Floricele de Liliac mai-iun-2010 - 51

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Scaun de masina
Sabina a fost anti-scoica total. Asa ca am evitat pe cat posibil drumurile.
De cateva zile insa este absolut necesara urcarea mea la volan, drumuri multe deci implicit trasee cu Sabina.
Insa din primul moment am schimbat scoica inlocuind-o cu urmatorul scaun si sta in el de zici ca acolo s-a nascut. Nici urma de proteste.

Nu stiu ce model este, e cu fata la sensul de mers si are 3 trepte de inclinatii.

In Romania eram si eu paranoica sa am Isofix. Ma ingrozesc accidentele dese de acolo si stilul de conducere.
Aici insa e totul mult mai altfel.

Limita max in oras este de 40km/ora, amenzile sunt f mari si, poate de aia sau nu stiu, conducatorii auto respecta.

Scaunul acesta are isofix insa nu am avut eu timp sa verific daca are masina asa ca il tin prins in centura.

Cat despre varsta, baietii au renuntat acu vreun an insa acum cateva zile au vrut iar sa aiba scaunul de masina. Asa ca le-am reinstalat.


Ioana & Arturicii'SIn limba ta ti-e dor de mama


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Sorana, felicitari pentru micutul mancacios. Eu cred ca imediat ce o sa dea de gustul mancarii o sa lase frigiderul gol
Multa multa sanatate. Si Philip s-a trezit azi-noapte cu durere de ureche.

Bilica, e o superba Surya! O sa rupa inimile baietilor.

Mary, nici acum nu imi e la indemana cu FB. Pur si simplu nu il inteleg. Am facut cont pt Biblioteca ptr ca se pare ca e necesar. Insa nu ma pot ocupa cum trebuie in acest moment. Am un milion de chestii urgente de facut. O sa vina si randul lui.

Corina, multumesc ptr detalii. Am facut si pagina despre care mi-ai sugerat, ramane sa inteleg cum pot sa migrez doar pe ea.. Te mai bat la cap cand ii vine randul.

Roxanici,

Vivela,


salutari tuturor


Ioana & Arturicii'SIn limba ta ti-e dor de mama


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui Madamar

IoanaCT: de la prieteni primesc mailuri de instiintare cu privire la aceast mare rahat, in care intri... cind pasesti in lumea facebook...

Mary, lui Tudor Mateo, 19.05.2010, ora 12.10
Doamne Ajuta-ne sa fim sanatosi si sa ne crestem bebelusul in pace!
Fericita, puiul



Da, nici mie nu-mi place. Cand primesc mesaje pe FB, imi trimit si pe mail. De fiecare data sterg mesajele din mail.


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui bilica

Am uitat sa va zic.....miam luat bona din Roamania.....( e matusza mea;are 41 de ani ) imi manca nervi !Doarme cu fata in pat....nu vrea so puna in patutul ei;zice ca e mofrutoasa in aceasta perioada ca ii ies dinti si e mai bine sa fie langa ea ; incearca so indoape pe fata cu mancare si copilul daca nu e ora de masa normal ca nu mananca ;ii da mancare in jumpar nu in scaunul de masa.....cica e mai comod pt copil ca se si joaca ;.....heheheheiiii miam luat belea pe cap
Eu tot incer sai zic una alta,nu ma pot impune ca mie si rusine de ea;sora lu mama NA! Cum sa procedez????


Trimite-o frumusel acasa ... mie una nu mi se pare ok sa faca ea cum o taie capul; daca era mama ta , mai treaca mearga ... dar matusa ???

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 )

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Sorana : imi pare rau pentru Matei, durerea de ureche nu este placuta deloc !

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 )

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monyca.C spune:

Sorana piseaza un graunte de usturoi marunt, marunt, inveleste in ceva finut de ex tifon..si pune-l in urechiuse..face minuni si calmeaza durerea destul de repede..o zice "patita" de mine.. am avut si eu otita la ambele urechi in acelasi timp si e ingrozitor..plus ulei caldut...sper sa va fie de folos si voua !

multa sanatate puiului !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Vesti noi, de la noi:)~

Roxanici: recunosc, eu nu am verificat masina, insa sotul a studiat cartea tehnica, si bineinteles, tapiteria masinii - si, cum spuneam: nimic! E de prin 2007 masina noastra... nu stiu sa iti spun de ce nu gaseste fixul lui Isofix;)!

Sorana , buna idee:)!
Asadar, astept oferte
Imi pare rau pentru Matei, sper si eu intr-o vindecare rapida, sa va puteti sarbatori in liniste... imi si amintesc ce ne povesteai anul trecut, despre ziua lui... ce-a mai fugit timpul!!!!
Felicitari pentru noile descoperiri ale lui Tudor! E si el BLW-ist;)!

IoanaCT - nu ma refer la notificarile trimise automat in mail - ci la emailuri documentate despre ce reprezinta Facebook si la ce pericol ne expunem postind fotografii cu membrii familiei (in speta, copii)... samd.

Moonica - bine=ai venit la noi, si sa vii mai des! Te rugaaaam:)!

Va las acum! Sa aveti somnic bun, si sa va binecuvinteze ingerasii:)!


Mary, lui Tudor Mateo, 19.05.2010, ora 12.10
Doamne Ajuta-ne sa fim sanatosi si sa ne crestem bebelusul in pace!
Fericita, puiul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

A, am uitat sa va amintesc mamici: cine vrea sa mai faca un gest umanitar, in contextul zilei de 1 martie, are ocazia: martisoarele umanitare puse in vinzare de asociatia MAME, le gasiti aici:
http://asociatiamame.com/martisoare/view-all-products.html .
SOMN BUN!

Mary, lui Tudor Mateo, 19.05.2010, ora 12.10
Doamne Ajuta-ne sa fim sanatosi si sa ne crestem bebelusul in pace!
Fericita, puiul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Neata fetelor!
Sanatate puilor bolnavi!
Interesanta discutie despre scaune auto. Una din masini are 4 ani si cea de a 2-a are 3 ani si nici una Isofix. Deci trebuie sa ma orientez la un scaun simplu.

O cafea strong si o zi frumoasa va urez!

Mamica lui Mihai Rares (12.06.10-12.55h)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

neata

are cineva idee cum deosebesc roseola de rubeola? damian e ok acum, nu mai are febra, insa i-au aparut niste pete mic si multe pe corp. din cate m-am documentat eu pe net, suspectez una din cele doua.
doctorita lui de familie e insarcinata, n-as vrea s-o expun in caz ca ar fi rubeola. oricare ar fi din cele doua, oricum nu avem tratament, dar macar sa stiu ce a fost. si nici sa-l intep pt analize doar asa, de dragul de a sti eu ce e.
(stiu ca suna aiurea, dar as prefera sa fie rubeola, sa scapam de ROR ).

pupici, o zi buna.


Traiesc in Orasul Alandala

Mergi la inceput