experiente mistice(3)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

pentru doamnele ce au scris in timp ce eu am fost plecata, intr-o mica vacanta!
exclusive, bine ai venit pe experiente mistice! dorsilia, ma bucur sa te revad! mari_paun, bine ai venit!
gratia divina este heavy staff! si daca te uiti la soare, trebuie sa porti ochelari, ca orbesti! iar gratia divina este o forta mult peste puterea de imaginat si reprezentat a mentalului ego-ului. de ceea sunt trepte si stagii de descoperire, si fiecare are calea lui! in esenta, realitatea este una singura: totul este in unul!LA NIVEL TRANSCEDENTAL (de aici si nemultumirea si confuzia pe care o are exclusiv-revin in detaliu pe acest subiect). la nivel planului fizic, ESTE O MUNCA ASIDUA SA IMPLINESTI TOTUL IN UNUL! dar de la unul la TOT , este o infinitate a liberului arbitru! aici intalnesti individualitatea! omul, egoul...bun sau rau, moral sau lipsit de scrupule...

pana sa intru in raspunsuri, as dori sA va povestesc o experienta personala avuta in vacanta din care tocmai m-am intors. am fost cazata la cel mai nou hotel din localitate; lux, frumos, modern...asa de mult m-a impresionat impecabilitatea in planul fizic ca aparenta ,ca am neglijat datoriile misitce, de a fi cu candela prinsa...am neglijat vegherea la nivel subtil...si am primit-o in plin...in fata, si la propiu si la figurat! ce s-a intamplat?

prima zi cand am dormit in camera de hotel, a fost un cosmar, la propiu! comfortabil am pus copilul in pat, si m-am intins in pat sa adorm. nu puteam sa adorm. ma perpeleam, de pe o parte pe alta, eram agatata intre stari, si nu puteam sa adorm. mai mult, simteam ca ceva nu este in regula. insa nici macar nu m-am singhisit sa privesc dincolo de aparenta fizica, luxul materiei. cum se zice, omul sfinteste locul, cine a trecut prin camera aia, si-a lasat amprenta energetica, propie creatie! eu am decis sa ignor starea si sa ma fortez sa adorm.
obosita de cateva ore de nesomn si incercarea de a adormi, o aud pe cea mica plangand. cazuse din pat, din somn...atat mi-a fost! am ridicat-o . s-a potolit foarte greu din plans, de obicei plange foarte putin, daca sunt langa ea si imi aude glasul, sau simte caldura trupului prin imbratisare...nu o puteam potoli sub nici un chip. am inceput sa spun TATAL NOSTRU. mi-a incetat din plans.
am privit-o cum adoarme, cum se linisteste, si...m-am pus pe treaba.

m-am intins in pat, si am cautat, in energetic, ce este in jurul meu. ce am vazut, m-am crucit! la propiu! mi-am facut cruce, am facut cruce in jurul patului si copilului, pentru protectie.

in coltul camerei in dreptul unde era patul nostru, era o pleasca de nor negru, si ieseau niste curele din acea pleasca care biciuiau corpul. cand am vazut-o, constientizat-o, am inceput imediat sa zic TATAL NOSTRU. am vazut instantaneu cum APARE LUMINA DIVINA, din ce in ce mai puternic, pana pleasca a fost acoperita de lumina. am deschis ochii, am ramas in pace, mi-am luat copilul in brate si am adormit, in sfarsit. de dimineata, ochii imi erau umflati, cum niciodata nu i-am avut umflati, in toata viata mea! parca aveam ochi de chinezoaica, pleoapele erau asa umflate, ca imi acopereau ochii.
pe timp de zi, am facut purificarea locului, cu rugaciune, cruce de lumina. am rugat ingerii sa pazeasca copilul, cand eu sunt cu mintea in crengi si iresponsabila, am cerut ajutorul divin sa purifice camera. am lucrat prin imagerie ghidata. am lucrat cu lumina divina. ingerul meu mi-a spus ca trebuia sa arunc flacara violet in fiecare colt de camera, si ca asa imi trebuie daca neglijez sa privesc realitatea integral, mai ales atunci cand plec intr-un loc strain, cu copilul!
urmatoarea zi, dupa noaptea cu mizeria energetica-produs al creatiei umane, copilul a cazut de doua ori. eu mi-am revenit, pentru ca odata facand rugaciunea, am fost canal de gratie divina, si prin rugaciune am beneficiat si eu de purificare. am facut iar o greseala. din lipsa de vigilenta mistica! nu am purificat copilul.

