Dovleceii il sarbatoresc pe Marco!(sept-oct2009)-9

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Seara buna fetelor

In primul rand Bine ai venit pui mic Marco de Dana.Multa sanatate si curaj ca ai novoie find mezinul.

Ioana si eu te pup si jos palaria in fata soatei.Foarte frumos articolul.

Laura te pupilez si eu

Daciana nu te mai ingrijora ca inca nu vorbeste pustiu Darius.Poate nu baga el toate lucrurile in seama si este mai linistit.Va recupera el fi sigura.cat despre starile de oboseala eu zic sa faci ceva.Si o spun din propia experienta

Lali ma bucur ca iti este mai bine si ca te poti bucura de sarcina, Paul si facut curatenie.Deci el este un gagicar de pe acum care va sa zica?Bravo lui.Cat despre educarea copilului prin bataie si mie mi se pare o mare dar mare prostie, absurditate si lipsa de respect, iubire si ocrotire fata de puiul tau rupt din tine.In plus nu obtii absolut nimic.Am exemplu o cunostinta careia i s-a aplicat o astfel de "educare".Si ce s-a intamplat?Cand a scapat a scapat ca vaca in lan.Tot ce-i fusese interzis a facut de ciuda si a ajusn destul de rau.Bineinteles ca acum nu se aplica in toate cazurile.Insa cei mai multi raman traumatizati si se interiorizeaza in ei.mare pacat.Revin ca plange lusa

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta
"Am nascut copii in lumea asta intunecata pentru ca aveam nevoie de lumina pe care numai un copil o poate aduce."Liz Armbruster

"Petrecem primele 12 luni cu copiii nostri pentru a-i invata sa merga si sa vorbeasca , iar urmatoarele 12 luni spunandu-le sa stea jos si sa taca."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna.
Bun venit pe lume Marco si felicitari Dana! Sa ai o refacere rapida, un bebe mancacios si fara colici!

Katteryna

Monica stimulare? wow cuma fost?si in primul rand ma bucur ca Rares a dormit si te-ai mai odihnit si tu.

Aseara i-am dat lui Mihai spanac si i-a placut.Repetam figura acum. Fug sa-i dau sa manance si revin.

am toate mamicile!

Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Gata am revenit.


Selen si lutei mele ii plac tare mult animalele.Striga toate pisicile cateteii pe care-i intalneste ba chiar incerca sa-i fugareasca.Aici intervin eu de teama sa nu ne fugareasca ei pe noi.Cat despre preferinte la oameni inca nu intampinam.

danuta

monikus, foarte de treaba Raraselul.Cred ca a fost tare cuminte ca se simtea o asa impacare si bucuri in mesaj.Cum a fost la stimulare?Si ce e aia?

Laura si lutei mele ii plac verziturile.Tu cum i le dai?

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta
"Am nascut copii in lumea asta intunecata pentru ca aveam nevoie de lumina pe care numai un copil o poate aduce."Liz Armbruster

"Petrecem primele 12 luni cu copiii nostri pentru a-i invata sa merga si sa vorbeasca , iar urmatoarele 12 luni spunandu-le sa stea jos si sa taca."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Iulia spanacul l-am facut mancarica ca pt noi si i-am mai pus putina branza de vaci. A ras tot
In privinta animalelor azi l-am lasat sa mangaie o pisica.A inceput cu o mangaiere, un pic tras de par, si doua picioare...dupa care s-a ales cu o mustare de la Ramona (care este inebunita dupa pisica respectiva) si cu un pus rapid de mine in carucior si bineinteles spus ca nu trebuie sa le lovim. dar nu stiu ce a inteles


Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Hello la ceas de seara!
Eu am venit cu tort si cozonaci,primiti?
Felicitari Danangie,sa te intorci repede acasa,sa ai laptic mult,mult, si Marco sa aiba cat mai putine colici,catre deloc ,un brat mare de pentru tine. Parca trei copilasi v-ati dorit de la inceputul relatiei,nu?

Monikus, pentru munca de detectiv si pentru capitolul nou. Felicitari pentru noaptea dormita,doamne-ajuta sa fie multe astfel de nopti de acum incolo. Uite,a si papat mai bine,a si dormit mai bine! Eu ou moale nu ii dau lui Paul,ca am un pitic cu salmoneloza ,de aia nu ii dau nici oua de rata.Nu mananc nici eu de alea , nu imi place nimic de la rate .

Aseara am fost la dr, sarcina decurge normal,bebelusul e bine,face tumbe ,luni imi iau si trimiterea pentru analize, marti le fac.

