FIV la Clinica Promed System

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lumynytas81 spune:

buna fetelor! raluca eu astept sa-mi vina c.m. si apoi in 6-7-8 zile tb sa fac intai histeroscopia operatorie,apoi sa se aprobe dosarul .Oricum tb sa se recupereze uterul,pt Fiv.La voi la cat timp ati avut voie sa incepeti procedura(dupa histeroscopie) si va mai intreb ceva cand ati avut voie sa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau1979 spune:

buna
am fost la clinica de unde am primit si tratamentul pentru stimulare
PERGOVERIS 20 FL ,CETROTIDE 6 FL,PREGNYL 2 F
VA ROG MULT DACA IMI PUTETI RASPUNDE..a mai avut cineva acest tip te stimulare ?
se pare ca am si o analiza proasta testosteron crescut 1.06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau1979 spune:

nu va face ti griji nu este o investigatie atat de dureroasa .am facut- tot cu dna dr Deliana Predoi . ce e drept nu am avut probleme care sa necesite extirparea vreunui polip ,doar pentru a fi comvinsa ca totul este ok ,cu uterul meu.
am sangerat vreo 2 zile dupa care totul a intrat in normal
va va spune ce va trebui luat inainte de procedura parca am luat atunci cu doua ore inainte 2 no spa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau1979 spune:

multa bafta la toata lumea SA NE AJUTE DUMNEZEU sa trecem cu bine peste tot si sa vb peste cateva luni cum ne merge
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris8 spune:

lumynyta, raluca nu a facut nici histeroscopie inca, si nici procedura de FIV. Este si ea in investigatii...insa pot sa iti spun eu cum a fost la mine. Mie dl dr mi-a zis sa facem repaus 2 saptamani la contact sexual dupa histeroscopie insa noi n-am facut nimic toata luna, pana dupa menstruatie, am zis ca e mai bine asa pt ca e pericol de infectii. si mai mi-a zis ca nu e nevoie de pauza, dupa prima menstructie normala pot ramane gravi, nu e niciun pericol. Intr-adevar, luna urmatoare am facut eco si uterul era super ok, cu un endometru frumos, doar ca n-am ramas gravi...

clau, eu nu stiu nimic de schema de tratament pe care o ai, sorry...Sa inteleg ca gata, incepi? Doamne ajuta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumynytas81 spune:

buna cris,tu ai facut vreodata fiv? cum e dupa histeroscopie? sangerezi,c.m. este in regula? ti-a dat ceva tratament hormonal dupa? scuze pt atatea intrebari dar mai am un pic(cred ca martea viitoare-atunci vine dr Deliana la promed Targoviste) si fac histeroscopia si mie ffffff frica.noapte buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumynytas81 spune:

scuze cris nu am vazut raspunsul tau,am trimis acele intrebari fara sa ma uit pe pag 16,oricum iti multumesc mult pt sfaturi,si apropo pe mine nu ma intereseaza acum dar am sotul care ma intrebat cat o sa-l tin asa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris8 spune:

lumynyta eu nu am facut FIV pana acum, dar am facut 2 inseminari intra-uterine, nereusite din pacate. Acum insa urmeaza FIV...
Stai linistita nu-ti fie frica de histeroscopie, e o interventie usoara, dupa aceea am sangerat vreo 2 zile dar nu cantitate mare, iar menstruatia mi-a venit normal, cu o foarte mica dereglare parca.. Dupa histeroscopie nu se da tratament hormonal, ci se da antibiotice, ca dupa orice interventie, ca sa nu existe riscul unei infectii. Aa...si am mai avut ca tratament ceva de oprire a sangerarii, si ceva de durere de burtica, la nevoie.
Bafta multa!!! si curaj, e usor si iti netezeste drumul spre bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Petricia ce ai mai facut? ai fost la dr? sper ca esti bine!


Anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
3 Inseminari nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca0108 spune:

buna, fetelor la ce bani ajunge o histeroscopie?

Mergi la inceput