cu alte cuvinte, nu am spalat copilul de mizeria umana energetica care si-a pus amprenta si pe el, nu numai pe mine, de mi-a umflat ochii, la propiu. mi-a scapat realitatea clara ca daca eu am suferit schimbare in planul fizic si m-am trezit cu ochii ca gogosarii, si asta mica trebuie sa fii primit o pleasca in corpurile ei subtile. iar am gresit, prin neglijenta.
cand zic purificare, fac un proces de spalare cu lumina divina, gratia divina prin rugaciune pe care o trec prin corpul copilului. cer sa fiu canal de lumina, gratie divina, si vindecare , purificare.
nu am facut. am facut doar purificare de izolare a copilului de entitatile -plestile amprentelor energetice a celor care trecusera prin camera aceea de hotel. insa nu purificarea trupului, templului! si pe timp de zi, copilul a avut , slava DOMNULUI, doua accidente micute. nu erau necesare, daca eram vigilenta nu se intamplau; daca tineam candela prinsa, cum se spune, in parabola, si vegheam, permanent la realitatea din jurul meu...
urmatoarea zi, camera era purificata. am dormit bine. cea mica foarte bine. insa, am visat, cum din corpul meu ieseau prin piele niste bube urate, de tot. asa scarba mi se facuse in vis, ca m-am trezit imediat si am intrat in baie sa imi fac un dus fierbinte, sa ma spal, si sa fac odata cu dusul si o imagerie ghidata. am vizualizat, reprezentat, dupa ce facut TATAL NOSTRU SI AM CERUT GRATIA DIVINA PENTRU PURIFICARE SI VINDECARE, cum apa de dus era si lumina-gratie divina, si cu ochii inchisi am vazut cum ma spala, cum ma curata. cand am simtit ca este bine, am deschis ochii si la modul cel mai serios, m-am cercetat pe partile de corp pe care le vazusem in vis cu bube. m-am intors in camera si am facut purificarea pentru copil, am schimbat crucile de lumia din jurul ei, am cerut ingerilor ei sa nu o paraseasca si sa o pazeasca pana ajungem acasa.
cand am ajuns acasa, eram extenuate! amandoua!

ce invatatura trag din toata experienta? ce s-a intamplat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

am urmarit videoclipurile pe youtube a Carolinei Myss, de cand am inceput sa citesc si sa particip la acest subiect, e interesant ce ma frapat foarte tare e, cum sa schimbat ...si ce diferenta mare e, la inceput cand eras mai tanara poti vedea acea iubire si lumina divina ochii ei si in jurul ei, fata e luminata vocea dulce iubirea si intelegerea din ochii, dar mai tarziu totul a disparut e rigida intunecata, colturoasa chiar, iar o afirmatie din unul din videoclipuri m-a socat.
parca e cu totul alta persoana parca nu mai este ea, parca altcineva a venit si ia luat locul

e doar o constatare a mea pe care vreeam de mult timp sa o spun


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Bella Dona, adica tu vezi o schimbare in rau, sa zic asa??Poti pune niste link-uri la ceva clipuri graitoare??
eu sincer nu vad nici o diferenta, mie imi place f mult de ea...ce afiormatie te-a scocat?...daca poti spune, binenteles

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Exclusive spune:

3x3 sunt impresionata la ce nivel de spiritual awakening ai ajuns tu. Eu nu stiu daca as vrea sa ajung atat de aware de toate spiritele din jurul meu, ptr. ca la un moment m-as simti ca Nicole Kidman in "The Others" ... si m-as intreba care e viata mea adevarata.