Azi iar am fost harnicuta ( m-a laudat si sotul !),am iesit si cu Paul la plimbare,am facut si un tort pe care azi doar l-am asamblat,maine il ornez, am facut si cozonaci,ca cica la sot ca i se umfla ceva de pofta daca nu fac ...

Revin dimineata,,ca acum sunt nitel franta ,ma bag devreme la nani,ca am ratat somnul de dupa-masa...

Noapte buna.

Ajutati-o pe Raisa
Lali si de Paul ( 01.10.2009)! si 9+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Inca nu noapte buna ...
Voiam sa o pup si sa o imbratizes tare pe Katerina ... mamico nu stiu de unde ai atata putere ! Citind postarile fetelor pe diferite bloguri ,mi-am dat seama cata dreptate au ,cat de bun ai sufletul si cat de rai putem fi noi,restul,uneori. Sper sa se stranga cat mai repede suma pentru prima interventie,apoi si pentru urmatoarele. .

Selen ,si Paul e topit dupa catei si pisici, azi s-a suparat ca o tanti nu a lasat catelul aproape de el. Era un catel de talie mica,dar cam agresiv,si la saraca femeie ii era teama sa nu il composteze pe Paul , pana la urma l-a tinut putin,sa il mangaie Paul,ca plangea cu lacrimile in barba,si catelul tremura de frica ... LA nasi cand ajungem ,de fiecare data le iubeste catelusa,si afurisita numai dupa el sta. Imi pare bine ca nu e violent cu animalele,le iubeste,le ia in brate si le face "ma-mai" .

Acum chiar ma bag la nani ...

Mady,parca si tu esti singura in seara asta,nu? Si eu ,dar eu am invatat sa dorm cand e la munca,ca o noapte din 3 e acolo .
Tin pumnii luni sa fie totul in regula.

Ajutati-o pe Raisa
Lali si de Paul ( 01.10.2009)! si 9+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Fetele va pup.

A fost tare bine la salon. Initial am avut impresia ca o sa apar asa ca scheletele alea cand se curenteaza dar nu a fost asa. A fost tare, dar tare bine.

Iulia e ca si cum ai pune pe tine o centura din aia cu vibratii sau cel putin senzatia e pe aproape. Bine, acum drept sa spun nu stiu ce astept eu de la sedintele astea din moment ce dupa ele o sa mananc zdravan. Ar trebui sa tin si un pic de regim dar.... acum vom vedea daca voi reusi sa ma abtin de la prostii si dulciuri.

Urmatoarea programare e miercuri. De-abia astept.

Iulia, ai mare dreptate. Mi-am dat seama ca se poate si altfel. Am realizat ca e placut sa fii mamica si sa stai acasa cu copilul tau. Pentru prima data in ultimul un an si 4 luni am simtit ca parca m-as descurca si fara ajutor. E tare placut. In fine, incerc totusi sa nu ma ambalez prea tare pt ca s-ar putea sa mi se inece motorul si ar fi tare neplacut. Acum vom trai si vom vedea. Pupici Lutei.

Lali ma bucur sa aud ca totul e bine cu bebe iar Paul e tare intelegator cu mamica lui.
Sa stii ca mi-a placut munca de detectiv. Dana imi e foarte draga si parca aveam eu asa o presimtire ca nu va duce sarcina chiar pana la 40 de sapt. E si normal la al treilea copil. Te obosesc ceilalti 2 si nu ai ce face.

Va urez weekend placut. Sa ne auzim cu bine.

Noapte buna.

Monica mami de Rares dragalas (16.10.2009)
Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

Raisa are nevoie de ajutorul nostrul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna fetele!
Cu treaba? Va dau o intarziata.

Lali ma bucur ca esti mai bine.SI ce harnicuta ai fost.Vreau si eu o felie de tort!

Noi acum ne pregatim de smotru...asa ca va urez we placut si spor la treaba!

Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

hola!

Iar sunt singura pe aici...pe unde umblati? Azi a batut un vant afara!brr!...mai revin poate se animeaza forumul pana atunci.

Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Laura noi am bantuit prin oras azi chiar daca a batut vantul intr-adevar foarte tare. Am tras o tura prin Ikea. Mai mult am cascat ochii decat am cumparat iar acum pe seara am tras tura pana un Auchan. Am cumparat cate una alta... Rares a alergat prin tot magazinul...si acum ne bagam la somn.

Noapte buna tuturor.

Monica mami de Rares dragalas (16.10.2009)
Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

Raisa are nevoie de ajutorul nostrul!

Mergi la inceput