David-Steluta mea de mare.(4)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

Sarbatoarea Sfanta a Invierii Domnului sa reverse asupra voastra sanatate, belsug si bucurii, iar Lumina din Noaptea Sfanta sa va ridice sufletele spre noi trepte spirituale si sa va insoteasca pasii pe drumul vietii.
Cu multa dragoste de la Tiberiu, Teodora si Ramona.
Va dorim la toate si toti un Paste Fericit!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:


Fie ca spiritul Sfant al Sarbatorilor de Paste sa va lumineze sufletele si casele! Dumnezeu sa va binecuvanteze si sa va ocroteasca!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
Bazar DC pt Bogdan si nu numai,Bogdan Andrei ,Speranta moare ultima
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Hristos a inviat!
Fie ca Sfintele Pasti sa va lumineze sufletul si casa, sa va aduca numai bucurie si sanatate, iar Dumnezeu sa va aiba in paza!



Cris,mami de Sebi,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010



Bazar umanitar pentru David si alti copilasi speciali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Multumim de urari tuturor!Sarbatori fericite tuturor si un Paste fericit si linistit!

La noi ziua nu a fost foarte placuta,David a reusit sa apuce candela si s-o verse,i-a curs ceara pe manuta..Eu am tot alergat farmacie-acasa,ba ca luam un card al carui pin nu puteam sa mi-l amintesc,ba ca s-au terminat cerealele,ba una,ba alta..Asa ca era cat pe ce sa petrecem Pastele la urgenta.A urlat saracul 2 ore intr-una,am zis c-o sa ramana fara aer de atata urlat si plans..apoi cu intermitente cand se atingea cu mana cealalta..Nu mi-am imaginat ca poate ajunge acolo sus,taica-su ii facea lui mancarica,eu pregateam chiftelutele..si totul s-a intamplat intr-o fractiune de secunda sub ochii nostrii.
In rest ce sa mai zic despre noi..David nu mai sta la aerosoli ,la fizioterapie nici atat..parca a devenit asa o bataie de joc si nu-mi place cum se prezinta.De inteles nu ma inteleg cu el deloc,daca nu mai vrea,nu mai vrea si nu am ce-i face.
Luna ce vin trebuie sa dam comanda de vitamine ca mi-a varsat David o sticluta cu ceva timp in urma si mi s-a decalat luna de comanda.
Vrem sa-i luam lui David o vesta pt fizioterapie care e enorm de scumpa si-o sa treaca multa vreme pana vom strange banii aia,dar e musai,mai ales ca de o vreme buna nu mai sta la fizio si se vede ca nu-i a buna cu plamanii lui.Si chiar nu vreau sa-i fie afectati de pe acum plamanii,mai ales ca din cate am citit eu in 4-5 ani e posibil sa iasa niste medicamente pt plamani,dar care vor fi bune numai pt cei care nu au leziuni si n-au plamanii afectati deloc sau ff putin.Om vedea,ca de zis,se zice de ani de zile de una si alta si de iesit pe piata nu a iesit nimic de f multi ani.
A venit si vremea frumoasa si cu ea alte probleme cu care ne confruntam noi..iarna ba raceli,viroze..vara deshidratri subite,vomat,slabit subit si alte din astea..Acum 2 zile ,cred eu ca din cauza ca i-a fost cald cand a dormit,a varsat,a avut diaree..s-a simtit rau..incepuse cu o tuse productiva,haraiala..M-a luat groaza la gandul verii,al caniculei,daca de pe acum a inceput cu astea..:(
Cam astea sunt vestile despre noi..Sunt obosita rupta,dar am o tona de treaba si parca acu de Sarbatori e si mai multa.
Va pupam si va dorim Sarbatori fericite in continuare!