Sandra (terapeuta mea de polarity-shiatzu care imi balanseaza chakrele) m-a intrebat zilele astea daca as vrea sa ma re-conectez spiritual cu persoana draga pe care am pierdut-o pe 6 aprilie 2011 (am sa va povestesc de experienta mea asa cum v-am promis, cat de curand).

I-am raspuns ca mi-e frica!
1. Mi-e frica sa nu cumva sa nu mai fiu in stare se ma intorc la mine ... sa-mi ramana spiritul plutind in cealalta dimensiune ...
2. Mai rau, mi-e frica sa nu-mi fie spiritul "acaparat" de spiritul acestei persoane trecute in neffinta.Dupa cum spunea Sandra, spiritele continua sa evolueze si in dimensiunea cealalta. Oare toate spiritele evolueaza in bine? Daca intre timp spiritul acestei persoane a devenit un evil spirit, sau poltergeist (cum i se mai spune in engleza)?? Mi-e frica sa nu ajung la nighmares, visions and hallucinations cauzate de acest evil spirit care v-a incerca sa se razbune vazand ca nu-mi place sa fiu "acaparata" de el, vazand ca voi incerca sa ma eliberez...

Astept opiniile voastre

BTW - am primit azi de la www.amazon.ca cele doua carti de care v-am zis mai sus( de Caroline Myss). Eu una nu m-am uitat pe website-ul ei, dar si in "Anatomy of the Spirit" cam schimba tonul de la un fragment la altul, dar i-am trecut cu vederea si am 'citit printre randuri', ca deh, informatia/ esenta era prea importanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dorsilia

buna

mit sau realitate ? e posibil oare sa viseze aproximativ aceleasi lucruri in acelasi timp doi oameni care dorm in aceeasi incapere?

de ceva timp visam sincron, eu si fetita mea...daca am eu cosmare, are si ea, daca visez eu frumos, viseaza si ea. ieri noapte m-a trezit speriata ca a visat urat. de fapt tocmai m-a trezit si pe mine dintr-un cosmar, ce m-am bucurat, asa ca ne-am luat in brate si am incercat sa adormim la loc, ea a putut, eu nu. azidimineata cand s-a trezit mi-a spus ca a visat cu niste fluturasi colorati ce zburau cu niste zane, gen clopotica...culmea, si eu visasem la fel, doar ca fara zane, dar tot cu niste fluturasi colorati pe care ea incerca sa-i prinda si eu ii explicam sa nu-i atinga pt ca le scutura praful magic de pe aripi si nu mai pot apoi zbura?:)

probabil nu e ceva mistic in asta, insa mi s-a parut dragut si am zis sa va povestesc...


dorsilia, legatura dintre parinte si copil este foarte puternica, mai ales pentru parintele care este implicat emotional in dezvoltarea si evolutia copilului. comunicarea subtila, emotionala energetica dintre corpuri poate depasi barierele comunicarii senzoriale, de la nivel fizic, si se poate extinde in celelalte planuri, energetic al planului fizic, spiritual si transcedental. cu alte cuvinte, se poate extinde de la planul grosier (senzorial) la cel subtil, cu usorinta. si apar comunicarile intuitive, emotionale captate nu numai in stare de veghe, dar si in stare de somn.
prin somn, corpul fizic este eliberat de datoria de veghe prin ego,intra intr-o stare pasiv receptiva a realitatii complexe a ceea ce este omul, ca trimintate! devine activ corpul subtil energetic. comunicare dintre corpul fizic si corpul subtil al corpului fizic (cel care apare in vis-imaginea eului si a tuturor altor realitati din universul lui si inconjurator cu care omul vine in contact)se face prin limbajul EMOTIE.
cum comunicarea dintre tine, dorsilia, si copil, este profunda, universul subtil al copilului poate fi interceptat si preluat ca imagine in vis de catre tine, si invers. se pot accesa prin vis aceleasi imagini, care exista indiferent daca individual acestea pot fi captate sau nu prin experienta onirica.
diferenta in tipul de imagine receptionat depinde de natura energetiuca a fiecaruia.
nu pot decat sa te felicit, daca ai ajuns la o comunicare atat de profunda cu copilul tau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Exclusive



