David-Steluta mea de mare.(4)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Cata,va pup.La multi ani si tie si o primavara plina de impliniri si succese in terapiile lui Robi.
Va citesc mereu sa stii...No,asa ne incurajam noi reciproc,mai picam,ne ridicam,o luam de la capat si tot asa,n-avem incotro..
Va pupam si va imbratisam cu drag.

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Seara buna fetelor..a mea nu-i,dar nici n-am ce face.
Din pacate David imi tot face febra,nu mereu,dar are pusee,asa dintr-o data.Dna dr e plecata,am vbit cu dumneaei la tel si a spus sa-l tin in continuare pe antibiotice pana ii trece.Eu deja am pierdut firul zilelor la gentamicina,cedax a luat deja o sticluta..azi i-am cumparat o alta sticluta,ca nu mai aveam si nu credeam ca o sa ia in continuare,drept pt care am rascolit casa sa gasesc reteta,ca nu-mi dau fara reteta..Ce sa zic,ca azi dim cand i-am pus in brate 13 medicamente m-am crucit si eu si ma intrebam ce mananca mai mult?Sa ma ''laud'' ca el nu stie sa vbeasca bine,dar stie sa puna fiecare medicament in parte in cutia lui fara sa greseasca?Ca ia saracul atatea medicamente fara sa zica nimic?Si au unele un miros si-un gust de-ti vine sa versi..
M-am inarmat si cu recipiente pt urocultura,scaun,pungute de recoltat si dim mergem la analize..
Colac peste pupaza,ta-su s-a imbolnavit si el iar azi..Pana vine el,eu il culc pe David,asa ca desi imi pare rau de ei ca nu se vad e mai bine asa,ca ma impusc daca mai ia si alt virus peste ce are..
Vesti bune nu am..eu nu stiu cum mai rezist,merg asa din inertie inainte si ma incurajez singura,mai fac haz de necaz..dar zau ca nu mai stiu pe unde sa mai scot camasa cu toate cate au napustit pe capul nostru..
Va pupam si va dorim toate cele bune si mai ales sanatate multa.

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Ledi de-as stie ce sa fac/spun sa-ti fie tie si lui David mai bine...as face-o
Va imbratisez cu drag




Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miriama spune:

Leditia, ai PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Neatza fetelor,scriu rapid,ca am o tona de treaba si ma dor si mainile de cat l-am carat pe David..
Ne-am trezit de dim,i-am dus lapticul si incerc sa-i recoltez pisu cu punguta..Bun..il simt fierbinte,ii iau temperatura 39,3..Imi venea sa ma dau cu capul de pereti,ca trebuia sa plec cu el si unde sa ma duc eu cu el in halul ala..I-am recoltat tot ce era de recoltat,i-am pus novocalmin,i-am scazut temp si m-am dus cu el sa recoltam..Cand ajung la spital,imi dau seama ca i-am uitat probele acasa.Sun omu' sa faca cumva sa mi le aduca,David deja urla,ca el cand vede spitalul stie si-l apuca plansul..Mi-am luat bobornacele de rigoare,ca omu e in focuri cu controale pe cap..dar s-a dus.Recoltarea i s-a facut din vena,l-a tinut o asistenta draguta,ca sa mearga totul ok,i-a luat si exudat din nas si din gat..La un moment dat,pe la inceput,a urlat de s-a invinetit si n-a mai respirat(ca el are si spasmult hohotului de plans),asa ca dna asistenta l-a dat o palma de-am zis ca mor acolo..Bine,nu l-a plesnit rau,dar totusi..cred ca s-a speriat,ca pana atunci nu-i mai facuse asa.
Si ne-am dus la spital urland asa pe drum,ne-am intors urland...
Luni o luam iar de la capat,ca mergem la control,musai sa-l vada dna dr.Pana atunci continuam cu de toate,antibiotice la greu..si vedem ce iese si la analize.
Va pupam si va dorim toate cele bune.

Miriama,o sa-ti raspund la PM,mai incolo,dupa ce-l culc pe David.De citit l-am citit.

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:


Of Ledi, sper sa gasiti o cauza la febra si sa fiti bine.
Ce asistenta ai nimerit

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Daria,n-am nimic cu asistenta,ea e o tanti de nota 10.Serios.Doar ca s-a speriat,il cunoaste pe David de mic si nu a facut niciodata asa si i-a fost teama probabil..sau cumva din reflex,ca l-a vazut ca nu mai respira.No,nici mie nu mi-a picat bine,dar asa se face si la cei care lesina,acu oricum a trecut si zau ca n-a fost cu rea vointa,cel putin eu nu o vad asa.Ea chiar e draguta cu fii-miu,mereu,mereu..si cealalta saraca si-a rupt si dresurile ca sa-l tina ea,sa nu-l mai chinuie la picatura..deci tot respectul meu.

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Ooofff...pupam puiul mic. Bine ca a vut dna prezenta de spirit si l-a scos din starea aia, cu siguranta nu a fost cu rea vointa. Eu am intalnit un caz in spital, cand un copil tot asa s-a invinetit de plans si au inceput toate asistentele sa tipe si sa se agite, sa deschida geamul...si-a revenit copilul pana la urma, dar doamnele s-au cam speriat. Iar mamica lui a zis ca asa face el.
Multa sanatate si sa treaca odata febra asta. Bine ca ati scapat cu bine de analize.

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria

Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

www.facebook.com/home.php#!/Lumea.mamicilor" target="_blank"> Am reusit! Iasul a castigat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Ada,sar;mana.
Mai si eu il stiu,adica stiu ca face asa de mult.Prima data m-am speriat si eu,apoi am invatat sa-i distrag atentia.Azi insa nu puteam sa i-o distrag cu nimic,pt ca asa o fost situatia pe moment,stateam sa ne recolteze acolo,din gat,din nas,sange..Lasa ca a trecut..
Sper sa-si revina,desi frate e super incarcat,mi-e ca deja s-a complicat si e si cu exacerbari pulmonare,ca are o tuse..
Azi chiar ma gandeam daca o fi mai bine sa-i pun branula si sa merg cu el la tratament,dar vedem ce ne zice dna dr luni.Momentan stam asa,ca nu pot face altceva de capul meu..
Va pupam.

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Sanatate multa! Si sa gasiti "vinovatul" febrei.

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

In bucataria mea

POZE

BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput