FIV la Clinica Promed System

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris8 spune:

buna raluca
la medlife costa cam 1000 ron, eu insa am dat mult mai mult pt ca dr Vladareanu cu care am facut eu era colaborator si avea comisionul f mare, fiind un medic de renume...insa n-am ce zice, a meritat banii, la mine polipul era in peretele uterului si cam greu de scos, insa a facut o treaba excelenta..
tu insa mai bine suna la Promed si intreaba cat costa, pretul difera de la o clinica la alta in sistemul privat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PETRICIA spune:

Muky, din pacate beta era negativa, in acea seara a venit si menstra, asta este acu mi-am mai revenit, voi merge luna viitoare la d-na dr. Manolea pentru un control.
Tratament cu Pergoveris am facut eu, am inteles ca este de ultima generatie si ca este f. ok, in schimb se gaseste destul de greu , eu am reusit sa-l cumpar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui PETRICIA

Muky, din pacate beta era negativa, in acea seara a venit si menstra, asta este acu mi-am mai revenit, voi merge luna viitoare la d-na dr. Manolea pentru un control.
Tratament cu Pergoveris am facut eu, am inteles ca este de ultima generatie si ca este f. ok, in schimb se gaseste destul de greu , eu am reusit sa-l cumpar.


Imi pare nespus de rau, cuvintele sunt de prisos... si eu tot luna viitoare o sa merg la dr Manolea.


Anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
3 Inseminari nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau1979 spune:

PETRICIA imi pare rau sa aud asta ,stiu ce inseamna gustul infrangerii.Nu te lasa doborata ,ca pana la urma totul va fi bine
eu am stimulare cu pergoveris 20 fl cred ca am primit tratamentul asta datorita valorii AMH mic 1.06 , testosteronul crescut +oligoastenoteratozoospermia sotului
sper ca de data asta sa ne ajute dumnezeu sa reusim ,ca pentru alt fiv nu mai avem resurse financiare disponibile
sa ne ajute dumnezeu pe toate si sa trecem la subiectul
Va pup pe toate si va imbratisez cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumynytas81 spune:

buna Raluca,am sunat eu la Promed Targoviste,sa intreb de pret pt histeroscopie operatorie cu rezectie de polip si au zis ca este 770 ron,cu anestezie generala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris8 spune:

Buna fetelor,
Ce mai faceti? in ce stadiu mai sunteti?
petricia, imi pare tare rau...iti doresc sa fii puternica si sa nu te lasi, vei reusi pana la urma
lumynyta, bafta la histeroscopie
raluca tu ce mai faci? ai fost la eco?
clau tu ai inceput stimularea? 20 fiole de pergoveris??? aoleuu cati bani vei da pe tratament...
Am fost si eu la dna dr,schema mea de tratament cuprinde 10 fiole pergoveris si un pen de 450 UI de Gonal-F, plus Cetrotide si la final Pregnyl. Se aduna si la mine o suma maricica... O sa incep cand va veni menstruatia, undeva spre sfarsitul lunii mai. Ma apuca niste emotii cand ma gandesc....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca0108 spune:

cris eu astept sa imi vina menstra pe 15-16 si atunci merg la eco. nu am stabilit nimic pana acum, mai am putin de astepatat:) va pup pe toate si multa multa bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alabina spune:

Buna Cris,

Eu inca nu m-am hotarat cand o sa incep procedura, probabil iulie, nu stiu sigur. Mai am cateva probleme medicale de rezolvat. Si inca nu am fost la doamna doctor sa vad ce schema o sa-mi dea, oricum stiu sigur ca o sa fie clexane si cred ca si prednison, astea pe langa cele de stimulare. Emotiile sunt mari si nu indraznesc inca sa ma gandesc la ce o sa se intample, dar trebuie sa incercam. Oricum, suntem pe maini bune si trebuie sa avem incredere.



MTHFR C677T Heterozigot, PAI - 675 Heterozigot 4G/5G, 4 sarcini oprite in evolutie,mutatiile descoperite dupa ultima sarcina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris8 spune:

am inteles...atunci probabil ca eu voi fi prima care va incepe...
mie pe 23 ar trebui sa imi vina menstra, in ziua 2 trebuie sa merg la eco si apoi incepem stimularea din ziua 3. Mi-e o fricaaaaa !!!Dna dr ne-a recomandat FIV cu ICSI avand in vedere spermograma sotului si inseminarile esuate...in plus am si AMH-ul cam mic si a zis sa nu riscam sa nu obtinem embrioni...nu-mi vine sa cred ca mai e asa putin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau1979 spune:

Buna feteloe
Cris8 am fost ieri la ecografie si nu pot incepe tratamentul deoarece am un chist de 2.5 cm
amanam pana la urmatoarea menstra .iau anticonceptionale pentru absortia chistului
sper sa fie bine doamne ajuta
asa ca esti prima care ne da vestea cea mare
micki ai mai facut ceva asteptam vesti

Mergi la inceput