se pare ca am citit amandoua aceeasi carte a lui Caroline Myss, "The Anatomy of the Spirit"



nu am citit cartea, am ascultat cd-urile.

Citat:
citat din mesajul lui ExclusiveMoartea nu e altceva decat o transformare de energie, trecerea dintr-o dimensiune intr-alta.





trecerea in moarte se face la fel ca in in vis.cand trecerea se face rapid, in cazul unui accident, iesirea este brusca, pentru ca memoria emotionala a spiritului sa nu fie incarcata de suferinta emotionala a corpului fizic. de aceea in cazul unor acidente serioase, omul nu are memoria celor intamplate, la nivel emotional. bine inteles, aceste informatii se pot recupera prin sedinte de terapie organizate de psiholog. cand iesirea din corp este mai lenta, se vede lumina si tunelul, ca urmare a retragerii corpului lumina-energie spiritual din corpul fizic, si omul isi vede secventele de viata cele mai importante din punct de vedere emotional. cand iesirea se face lent, in caz de boala, se simte toata suferinta corpului fizic. cand iesirea se face voit, in lumea subtila, ai libertatea de a nu te mai intoarce, daca cel ce face aceasta iesire, doreste asta. spre exemplu, ingerul meu poate sa iasa dincolo si sa plece definitiv din corpul fizic. mi-a spus ca a putut face asta de cateva ori, insa a renuntat, pentru ca nu isi terminase datoria aici. calatoria in vis este calatoria in planul subtil, in planul energetic, energetic fizic, energetic spiritual si energetic divin.

Citat:
citat din mesajul lui Exclusive
Raspunsul la intrebarea: De ce unii sufera si altii nu?
l-am gasit in cartea asta (de fapt il intuiesem):

- Fiecare are o menire in viata, o lectie de invatat.




Prezenta noastra pe pamant este O LECTIE DE INVATAT. daca am fi fost puri si inocenti, am fi ramas in starea de lumina. Isus a fost un exemplu de CREATIE DIVINA DIN VOINTA DIVINA. prezenta noastra aici este creatie divina din vointa noastra! este promisiunea de a sacrifica orice ca sa ne reintegram si recuperam in LUMINA DIVINA.

Am auzit despre CM, de la nasa copilului meu acum 5-6 ani de zile;atunci nu mi-a spus nimic numele, si nici nu am simtit sa caut pe internet.intr-o zi am facut cautarea si am ascultat. trebuia sa ajung la o informatie despre experienta Teresa-ei D'Avilla. am citit despre experienta mistica a calugaritei care i-a transformat viata. si eu am trecut prin experienta asemanatoare, cu exceptia faptul;ui ca nu am dat importanta de cele traite. Teresa a fost canonizata sfant, eu am inceput o transformare mistica profunda si treptata.ca un joc de puzzle. totul incepe sa aibe sens, cursivitate, logica!



