Mar-Apr2011(160) Hai Ruxandra!!Bv Roxy!!Bv Happi!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

bb_yasmi cand ti-a rupt membranele a fost naspa tare?

alina06 da, pai trebuie sa fim frumoase pentru bebei, nu? si nu-i asa ca te simti si tu mai bine cand esti asa mai aranjata putin?

S-a intamplat minunea mult asteptata39+

AMR 1 zi si nascccc!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Roxy, tu nasti natural. Nu cred ca trebuie sa mergi nemancata, ca cine stie cat stai pe acolo. Pai ce femeile pe care le apuca nasterea pe neasteptate, sunt nemancate? Poate eventual optezi pt clisma ca yasmi, asta daca nu cumva o fac ei obligatoriu. Eu una as prefera, decat sa ma trezesc cu vreo chestie pe acolo pe masa

in S 31+ cu minune de sanatos si fortzos!!!
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

AMR 9 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

am scos si eu cartofii la racit sa ii pap ca mi-e o foameee... prea rau m-am invatat in ultimele sapt sa mananc mereu , sa rontzai ceva...

roxy, da ma gandesc ca nu mai e mult , 4 sapt si un pic, or sa treaca repede ... socrii ieri ma si intrebau cat mai am pana nasc si cica foarte putin, o sa incerce sa vina la Londra atunci cand nasc, cel putin soacra , ca el e cu afaceri prin jurul lumii si mereu calatoreste , azi e in europa, maine in USA sau africa de sud oricum, sper ca macar soacra sa vina , daca mama mea nu o sa poata , care asta e o siguranta dar macar ma bucur ca mi-am vaut mama si am avut-o aici pentru o saptamana la sfarsitul lui ianuarie, dar as fi vrut si eu sa fie cu mine atunci ...dar na, asta e viata....

Alina06, saptamana asta sunt 5 fluturasi programari sa apara, si cine stie cati altii se hotarasc sa mai vina ?! noi ii asteptam pe toti care vor sa vina, sanatosi sa fie , si ei si mamicile lor

Restul fetelor unde sunteti ca numai eu, roxy si alina mai suntem pe aici la nani , un pranz mic ceva??

Stefy tu ce faci azi ? cum mai stai cu durerile si contractiile?? e mai bine azi ? esti la munca iar busy ? intra sa ne dai de veste

speranta , tu nu spui nimic azi ? hai vino sa ne mai povestim

picky, everything ok? cum stai cu renovarea ? sper ca nu muncesti prea mult, ai grija de tine si burtica

georgyiuly ??? nu ne mai iubesti deloc? sau te-ai dus deja la plaja acolo la tine ca e asa de aproape? eu ascult muzica italiana, noua si veche si fredonez si ma bantzui si se misca si gogoasa ... sper sa ma mosteneasca sa ii placa si ei limbile latine promiti ca vii sa ne mai spui de voi ?

dyadya, tu ce spui ? sau deja ai nascut si esti cu bebe in brate ?

_
Mind the Bump!35+ Sophia Nicole

AMR 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

alina06 ma gandeam ca imi fac analize si de aia sa fiu nemancata. oricum eu imi iau o omleta cu carnati pe paine acolo si inca un sendvis cu cascaval si muschi, ceva consistent asa.... sa-mi tina de foame. si niste fructe.

S-a intamplat minunea mult asteptata39+

AMR 1 zi si nascccc!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Eu am mancat o ciorbita si felul doi si acu m-as baga la un desert. Am un snkers pe aici, stau si ma gandesc daca sa-l caut si sa-l dau gata, sau reusesc sa ma abtin . Mai bine ma intind un pic in pat. Ca de dormit nu reusesc, dar stau si eu asa, motzaind , sa-mi treaca pofta de desert

Alina.n, tu ce mai faci? Mai vii sa ne povestesti despre bebitz?

in S 31+ cu minune de sanatos si fortzos!!!
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

AMR 9 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Da roxy, daca iti mai ia sange pt analize, mai bine mergi nemancata si papi apoi in salon. Bei si o cafeluta, un capucino ceva de la aparat... eu asa ma gandesc, ca probabil va fi cam ultima sau ultimul pt o perioada. In speranta ca o sa stau bine cu laptele. Ai pus aparatul foto la bagaj da? Ca stii ca stam cu ochii-n paispe dupa pozici

in S 31+ cu minune de sanatos si fortzos!!!
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

AMR 9 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Lavi la mine dupa 3 zile abia a venit colostrul si la 5 zile aveam sanii pietroi, asa ca de acum sa te astepti sa vina si lapticul.Da e cam dureroasa desfundarea canalelor dar in 2-3 zile o sa fie ok osa vezi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

alina06dar o sa am voie cafea oare? inainte de nastere? o sa fac si poze dar sa vad daca are cine sa faca chiar dupa ce iese bebelina

S-a intamplat minunea mult asteptata39+

AMR 1 zi si nascccc!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Alina06 duminica o sa am 39 sapt si 2 zile, asta daca va ramane ziua asta si sincer iti spun ca imi doresc, sa fie toti acasa, nu e nici aglomeratie in Bucuresti, e tocmai bine.

Yasmi nu fi suparata, ca va veni laptele. Fii optimista. Ai pompa de san, de fapt banuiesc ca au in spital acolo de toate.

Roxy foarte bine ca ti-ai ocupat toata ziua, asa mai uiti de emotii!

tuturor. Eu am niste arsuri cumplite, nu stiu ce sa ma mai fac!

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi si sa se nasca bebe la termen 38 Rares Andrei

AMR o saptamana si ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Lavi, pune-l des la san, asculta-ma...productia se va regla in functie de cerere ..cu cat suge mai mult cu atat se va produce mai mult. Acum el e mic si cere mai des. Mie 3 ore mi se pare prea mult pt un bb asa mic. Acum o ora-o ora jumate cam asa. Si nu descuraja, va veni si lapticul. Odihna, lichise si papa...in ordinea asta
Roxy, Ruxanda
wow, iar emotii...
ALina, ai stabilit deja pentru botez...Felicitari! Noi vom face acasa de data asta, la curte, in familie. Nu mai vreau tam tam.

Simona, mami de baieti David, Matei si 38 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput