Mar-Apr2011(160) Hai Ruxandra!!Bv Roxy!!Bv Happi!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

la o cana de apa cate lingurite de ceai pentru lactatie se pun?

S-a intamplat minunea mult asteptata39+

AMR 1 zi si nascccc!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

salutare si pupici!!! am intrat sa fac si eu nicai galagie....

HAI ROXY!!!!!!



fug sa arunc si eu repede un oki la ce ati "barfit" ieri si azi si revin...
tuturor

cea mai fericita ce asteapta cea mai frumosa si sanatosa Christina Gheorghia 38

2 weeks to go

AMR MAX 14 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

alina m-a cam tinut treaza Alex zilele astea, zunt un pic zombie

Roxi gata maine te intalnesti cu bb

eu cred ca fi bine sa mananci cat mai usor chiar si azi si eventual pt maine sa-ti iei ceva pachet la tine


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

roxy- ai pm. sunt 2 articole diferite, care spun cam acelasi lucru.
- fetele, iar mi-a curs sange din nas.ma apuca nervii..si am si scuipat un cheag mare de sange din gura/gat ulteriorstiu ca sangerarile sunt normale in sarcina, dar chiar asa? astept sa vad rezultatul analizelor de azi dimineata..oricum n-am nici o solutie medicala.

34 SA+ viitoare mami de 2 buburuze:

AMR 2 SAPT.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

simona

am niste contractii dureroase si lungi ..... de zici ca ma trage cineva de col dar nu sunt regulate. vad ca si azi ca si ieri am tot avut scurgerea aia ca dopul, numai ca azi nu mai este chiar alba este alb galbuie.

S-a intamplat minunea mult asteptata39+

AMR 1 zi si nascccc!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Ce fac fetele mele?
Eu abia astept sa aduc baiatul acasa. Bubulina e asa cuminte ca am cam mult timp liber si ma plictisesc

Lavi, din punctul meu de vedere e fff ok cum au decurs lucrurile la tine cu alaptatul. De data asta va fi un succes Cu ce te-ai muls? Nu fi dezamagita de cantitate. O sa fie dureroasa treaba cu desfundatul canalelor dar trece. Doar ai nascut tu fara anestezie si nu suporti cum niste dureri la sani?

alina06, asistentele de la lauze te pot ajuta cu desfundatul canalelor. Mulsul asta la mana are avantajul ca nu raneste sfarcurile neformate cum face pompa. Cat despre programarea nasterii, mai mult ca sigur ca veti hotara data in functie cum se prezinta colul tau. Cu siguranta spre sfarsit vei merge saptamanal la control.

viss, pai daca tu faci cezariana, de ce te mai intereseaza sa inmoi colul? Eu l-am avut luung si inchis.

mandreeac, felicitari pentru grasunel Am sa crisu si povestea nasterii buburuzei, dar inca nu m-a lovit inspiratia
Iar poza cu copilasii mi-a facut o moasa/asistenta. Tb sa scoti aparatul ininte de nastere si se gaseste cineva care sa-ti faca poze. Ma duc sa pun si eu poza cu buburuza abia nascuta.

ailed , cvred ca pe pitica ta o apuca emotiile si nelinistile cu privire la bebelusa.

ssabrya, condoleante! Stiu cum e, nici eu nu mai am bunici...
pune poze cu asternutul sa vedem cum arata.

anaxena, si eu m-am plictisit azi...

strumf, ama zicea ca a face o ciorbita de cartofi cu ciolan afumat

roxy, cu recuperarea s-a luat si dr de mine ca doar m-am dat jos din pat si am luat-o la fuga . a venit de 2 ori la mine imediat cum am ajuns in salon si nu m-a gasit in pat . Odata eram la baie, odata la bebe, a venit si m-a scos de la bebelusi ca sa ma consulte

iony,stefy, simo, alina.n

ioanna16, bine ai venit! Scrie repede 10-12 mesaje ca sa scapi de moderare si apara mesajele tale in timp real. Si apoi povesteste-ne cate ceva despre tine si burtica si da-ne datele tale pt listuta de pe prima pagina.

roxy, bebelusul poate fi declarat chiar din ziua nasterii. oricum nu poti iesi din spital fara sa-l declari. revin cu motate . roxy oricum ai unda verde la nascut.

Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

stefy, alina

simona ce frumos ca faci acasa. mie asa imi plac petrecerile astea la curte, acasa, afara la aer.... este asa o atmosfera frumoasa fata de restaurant.

S-a intamplat minunea mult asteptata39+

AMR 1 zi si nascccc!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

inca ceva....
HAI RUXANDRADA!!!!


cea mai fericita ce asteapta cea mai frumosa si sanatosa Christina Gheorghia 38

2 weeks to go

AMR MAX 14 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

madutza ce tare. pai asa si trebuie, sa te ridici din pat cat mai repede, sa te misti. asa iti revii cel mai repede. ce bine ca bebelina este asa cuminte, dragalasa de ea si eu vreau ca a mea sa fie la fel de cuminte si mancacioasa

S-a intamplat minunea mult asteptata39+

AMR 1 zi si nascccc!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

spiridusha acum am vazut pozele. sunt foarte frumoase, ce burticuta frumoasa si mare ai

S-a intamplat minunea mult asteptata39+

AMR 1 zi si nascccc!!!

Mergi la inceput