Citat:
citat din mesajul lui Exclusive


2. Ce parere ai despre "All is One" What is your take on this?



TOTI SUNTEM SAMANTA DIVINA. TOTI SUNTEM LUMINA DIVINA. TOTI AVEAM FORTA DE CREATIE PE CARE ISUS A ARATAT-O PRIN EXEMPLUL MISTIC DIN VIATA LUI. insa nu toti ajung la aceasta esenta divina usor. gratia divina este O FORTA pentru care trebuie sa fii pregatit, sa faci managementul acesteia in mod constient SI CREATOR IN LEGEA DIVINA. De aceea omul o traieste IN AFARA CONSTIENTEI. si exista in masura in care omul o pastreaza si cultiva, ca in pilda talantilor.

daca viata, sufletul de viata,duhul sfant, gratia divina dadatoare de viata, este folosita in mod dezastruos, disarmonic,DATORITA DECIZIILOR OMULUI, efectele acestei disarmonii, abateri de la legea de creatie divina, se vor resimti in corpul fizic, prin boli. daca nici atunci cand boala apare, ca un semnal de alarma, ca s-a cam ratacit calea divina a drumului prin viata, apar bolile grele, serioase. cu alte cuvinte, omul greseste serios, avea posibilitatea sa ia decizii pline de iubire , de respect, de compasiune, de binecuvantare, si a decis prin reactii mai putin armonice, care au perturbat armonia, linistea, echilibrul din jur.

Citat:
citat din mesajul lui Exclusive


Poti recomanda o carte fie in romana dar mai bine in engleza despre chakras?



ti-as sugera cu drag sa ctesti O.M. Aivanhov. Mai este Doreen Virtue, are si cd si carte despre chakras si clearing chakras.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Exclusive

ca by the time I get there mama mea ar putea fi reancarnata deja.


timpul dupa care se manifesta realitatea subtila este ETERNITATEA!
judecata egoului dupa legile spatiu si timp aplicate existentei gratiei divine, care din start eroare in interpretare si intelegere.

calatoria mea la DUMNEZEU si intoarcerea in corpul fizic s-a facut probabil in cateva minute, dupa legile universului fizic. calatoria dincolo, a fost receptionata si adusa la cunostinta mea printr-o viteza inimaginabil de mare, probabil cu viteza luminii, daca eu ca si esenta sunt LUMINA DIVINA. iar ca distanta am strabatut spatiul, "am vazut" planeta pamant, am vazut O "gaura neagra" din univers( fotografia acelei gauri negre a fost transmisa de catre NASA si aparuta intr-un documentar la tv, la cateva luni dupa experienta mea si arata asa cum am vazut-o in calatoria mea in afara corpului;abia atunci am inceput sa iau in serios experientele in afara corpului, chiar daca nu stiam imediat ce inseamna si cum sa le interpretez); si totul s-a petrecut in cateva minute...o juma de ora!
iar lumina divina apare SI ESTE VAZUTA CA LUMINA! DAR DE O PURUTATE SI FORTA GREU DE DESCRIS. Prin simpla prezenta a luminii divine traiesti instataneu pace profunda, iubire nelimitata, protectie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Exclusive

Eu ascult si reascult CD-urile lui Karunesh.
Muzica lui face sufletul sa vibreze



fiecare suflet vibreaza la un anumit tip de muzica! sufletul ingerului meu vibreaza profund la , Kali, Klaus Schulze. eu la muzica corala
multe din experientele mistice le-am AVUT DUPA CE AM ASCULTAT mantra OM.

fiecare are "frecventa" lui, prin care se conecteaza cu sufletul in traire misitca. mama, de exemplu, auzea muzica celesta, cand se ruga pentru vindecarea unei alte persoane, si mai ales cand se odihnea, dupa rugaciune si ajutor mistic dat altei persoane (mama a fost profesor de matematica). fiecare are genul lui intim de contact interior cu frumusetea mistica. unii devin conectati la realitatea divina prin imagine-pictura ( ochi), altii prin sunet, muzica (urechi), altii prin sunet, cuvant rostit...forma de conexiune este infinita. iar poarta prin care omul se conecteaza depinde strict de deschiderea si sensibilitatea lui in comunicare cu propiul lui univers, suflet!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Exclusive spune:

3x3 , iti multumesc mult ptr. rabdarea si intelepciunea cu care mi-ai raspuns la intrebari/ nedumeriri. Sa stii ca mai am multe :-)

Daca as fi citit tot subiectul cap-coada inainte de a avea experienta mea mistica, nu as fi inteles ce se vorbeste aici.
Dar nu as fi putut sa spun ca trairile si experientele voastre nu sunt adevarate: Prin negarea si/sau ignorarea unui fenomen nu inseamna ca fenomenul respectiv nu exista.

