Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010(20)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Alexa iti tinem companie k nici noi nu avem voie afara inca vreo 2 zile


Corina sanatate multa



Dumnezeu ne-a binecuvantat cu minunea Natalia Maria (30. 12. 2010)

SMS 858 - Doneaza 2 EURO pentru inima copiilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

sanatate pt bolnaviori
mie mi-a facut sotul surpriza ..a cumparat un apartament nou intr-o vila u..pe dinauntru nu e terminat are decat electricul si apa si cativa pereti dar este exact cum trebuie pt ca mie imi place sa-l decorez de la 0 ..sunt super happy ..si e intr-o zona f ff linistita fara masini si poluare,cu circuit inchis deci stau linistita de tot... la 5 minute de munte si vedem si marea de pe balcon ..



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns heidy spune:

Citat:
citat din mesajul lui douradoudou

sanatate pt bolnaviori
mie mi-a facut sotul surpriza ..a cumparat un apartament nou intr-o vila u..pe dinauntru nu e terminat are decat electricul si apa si cativa pereti dar este exact cum trebuie pt ca mie imi place sa-l decorez de la 0 ..sunt super happy ..si e intr-o zona f ff linistita fara masini si poluare,cu circuit inchis deci stau linistita de tot... la 5 minute de munte si vedem si marea de pe balcon ..



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)



Wow doura, frumoasa surpriza! Sa fie intr-un ceas bun si sa petreceti numai clipe minunate in noua casa. Pupic printesei razboinice.

Fericita mamica de Tudor Andrei POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

La multe lunite bebeilor sarbatoriti!

Sanatate multa celor bolnaviori!

Doura, felicitari pentru surpriza! Mi-as dori si eu asa surpriza de la sot, dar nu prea ne putem intinde ...





Mami de Cristiana (29.12.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

multumim, girls ...acum nu mai avem bani deci o sa dureze ceva pana ne mutam..vreun an cred...dar eu deja imi fac planuri...



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Felicitari Doura! Sa fiti fericiti in noua casuta!

==========
Corina
Mami de Arianna Maria (18.11.2008) si Patrick Stefan (16.10.2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Buna seara fetele,

Ce zi superba azi, nu-i asa?

Ana ati reusit sa va vedeti azi? Ce ai gasit frumos la Baby expo?

BraveGirl multa sanatate!

Alexa lasa ca si luni si marti o sa fie frumos si o sa poti iesi cu siguranta.

douradoudou ce surpriza, felicitari !
Sa ne tii la curent cum merge cu decoratia.

Am fost si noi in IOR de pe la vreo 14.30, era pliin! Manifestatieee! Toti se uitau la noi si ziceau "aa, gemene ce frumos, ce dragute sunt, ce frumoase; copii de 5 ani veneau direct la carut" ce mai m-am super distrat. Nu va zic ca am venit RUUPTA in doo..Am facut 3h de plimbare, si am stat doar max 30min cat sa le dau LeMeul din bibi. Au venit rupte de obo si ele, le-am schimbat, dat lapteek si s-au patucinizat vro ora. Azi am noroc scap de baia singura ca vine dady acas!


sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymona spune:

Alexa, Bebelu, multa sanatate la bb-i!!!
Doura, felicitari pt surpriza si spor la decorat!

Am fost si noi azi in IOR vreo 3 ore de la 12 la 15...noi si multi altii se pare....vb Sugubinei...manifestatie frate. Era o coada la tiroliana! Si Clara s-a ambitionat sa stea la coada aia de cateva ori. Ne-am intors rupti...nu am stat nici macar o clipa pe o bancuta. Bb s-a incapatanat sa nu doarma deloc. I-am dat si papica, l-am plimbat non stop....degeaba...ochii mari si liniste doar dc mergea carutul


Mami fericita de Clara Maria (01/02/2006) si Robert Alexandru (21/10/2010) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns heidy spune:

Am fost si noi azi la baby expo... Am luat ceva hainute, un sterilizator ca pana acum am sterilizat la rece si m-am cam plictisit de schimbat solutia la fiecare 24 h, un centru de joaca de la Tiny Love f f simpatic (nu era in plan dar mi-a placut mie mult, sa vedem daca la fel de mult ii place si lui bb), niste biberoane, farfurii si tacamuri... Nu diversificam inca, dar pentru cand vom diversifica...

