Dovleceii il sarbatoresc pe Marco!(sept-oct2009)-9

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineata !!!! ?
M-a trezit cumnatul ( sotul surioarei),ca a venit in tara azi-noapte si nu stia ca dorm pan pe la 8.30-9 cu Paul ...
Ieri l-am sarbatorit pe sot cu trei prieteni si nasii lui Paul, mi-a placut ca nu mi-a fost rau ,poate ca scap cat de curand de greturi ! Azi-noapte m-am trezit pe la 3 cu o foaameee de-mi venea sa mananc frigiderul ...

Asa ca ieri nu am avut cand sa intru,dimineata a fost soacra in vizita ,a plecat ea,am facut cateva cumparaturi,m-am pregatit de musafiri,au venit musafirii,au plecat si eu m-am bagat la nani. Eram franta asa ca acum am de spalat un morman de vase ,dar a duc acusi si le fac mumoase si pe ele.

Si la noi a batut ieri un vaaant , dimineata era asa frumos ca imi parea rau ca nu l-am luat pe Paul cu mine la magazin,si nici bine nu am intrat in casa ca au inceput sa se indoaie copacii si sa mi se loveasca de geamul de la balcon patura pusa la uscat ,ca ma si speriase,nu stiam cine bate la geam la etajul trei ...

Va puuuuup,revin mai tarziu,dupa ce termin vasele de spalat si dua ce mancam.
O duminica placuta!



Ajutati-o pe Raisa
Lali si de Paul ( 01.10.2009)! si 9+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Buna fetelor

Lali, ma bucur ca totul e bine cu sarcina. Zici ca bebe se distreaza si face tumbe? :) Abia astept sa aflu ce este:) Eu zic ca e fetita:P
V-ati gandit deja la nume?

Monikus, cred ca pe facebook te-am vazut la un moment dat ca ai intrebat pe cineva de unde a cumparat un joc cu un traseu pt. bile.
Nu stiu daca ai aflat deja raspunsul. eu i-am cumparat fetitei mele de la Metro ieri. cu 60 si ceva de lei si e tare incantata.
Asta e din poza:
http://www.buzzillions.com/reviews/junior-marble-race-reviews

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Fetelor,am si eu o pofta ! De fapt inca una,si ma gandesc la ea,la pofta,de vre-o cateva zile... Maine merg in cautare de napi, napi d-aia porcesti cum li se spunea unde am crescut eu,si la mamaia la Botosani.In piata de langa mine nu am gasit,si sunt tare dezamagita . Nush unde m-a mancat de am intrat pe un blog cu retete raw si acolo am gasit o lista cu mai multe plante despre care noi stim putine,dar care fac mult bine,si am vazut ca in lista era si "topinambur" ,numele mi s-a parut amuzant,am dat click si mi-au aparut in fata ochilor imaginile cu castroane maari de salata facuta din acesti napi,cu ulei,otet/lamaie ,sare si piper,pe care le mancam cand eram copil. Acum nimeni din sat nu mai are in gradina ,ca mi-am trimis sora in cautari . Cica ar fi o speranta la nenea preotu' ,da' ala-i in spital,ca s-a taiat cu flexul la picior ( sper ca nu prea tare ). Deci topinambur=napi porcesti , si eu vreau! Ma poate ajuta careva sa gasesc ? Dau un castron de salata drept recompensa !


A doua pofta ar fi spanacul,pe care am visat intr-o noapte ca il cautam in piata,si gaseam numai salata verde ,si eram tare ofticata. M-am trezit cu niste bale de copil la care ii ies dintii ,si am cautat. Nu am gasit pana ieri in piata,ieri am luat frunze proaspete de spanac,si acum mananc o salata de spanac verde cu rosii si castraveti ...


Dana,si eu am asa,vag,impresia,ca e fetita ... Daca e sa ne luam dupa "ziceri" cel putin,asa ar fi... LA inmormantarea la care am fost nu stiu ce mi-a facut o femeie care si la Paul mi-a spus ce sex are de pe la 2-3 luni, ca dupa prima noapte de priveghi mi-a spus " tu stii ca faci fata,nu? " . Cred ca iar mi-a pus sare in cap ! Plus ca linia de pe burtica la Paul s-a dus din prima luna pana aproape intre sani si acum nu se vede deloc-deloc.

Revin...

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 9+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

La multi ani Catalina! Sa fii fericita si sa te bucuri toata viata de familia ta. Pupici celui mic si tie evident ca doar azi e ziua ta nu?

Acum astept o pizza ceva ca doar te-am urat de bine nu?

Danuta multumesc frumos pt pontul cu jucaria. Sper sa mai fie si luna viitoare ca luna asta nu prea am bani nici sa ies din casa.

Acu daca tot am zis ca nu am bani nici sa ies din casa...sa va zic si motivul. Pai... in sfarsit ne-am luat inima in dinti sa plecam cateva zile fara Rares. Si unde se putea cel mai bine decat in strainatate. Si daca la Roma am fost si eu sunt indragostita iremediabil de Italia, acum am ales Milano. Plecam pe 24 febr. Abia astept.

Lali si Laura stiau ca ma tot chinuiam sa achit intai biletele apoi hotelul.. ei bine acum am reusit.