Si acum despre experienta mea:

Pe 6 aprilie 2011 mi-a murit cineva foarte apropiat sufleteste:
Dr. Michael Gold de la Jewish General Hospital din Montreal, ptr. care am lucrat o perioada si cu care mai apoi am ramas prieteni de familie. A murit la varsta de 91 de ani, la o saptamana dupa ce si-a intrerupt lucrul la spital - avea last stage of chronic heart failure, si in ultima jumatate de an venea la servici cu un walker, ajutat fiind de valetul din parcare si apoi secretara sa. A decis sa lucreze de acasa, cand intr-o zi, intorcandu-se de la servici, a simtit ca oboseala fizica era de neindurat. Am fost unul din primii pacienti care s-a dus la el acasa: aveam nevoie de niste pastile - sotul meu urma sa plece intr-o delegatie peste ocean, si are anxietate de zbor. Mi-a scris reteta si am mai vorbit... la urma, cand sa ne despartim mi-a spus "Maybe will meet up there," aratand cu unul din degete inspre tavan/cer. Aici a facut aluzie ca ar fi vrut sa ma mai vada ptr. ca in this life, eu fiind maritata iar intre mine si el o diferenta de 50 de ani we couldn't get enough of each other, desi am fost foarte apropiati la nivel spiritual.
Eu i-am raspuns "I'm going to go back to my husband, even in the other life" S-a uitat la mine cu o figura foarte trista si dezamagita si a oftat ... Automat mi-a iesit din gura ..." You are going to be too busy." Mi-am luat ramas bun si i-am promis ca voi continua sa-l sun. "Please do so!" mi-a raspuns vocea lui in care am simtit regret si teama.
Pe 30 aprilie era invitat la noi acasa la dinner, ptr. prima oara. Invitata era si Sandra (terapeuta mea de polarity-shiatzu), gandindu-ma ca vor avea lucrui in comun de discutat, ea avand o varsta mai apropiata de a lui la cei 70 de ani ai ei, plus o femeie foarte citita, plimbata, deschisa la minte. Cand am parasit casa lui am avut o presimtire ca el nu va ajunge sa traiasca pana pe 30 aprilie. Toate astea s-au petrecut vineri iar luni am aflat de la secretara lui ca ca a cazut si nu se simte bine (omul acesta a cazut de cateva ori in ultimii doi ani, dar de fiecare data si si-a revenit din comotia cerebrala si s-a reantors la viata). L-am sunat si i-am spus cu compasiune ca am aflat ca iar a cazut si l-am intrebat daca nu ar fi fost mai bine sa-si ia un barbat care sa-l ajute in activitatile zilnice in loc de cele doua femei care stateau cu el - una noaptea, alta cateva ore pe timpul zilei.
El s-a rastit oarecum, cu o voce de om frustrat:
"The man is heading to his grave, and this is what he needs? A man???"
Mi-am dat seama ca cel care vorbea era EGO-ul sau; i-am urat o zi buna. Pe seara am revenit cu telefonul, dar avea companie si nu am putut vorbi. Am putut vorbi marti, cand i-am spus ca all I meant by suggesting to get a man to help him was that he needed someone stronger. Si-a cerut scuze spunandu-mi ca e suparat pe neputinta lui. Am continuat cu conversatiile noastre spirituale ... apoi mi-a spus ca prima data cand a cazut s-a reantors la viata ptr. mine (Sa inteleg ca avea unfinished business/ unfinished words with me??)
Am incheiat conversatia telefonica in gluma, cum obisnuiam noi de obicei sa ne tachinam:
" I'm going to call you tomorrow. And if you don't want to talk to me (aluzie ca luni seara nu putuse sa vorbeasca ptr. ca avea companie), I'm going to make you fall again!" L-am auzit cum a ras "din toti rarunchii" ... Apoi l-am intrebat:
"Is there anything that I could do for you so that you would feel better?"
Mi-a raspuns:
"No. Just speak to me .."
I-am spus "I love you" iar el mi-a raspuns "I love you back".

