Buburuze de Ianuarie-Februarie 2011 (5)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufoasalaura spune:

bine v-am gasit fetelor!
noi ne confruntam cu o mare problema care ma duce la exasperare!in primele zile acasa, ilinca a avut scaun relativ normal, apoi 2 sapt. nu a facut decat cu supozitor.pediatrul mi-a zis sa-i dau apa si sa-i scot espumisan-ul.zis si facut! 3 zile a facut caca in fiecare zi fara ajutor.acum am revenit de unde am plecat.diseara o sa-i aplic un supozitor(facem 48h fara kk).voi ce remedii aveti?
aaa,suntem pe san+nan 1ha.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

rox, mergem azi la ora 6 la dna. doctor la control. voi cand aveti?

legat de indemnizatie, noi alegem varianta 1, stau un an si dupa cat mai rezist fara plata. nu imi speranta in nici un proces...cand s-a vazut asa ceva la noi?

Mamica de Darius Alexandru 2.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Azi la 5. Data trecuta a intarziat putin programarea, daca ajung eu un pic mai tarziu si tu un pic mai devreme, poate sunt sanse sa ne vedem

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

pufoasa intreaba pediatru si de debridat; si ala regleaza, vezi ce zice dr. (eu i-am dat Anei ca facea prea mult si dr. zicea ca poate e si asta cauza colicilor si acum ii dau lui Robert ca e super mega constipat). Mai este si lass baby, dar nu stiu daca merge la bebi asa mici.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si galusca Ana Isabela din 14.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

De abia miercuri ma poate primi dr . Pana atunci mor de griji cu culoarea vinetie din jurul guritei. La telefon mi a spus ca poate sa fie de la inima, eu nu pot crede asa ceva.

mami fericita cu Stefan 12.01.2011
Dumnezeu ne va ajuta sa fie bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Zumzu e normal sa papemai putin.e o reactie a vaccinului.stai linistita

Roxx nu te mai supara mama. lasa-i sa vb, zi da dad a si fa ca tine. cand e vb de sfaturi toti stiu ce sazica, dar cad sunt ei in probl..sunt varza cu carne

Patrik multe lunite inainte. wow ce a mai trevut timp. parca ieri asteptam mesajele mamicii tale sa anunt fetele de venurea ta

multe lunite inainte si pt ceilalti bebei care mai adauga o lunita azi

intrebari:
- cele care dati numai san, bb mai fac kk la fiecare masa? k azi buba mea a facut la fiecare masa k in prima luna.nu e nimic schimbat nici la culoare, nici miros, doar k face iar des.
-voi mai curatati buricu cu ceva inafara k ii faceti baita?k lu buba ii miroase un pic acolo desi nu e mizerie sau ceva, e curat.
-inafara de paracetamol, vit c, oscilococinum, stodal ce mai am voie sa iau in raceala. k am deja o sapt si nu e nici o inbunatatire

scuzati dc am scris gresit si aiurea.dar sunt cu mandra in brate




Dumnezeu ne-a binecuvantat cu minunea Natalia Maria (30. 12. 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

bebelu
-asa si Ana, in prima luna facea de 10 ori cred, acum nu, mai face de max 2-3 ori pe zi, se mai regleaza si ei;
-buricul, nu, doar apa si sapun la baie, recunosc ca nu am mirosit acolo!!
-cu raceala, ce te doare exact? Ce te supara, ca trebuie luat in functie de ce e- febra-an titermic, etc
daca ai doar o stare proasta , ti-e rau asa de zacut poti lua nurofen forte, sau cel simplu, nu raceala si gripa (mie mi-a dat pediatra cand am racit toti si avea Robert 7 luni si era super maxim alapatat)


Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si galusca Ana Isabela din 14.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Citat:
citat din mesajul lui vasilasanita

De abia miercuri ma poate primi dr . Pana atunci mor de griji cu culoarea vinetie din jurul guritei. La telefon mi a spus ca poate sa fie de la inima, eu nu pot crede asa ceva.

mami fericita cu Stefan 12.01.2011
Dumnezeu ne va ajuta sa fie bine!


Nu te mai ingrijora, nu cred ca aiba nimic,... si lu' al meu i se mai intampla, dupa baita, cand se nervozeaza si nu mai are rabdare sa-l invart eu pe toate partile... dar eu nu m-am ingrijorat.

Gabriela
Mami fericita de Tudor (21.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

bebelu al meu facea caca de fiecare data dupa ce papa, acum face si o data pe zi,sau la 2 zile. buricul il spal la baie cu apa si sapun...dar vb lui lorich...nu l-am mirosit.ce ti-a venit sa mirosi buricul bubei ?



Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

caca de 2 maxim 3 ori
buricul cu apa si sapun, n am mirosit, o sa miros cand il schimb



mami fericita cu Stefan 12.01.2011
Dumnezeu ne va ajuta sa fie bine!

Mergi la inceput