In rest.... Rares e din ce in ce mai nervos. Din fericire parca totusi doarme un pic mai bine noaptea in ultima vreme. Acum stau si ma gandesc ca vrea sa ma scuteasca de o cheltuiala. Acum sa va explic de ce zic asta. Pai daca tot ma duc in Italia pai vreau sa iau siropul pt somn sugerat de Danangie. Problema e ca eu nu o sa am bagaj la cala si in bagajul de mana nu pot lua sticlute mai mari de 100ml. Evident ca siropul are dublu. Inca nu stiu cum voi proceda dar sper sa-l pot trimite prin posta sau sa-l impart eu in 2 sticlute de 100ml.


Catalina daca doresti sa iti iau si sa ti-l trimit prin posta da-mi PM pls.


Dammm pai cam atat pt moment. Ma duc sa pregatesc micul dejun si sper sa mai pot forumi un pic azi

O saptamana minunata tuturor.

Monica mami de Rares dragalas (16.10.2009)
Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

Raisa are nevoie de ajutorul nostrul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Lali... cat despre pofte.. pai e nasol daca te apuca pt chestii disparute. Sper totusi sa gasesti tot ceea ce iti pofteste inimioara.

Monica mami de Rares dragalas (16.10.2009)
Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

Raisa are nevoie de ajutorul nostrul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Monikus, distractie placuta in Italia! Sa va simtiti minunat! Mergeti de Dragobete, indragostitilor:)

Va pup si sa aveti o sapt. minunata:)

Ioana, tu pe unde esti de nu dai semne de viata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

neatza

LA MULTI ANI CATALINA! SA FII FERICITA SI IMPLINITA!

ma gandeam ca am putea, daca are cineva timp si chef, sa facem si noi o listuta cu mamicilie sarbatorite, pe luni, ca sa vedem cand e ziua cuiva....asa putem sari peste si eu as vrea sa urez de bine tuturor mamicilor de ziua lor

Lali, sa-ti traiasca sotul! ma bucur ca bb2 e bine in burtica si ca tie ti-au trecut greturile

Danuta, merci de pont, si eu am itnrebat de jucaria aia pe FB, vazusem la Irina in poze..

Monikus, s-o tine tot asa Rares! ce-mi place de voi ca sunteti plimbareti! ce as mai pleca si eu, dar din pacate jobul sotzului nu prea ne lasa

noi am sarbatorit w/e asta ziua sotzului, care e pe 15...am iesit cu prietenii intrun ba cu karaoke si a fost super!! am stat pana dimineata, iar Ebru a fost fata de gasca si nu a facut probleme cat a stat cu soacra...doar samabata seara, cand am plecat, a marait cica ceva timp si scancea dupa mine de fapt, cred ca ii ardea si ei de plimbare, ca cica isi luase niste pantaloni cu care ies eu cu ea afara si ii tot arata lu buni, s-o imbrace si pe ea
tot sambata am fost si la tuns si spre surprinderea mea a fost foarte cuminte Ebru, pana spre final, cand cred ca se plictisise si n-a mai reusit s-o mai retuseze pe ici-colo, dar oricum, a o dulce tunsa asa! parca are iar fata de bebelus

o zi frumoasa va doresc!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Si inca o data "la multi ani Catalina!!!, multa sanatate, bucurii, impliniri si noroc!!!!

SELEN, lA MULTI ANI sotului!!!! Sa-ti traiasca minim 100 de ani, sa fie sanatos, sa aduca bani acasa, sa fie fidel si sa-ti mai faca macar un copilas macar tot asa reusit ca Ebru!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

www.youtube.com/watch?v=wFh-rX_Sfhs" target="_blank"> Happy birthday Catalina ... nu uita ca eu is aia cu ochelari,da? Sa par si eu isteata ...
La multi ani,sa fii iubita si fericita, sa inceapa Rares sa doarma mai bine si sa ti se indeplineasca toate dorintele !! Te pup,si imi pare bine ca faci parte din viata mea de zi cu zi !
La multi ani sotz de Selen, sa iti iubesti sotia si fetita,sa ai succes in ce intreprinzi, sa o lasi si pe Selen sa conduca masina bineinteles,la ce te gandeai?

LA multi ani de ziua indragostitilor fetele mele dragi( cine sarbatoreste) ,sa aveti parte de inimioare de ciocolaa si turta dulce,si de fluturasi in stomac toata viata !

Revin,acum fac curat ..

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 9+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Salutare si de la noi fetele.

LA MULTI ANI CATALINA!SANATATE SI FERICIRE DIN BELSUG!

Lali eu parca am mai vazut napi pe la noi dar cum trimit?Insa ma bucur ca ai pofte sanatoase.


Monikus cinste voua ca va plimbati si ca sunteti romantici

Selen poze cu Alba ca Zapada tunsa te rugam

Eu m-am apucat de mutat mobila facut curatenie si mancarita.Asa ca nu stiu daca voi mai intra pana diseara


de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta
"Am nascut copii in lumea asta intunecata pentru ca aveam nevoie de lumina pe care numai un copil o poate aduce."Liz Armbruster

"Petrecem primele 12 luni cu copiii nostri pentru a-i invata sa merga si sa vorbeasca , iar urmatoarele 12 luni spunandu-le sa stea jos si sa taca."

Mergi la inceput