Marti seara i-am pregatit o salata romaneasca de vinete (sotia lui raposata, romanca la origine, ii facea aceasta salata si era favorita lui) iar miercuri am sunat toata ziua la el acasa sa aflu cand sa i-o las la portarul blocului sa i-o dea. Nu a raspuns nimeni si atunci am stiut: Murise.

Joi, am sunat direct la portarul blocului care mi-a confirmat ca a cazut inca o data si cazatura a fost fatala. ( Trebuie sa intelegeti, omul acesta a avut o dignity sa mearga singur pana la baie, fara sa stea cu plosca langa el si s-a incapatanat sa fie in stare sa functioneze pana corpul lui nu a mai cooperat. )

Nu va dati seama ce vinovata m-am simtit de gluma cu ... "And if you don't want to talk to me, I'm going to make you fall" ... Am fost disperata, nu aveam cui sa-i spun ce simteam ... Am sunat-o pe Sandra si m-am rugat in gand sa fie acasa (this woman travels a lot!). I-am spus ca persoana cu care ea era invitata pe 30 aprilie a decedat si ca ma simteam trista si stresata, with all my energies drained and I needed to regain my balance. M-am dus la ea ... Si-a inceput sesiunea ca de obicei, intrebandu-ma ce e nou in viata mea ... i-am povesit pe scurt ce v-am spus si voua aici ... M-am asezat pe masa ei de masaj si a inceput sa-mi apese pe Shiatzu points in timp ce amandoua vocalizam sunete ...

Cand a ajuns in jurul chakerei de la inima, mi-a spus ca simte o mare apasare si tristete, si nu poate sa patrunda direct acolo ... m-a luat pe ocolite, pe la diafragma, si apoi si-a miscat mainile inspre inima ...

La un moment dat, am simtit cum, constiienta fiind, imi ies din corp ca sa ma aflu intr-o fractiune de secunda intr-o camera mare neagra= Pitch Black Chamber. Instantaneu, m-a cuprins o liniste, o pace de nedescris. Dar sentimentul cel mai puternic a fost ACCEPTANTA TOTALA (cred in acel moment am realizat ce inseamna UNCONDITIONAL LOVE). Apoi am simtit cum peretii acelei camere erau facuti ca dintr-un burete negru moale, si in orice directie a camerei as fi vrut sa ma duc, m-as fi putut duce la nesfarsit, la INFINIT, luand cu mine acea senzatie de pace, de calm, de liniste, de acceptanta, de iubire. Insa pe masura ce deveneam tot mai confortabila in acel spatiu negru, a inceupt sa mi se faca frica (frica de NECUNOSCUT?) si am decis sa ma intorc. M-am trezit spunandu-mi in gand:"Go Michael, go!!! Don't be afraid! I'll be okay and you are going to be okay! Go!!!" Am inceput sa plang, apoi sa tremur (parte din spiritul lui m-a parasit??) Am auzit-o pe Sandra spunand "Now it's moving again" in timp ce mainile ei se roteau acum in jurul inimii mele.
M-a intrebat ce am simtit si m-am destainuit. She hugged me and it felt as if I hugged Michael. Mi-a spus, ca si cum she just solved a puzzle: "You loved this man." Am recunoscut ca da, si ca intr-o alta viata cu siguranta ar fi fost una din alegerile mele.