In rest...lume lumeee.. multa rau, nu stiu ce sa zic de promotii ca ce aveam eu in plan nu prea am gasit. Vroiam scaun de masa Beaba dar cica nu mai aduc ca nu ar avea loc copiii in el asa ca acum sunt bulversata... ce alt scaun as putea sa iau. Trebuie sa incep sa studiez din nou oferta pe net. Mai vroiam un patut pliant pentru momentele in care mergem pe la munte, mare, in vacanta.. sa nu doarma cu noi in pat si mi s-au parut cam scumpe pt ce aveam noi nevoie...

Bebe a fost extrem de cuminte, a stat in scoica si a dormit, s-a uitat la ce era in jur, nu prea a mancat, dar de cand am venit acasa (pe la 4) a mancat de 3 ori ca spartul, nu a plans deloc, dar acum a cazut lat. A fost un pic cam mult pentru el.

Mai e cineva pe aici ?? Ca am vazut ca e slaba activitatea.



Fericita mamica de Tudor Andrei POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Buna seara! Si noi am fost in IOR azi, tot vreo trei ore, dar nu am vazut-o pe Sugubina, desi am cascat ochii cat am putut! Am vazut niste carucioare de gemeni, dar nu pe al ei. A fost tare frumos, iar Iulia mea a dormit la greu. Dupa vreo ora si jumatate sotul cu cumnata vroiau in Auchan. Le-am spus sa se duca si cand termina sa vina sa ma ia. Si au venit dupa inca o ora si jumatate. Sotul se temea ca i se face foame si urla si nu o pot alapta in parc. Dar ea a dormit bustean nu numai in parc, ci si cand am mutat-o in masina, tot drumul spre casa + pana in casa. Atunci a facut ochii mari, am mufat-o la san si a fost bine. Sper sa doarma si la noapte, sa nu ne faca surprize si sa ne povesteasca diverse, daca a dormit atata ziua.

Fetele care ati fost la Baby Expo, ce ati gasit super tentant? M-ar interesa in mod special scaun pt bebe si singura recomandare pe care am primit-o este cel indicat de Simonique: http://www.soffiplanet.ro/masa-bebelusului/masute-si-scaune/chicco-scaun-de-masa-polly-magic.html. Heidy, tu de unde stiai de cel de la Beaba? Eu prefer sa iau la recomandarea cuiva care a folosit propriu-zis scaunul si, eventual, care are si termen de comparatie, sa stiu care e mai bun, la ce sa fiu atenta, ce e mai important. Daca mai aveti sugestii, spuneti-mi si mie si dc stiti si pretul, in caz ca merita la Baby Expo, ziceti repede, sa dau o fuga maine. Ca alte lucruri nu vreau. Sau asa imi imaginez eu, dar probabil ca daca vad acolo, mai vreau nu stiu cate altele...

Doura: Felicitari pentru noul apartament! Ce frumos.... si munte si casa si propriul cuibusor de nebunii! Sa va dea Dumnezeu numai clipe frumoase in el!

Adipapazi: Semintele de in sunt bune pt omega 3 si am citit ca tu le pui in iaurt. Eu le pun in ce beau (lapte batut, sana etc) si cat las laptele sa sa mai incalzeasca, sa nu il beau de la frigider, se mai inmoiae semintele. Fac bine? Pe punguta cu seminte nu scrie decat uz extern: se inghit semintele cu apa!!! Oare nu ar fi inecacioase? Nici nu am incercat. Pana sa vad cum faci tu, luam cateva seminte in gura si incercam sa le sparg cu dintii, dar nu prea imi placea senzatia, ca sunt destul de tari semintele. Dar ma gandeam ca daca doar le inghit, fara sa le mestec, nu au efect... Tu stii mai multe, spune-mi si mie cum e... Si, eventual, ce alte seminte sa imi mai cumpar sa imi pun in lapte, ca mi se pare super combinatia... 2 in 1: sanatos si bun!

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

Mergi la inceput