nascut prematur la nici 34 de saptamani implinite, cu 1700 si 1800 de grame. acum au 4 luni jumate, 64 cm, fata 6800 si baiatul 6700.
sashenk, sugu, multumesc de impartasire de ganduri/stari.

si noi mergem azi la baby expo. mamelor de barlog, cand eram gravide si va duceati toata ziua la intalneli si la baby expo, imi venea sa innebunesc de atata stat in pat. asa ca nu scap azi baby expo nici picata cu ceara.ma leg acolo de usi. vreau sa iau scaune de papat in ele, sa ma uit la jumpere si la jucarii.va povestesc si eu diseara. acuma fug sa fac merele cu cereale, apoi fug la expo, apoi revin sa dau papa, apoi parc, apoi vine drita neuroloaga la 5. program incarcat. maine biserica, apoi parc-papa-parc-papa.
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

La multi ani, Aron si Alexandru! Sa cresteti mari si voiosi!

Hihi, ce iti e si cu medicii...Elficai i se recomanda diversificarea pentru ca nu au luat suficient in greutate, Gabriellei ca a luat prea mult...ce poti sa mai zici!?

Adi, dar ce e cu enzimele alea de care zici? Si nu iti face mustrari de constiinta, daca ai nevoie de time-out, ia-l. O mama relaxata, chiar daca dupa o ora-doua de pauza, e muuult mai de folos copiilor ei decat una omniprezenta si terminata psihic.

Ioana, dar nu o poti tine acasa pe cea mare daca te sperie atat de rau racelile ei? Zic si eu! Anymona face foarte bine ca e relaxata, dar daca nu poti fi ca ea, de ce nu o tii acasa? Pana se incalzeste de-a binelea, de exemplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Adi, uite ce zic omuletii astia despre varsta corectata a prematurilor http://pediatrics.about.com/od/yourbabyweekbyweek/ss/baby_wk_twtytwo_5.htm Picii tai sunt foarte bine la dimensiuni, felicitari!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns heidy spune:

Neatza!

Multumim de aprecieri. Va .
Noi am dormit iarasi putin azi-noapte, dar asta e, mergem mai departe. Astazi trecem si noi pe la baby expo. Eu il iau si pe sot si pe pici cu mine. Stiu ca e mai aglomerat, dar sper sa ne descurcam. Nu am cu cine sa il las pe bb si oricum ar fi trebuit sa las lapte si cum nu m-am mai muls de mult am fix masa lui, nici un surplus; pe langa asta, trebuie sa ma consult cu sotul innainte sa cumpar ceva si asa ca vom fi gasca mare. E frumos afara, o luam incetisor si fara stres si zic ca om iesi la liman.

Pentru fetele care cumpara de la expo obiecte mai mari.. gen scaun de masa (adipapazi cred ca tu trebuie sa iei 2?), vorbiti cu cei de la care cumparati ca e posibil sa aiba transportul gratuit la domiciliu. Noi asa am avut transport la carut in toamna cand am cumparat.

Eu inca nu am inceput sa fac nimic pt mine in afara de tuns si un epilat lunar, dar, noi iesim cu bb in oras si ne intalnim cu prietenii. Ca si parte amuzanta, acum vreo 2 saptamani, duminica, ne-am sunat toti prietenii sa iesim in oras sa bem o cafea si nu am gasit nici unul cu chef. Noi cu copil si vroiam sa iesim si ei stateau in barlog.

danaint deci sunt invidioasa.. VREAU si eu la munte....
Pentru noi, ca nu avem masina, e mai greu de ajuns. Dar cred ca o sa discut cu sotul aspectul ca m-am plictisit de stat doar pe acasa.

Ana_o un de la Tudor.

M-am intins ca o placinta dobrogeana... asa ca va doresc o zi frumoasa, sa aveti cumparaturi cu spor si plimbari placute. Cred ca o sa fie o vreme perfecta pentru parc astazi.

Fericita mamica de Tudor Andrei POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns heidy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramo_P

neata' fetele!

Astazi va dam praji si tort si suculet si cafelute si ce vreti voi, fiind virtuale puteti papa si cele care tin dieta, face bb meu 4 luni

heidy vazut poze, super bebe, foarte frumos imbracat, am vazut ca si tu i-ai pus ata de martisor, asa-i ca avem cele mai frumoase martisoare din toata viata noastra?

gabriella1 Alex a avut la 3 luni 7.5 kg si acum la 4 luni 8.3 kg, dar pentru asta tot ii dau sa pape de cate ori vrea, daca nu ma insel piersicuta al Anei avea 8.8 kg, ce sa le facem sa ii punem la cura de salbire... ce ar zice medicul tau de noi...

ioanast adipapazi zice bine, un pic de timp NUMAI pentru tine, si sa vezi ce repede iti revii, si eu imi iau zilnic portia de timp chiar daca e vorba de dus la cumparaturi in magazinul de langa bloc, imi aleg drumul cel mai lung si mai iau si eu o gura de aer. Si eu ma simteam la inceput coplesita si fiind la primul imi era frica ca nu o sa ma descurc

La multe lunite bebe Aron de Dosita

_

Mami de bursucel Alexandru-Daniel - 12 nov 2010 poze



cel mai frumos si cel mai scump martisor ever.
Ce bb grasunic ai! 7,5 kg la 3 luni...sa o tina tot asa..

Fericita mamica de Tudor Andrei POZE

Mergi la inceput