Apoi mi-a spus ca acolo unde am fost este the dark tunnel through which everybody is going to the next dimension.M-a intrebat daca l-am vazut pe Michael - nu l-am vazut, dar i-am simit prezenta M-a intrebat daca am vazut a light at the end of this tunnel. I-am raspuns ca NU. Atunci mi-a spus ca nu am vazut lumina ptr. ca my time to go hasn't come yet.


I-am spus Sandrei ... "Isn't that funny? It's like I knew he was going to die and I would need myself a prescription for anxiety. That's why I went to his house and asked for a fix for my husband's anxiety with flying."
Sandra mi-a raspuns: "No darling, this is called synchronicity"

Cand am plecat de la Sandra i-am cerut sa-mi dea ceva de citit in domeniul vietii spirituale si mi-a dat "The Anatomy of the Spirit" a lui Caroline Myss. Si de atunci setea mea de cunoastere nu are limite.

_ Everyone's duty is to feel and look great! _

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

omul traieste doua vieti, paralel:
o viata in planul fizic, si o viata in propia lui creatie! omul traieste in planul fizic, si atinge doar in vis, sau alte circumstante, cealalta viata!de una este constient, de alta este aproape inconstient, si este abordata prin filosofie, religie, practici esoterice...cand este la indemana lui, permanent...prin vis! exista o singura certitudine: viata doar in corpul fizic este imposibila! lipsa conexiunii dintre cele doua vieti poate duce la serioase tulburari de sanatate!

viata in planul fizic este accesibila si cunoscuta. viata in propia creatie este o calatorie pur individuala...se spune, singuri am venit in viata, singuri plecam...ei bine, dincolo, suntem doar noi, creatia noastra si DUMNEZEU.

natura formelor de viata din creatie, este o reflectare a realitati in planul fizic.

v-am povestit cum am dormit in camera aceea de hotel si am fost biciuita de creaturile-creatia subtila lasata de cei ce au trecut prin camera aia...nu degeaba se spune...omul sfinteste locul...ei bine, cei care au trecut pe acolo si-au lasat "semnatura", amprenta energetica...si nu tocmai sfanta!
problemele pe care le-am intampinat nu au fost singurele. au continuat si in saptamana care a urmat, cu un accident de masina (cineva mi-a pocnit masina in parcare, eu fiind la cumparaturi), si colac peste pupaza primesc si un bill de telefon de aproape 800$.sigur, am rezolvat problemele, insa a fost suficient sa imi strice armonia vietii.

parca in intelepciunea populara sunt expresii de genul:
-daca s-a spart o farfurie, sau ceva in casa, ca de exemplu, oglinda, se spune "a crapat raul"!

aceste "creatii" mai putin armonice ale omului, din universul subtil, supravietuiesc ca nuste "paraziti". se hranesc din formele purtatoare de viata, lumina. iar cand concetratia lor este mare, apar semnele de distrugere in materie.cum omul face greseli, inevitabil, chiar si in intentia lui de a face bine, este posibil sa atraga aceste gogomarle, sau EME (entitati malefice energetice, spune parctica esoterica).

vegherea, implica constientizarea permanent a realitatii subtile din jurul tau prin rugaciune si purificare, ca purtator de forta divina prin vointa! pilda mireselor este mesajul de intelepciune in situatia asta...miresele care nu au tinut candela aprinsa, nu s-au ingrijit, au ramas singure, in viata lor, in lumea lor, in universul propiilor lor decizii...cele care au vegheat la venirea luminii si primirea luminii divine, SUNT CELE CARE DE FAPT PRIMESC SI TRAIESC PERMENENT IN LUMINA, CA MIREASA A MIRELUI-LUMINA DIVINA-GRATIA DIVINA! Gratia divina incununeaza materia in procesiunea de unire a materiei cu LUMINA prin vointa!

Mergi la inceput