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Cautand pe net diverse informatii,avand in vedere ca ma confrunt cu niste crize de-ale lui David,refuzuri,nervi la tot ce implica tratamentul(mai nou nu mai vrea nici sa manance de la mine)am dat peste acest filmulet in care se explica un pic despre FC,pe intelesul copiilor. http://www.youtube.com/watch?v=WuI72eMrIQI Fiind in engleza si avand in vedere ca noi nu ne intelegem cu David nici in ro,l-am bagat in bookmarks,pt mai tarziu..Insa e interesant de vizionat si am vrut sa impartasesc asta cu voi.

O zi frumoasa tuturor.

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ledi,
Doamne ajuta sa poti sa cumperi cumva acea vesta.
Nu am nicio idee cum se strang atatia bani :(((


am vazut filmuletul

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Buna dimineata.
Luna aceasta am strans de la bazar cu ajutorul vostru 1432lei,bani folositi la procurarea tratamentului(luna aceasta am luat medicamente de 1600 lei)
<Va multumim din suflet tuturor.
Daria,Alinamoro,Olim,ralcat,Gabik,multumesc pt implicarea voastra f mare luna aceasta la bazar pt cazul lui David.
Cu ajutorul unui suflet mare,a tatalui meu si a unei prietene de la care am imprumutat 100 de euro si ce am mai pus noi am reusit sa strangem si banii pt vitamine.Multumesc voua si multumesc lui Dzeu ca mi-am luat o piatra de pe inima.
Scuze k nu pot scriu mult,scriu c-o mana,am cazut aseara si m-am lovit pe toata partea stanga.Va pup si va doresc o zi superba.

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Neatza.
Am editat la inceput pt a trece schimbarile de tratament ale lui David,caci s-au mai adaugat si alte medicamente in ultima vreme.Dupa 3 luni de hepatoprotectoare vom reface analizele si vom vedea daca ficatul si-a revenit sau este tot marit.:(
Cu aciditatea lui insa nu stiu ce ma fac..Daca ia tratament e ok,cum il opresc cum incepe iar cu scaune multe..ceea ce nu e bine in cazul lor si asta e un semn alarmant in FC.Ideea era de a-l face o perioada dupa care la nevoie..se pare ca atunci cand il opresc nu e ok.
In rest toate-s la fel,David creste,constientizeaza si se opune la tot ce inseamna tratament.Si inca nu vorbeste ceea ce e frustrant de ambele parti.Fizioterapia este extrem de importanta,de fapt este vitala,fara ea totul e in van..si el se opune cu vehementa.
Cum vesta este ceva de neatins in momentul de fata si in general,va trebui sa ma gandesc la ceva ce as putea sa-i iau si sa-i placa si sa facem.Exercitiile de bebelusi nu-i mai plac,nu mai sta..la tapotament da impresia ca-l doare,desi loviturile nu sunt puternice,Doamne fereste..Mai topaim pe trambulina,insa se plictiseste f repede.
E o perioada extrem de grea pt noi din multe puncte de vedere si e frustrant ca nu ma pot intelege cu el sa fiu linistita macar pe partea asta..Mi-e asa teama sa nu se inrautateasca drastic starea lui,caci totul e iremediabil in boala lui...
O sa ma consult si cu kinetofizioterapetul din Tm sa vad ce as putea sa-i mai fac sa-i mentin interesul si sa facem si fizio cum trebuie.Macar l-am invatat sa sufle :))),sa abureasca geamul/oglinzile,ceea ce e un pas inainte.:)
Cam atat despre noi..pe mine inca ma doare partea stanga,mana,mi-e greu sa fac diverse lucruri,dar o sa-mi revin eu..sper :)
Va pupam si va dorim toate cele bune.

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Ledi insanatosire grabnica tie....caci esti vitala pentru David.Nu stiu ce sa-ti spun si cum sa-i atragi atentia/interesul spre tot ce trebuie sa faca el
Doamne ajuta!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
Bazar DC pt Bogdan si nu numai,Bogdan Andrei ,Speranta moare ultima
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

ledi cat costa vesta aia? ma gandesc ca daca ne unim fortele ne putem apropia de vestuta asta atat de necesara lui david



Mami si 2 printi iubiti: DAVID(24 sept 2008) si STEFAN(24 sept 2010)


Mergi la inceput