David-Steluta mea de mare.(4)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Ledi, sanatate, sa treaca repede viroza ...asa m-am saturat de copii bolnavi si temperatura si toate cele.....

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

Daca va fi sa te infierbanti, infierbanta-te la soare.
Daca va fi sa inseli, inseala-ti stomacul.
Daca va fi sa plangi, plange de bucurie.
Daca va fi sa minti, minte in privinta varstei tale.
Daca va fi sa furi, fura o sarutare.
Daca va fi sa pierzi, pierde-ti frica.
Daca va fi sa simti foame, simte foame de iubire.
Daca va fi sa doresti sa fii fericit, doreste-ti in fiecare zi...”
Pablo Neruda.


sa il ajutam pe Bibi


Faceti shopping- ajutati copii speciali


Poze Mos Craciun DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Dodo,sanatate multa si voua.

Lulu,da ai dreptate,insa din cate am inteles eu bantuie niste virusi tare urati si periculosi.

Eu chiar credeam ca o sa fie bine si ca-i spre bine David.Nu m-am asteptat sa faca asa,dintr-o data,mai ales ca fusese vesel toata ziua si dintr-o data sa aiba o temp asa mare,sa nu mai respire bine,si sa se blegeasca asa si totul sa se intample in cateva minute..Toata seara a stat lipit de noi,ca timbrul,iar el nu sta asa decat atunci cand se simte intr-adevar ff rau.
Asta e,o scoatem noi la capat si cu asta..Ma mir insa ca la el a ajuns asa,desi ia atatea medicamente,pt ca si noi am fost raciti, dar la noi a fost extrem de usoara,fara febra,fara frisoane,fara stari din alea de nu poti sta pe picioare..(a luat-o de la ta-su si eu de la David)Insa nah,nu poti face comparatii ca noi suntem adulti,cu un alt sistem imunitar si nu avem FC.Ma incurajez singura c-o sa fie bine,trebuie sa fie..
va doresc sanatate multa,multa si voua si copiilor vostri.

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

multa sanatate Ledi, ce sperietura ati tras


Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Salutare fetelor..
David e tot bolnavior,ragusit,nu stiu ce sa-i mai dau.Febra nu mai are,dar mi-a tot facut diaree sau scaune moi..asa ca a trecut pe regim si trat si pt asta.Saptamana viitoare vreau sa-i fac niste analize la scaun ca nu stiu de ce are atatea scaune,de crescut doza la kreon nu i-o mai cresc ca mi-e frica.O fi marja aia mare dintre min si max,dar si consecintele sunt devastatoare in cazul in care e prea mare..
O sa-i scriu si dlui dr de la Tm..ca de o vreme consumam pampersi mai multi decat atunci cand era mic.La olita nu vrea,plange si se sperie daca il pui,sta un pic dar imbracat.Daca vreau sa-l dezbrac urla si se sperie,ceea ce mi se pare ciudat..
In fine,acum sa va povestesc si o chestie de rasu-plansu.
Ca tot omul ma apuc si eu de treburi administrative si bag la spalat..Copilul vrea sa ma ajute,iar eu pt ca voiam sa-i spal ursul cu care doarme si pe care-l cara peste tot,il las in pace sa-si faca de treaba.Asa ca pana mai strang eu si pana merg sa-i iau ursul sa i-l spal asa pe furis,copilul tot pusese rufe in masina..Nu m-am uitat ce a pus,pt ca erau lucrusoare de-ale lui..insa mi-a aruncat in masina si un sul de hartie igienica.Scot rufele si vad ca e plin de chestii albe..Ma gandesc cu groaza ca i-am kilarit ursul si i-au iesit matele afara..Il caut disperata printre haine,il gasesc si vad ca-i ok ..Bun,ce Dzeu sunt alea..Incerc sa intind rufele, dar erau pline de guguloaie albe..Umplu casa cu ele..scot toate rufele sa vad ce-i pe acolo..si stupoare,gasesc si sulul de hartie...ma rog,nu mai era un sul,dar mi-am dat seama ce anume era pe haine.Si uite asa,scutura,aduna,aspira..Mi s-a infundat si scurgerea..si acum ma gandesc sa nu-mi crape masina de spalat,ca aia mi-ar mai lipsi acum..
Ce sa-i mai zic,nu i-am zis nimic,ca nu stiam ce sa fac,sa rad,sa plang..eu am ras si parca imi vine si sa plang ca am o scurgere de desfundat,o masina..in speranta ca nu imi va crapa masina de spalat de la chestia asta taman acum..Deci am de munca,nu gluma..ca ma asteapta o tona de rufe de spalat ..

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

ce tare faza Ledi
Iti venea sa-l musti de gropitele din obraji, da` zi si tu, ce tare faza Ti-a copt-o

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Ledi LA MULTI ANI fie ca toate dorintele sa ti se implineasca si sa petreci frumos de 8 Martie alaturi de cei dragi.



mami de pui Alex www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Neatza.
La multi ani tuturor!Sa fiti iubite,sanatoase si fericite!

Nu pot scrie prea multe,nu am starea necesara,am prea multe pe cap si ma simt total depasita..sunt extrem de agitata,prin urmare nu mai pot dormi.
David e la fel,din pacate azi a facut un kk cu ceva rosu,m-a apucat panica sa nu fie sange,insa era prea tarziu de mers la laborator.
Nu mai are muci de mult,insa e plin de secretii,tuseste si e ragusit..are o haraiala..
Zilele astea trebuie sa-i facem urgent analize pt mai multe,insa in special pt ficat..
Tocmai mi-a venit si curierul,i-am luat niste medicamente si i-am luat si hepatoprotector,pe care vreau sa i-l dau dupa ce-i fac analizele..ma doare mana de cati bani am dat,dar era musai.. el e pe primul loc..Suntem inglobati in datorii.. dar asta e..
I-am scris si drului din Tm,inca astept raspuns.
Nu prea sunt coerenta,ca sunt prea agitata,am o stare pe care nu o pot descrie..
Va pup si va doresc o zi minunata!

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

La multi ani, Ledi sa ai parte de tot binele din lume si mai presus de toate, sa fie David sanatos ca stiu ca asta e tot ce-ti doresti.
Sper din suflet sa iesiti la liman, desi acum nici eu nu stiu cum ai sa reusesti.
Poate vor mai veni fete sa doneze lucrusoare la bazar, am sa mai scot sper si eu.
Tare mult as vrea sa va ajut, mi se rupe sufletul cand vad ca nu reusesti sa cumperi tot ce are nevoie David pt tratament, nu ajungi la zi cu cheltuielile lunare. De alte cheltuieli stiu ca nici nu se pune problema , ai tot respectul meu pt ceea ce faci, pt cum te lupti sa-i fie bine lui Bubu


Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisellino spune:

Ledi la multi ani! o primavara frumoasa
imi pare rau ca david e racit, sper sa isi revina cat mai repede sa mai iei si tu o pauza spirituala.citisem mesajul de la capitolul trecut dar nu am avut curaj sa iti raspund, cateodata ma ia si pe mine cate o depresie de nu ma mai scoate nimeni si cuvintele nu ajuta intotdeauna.as vrea sa te incurajez dar nu stiu cum
faza cu david e super tare, s-a gandit el la ceva pentru tine special of scumpul de el ca tare as vrea sa fie bine
va pupam ledi

POZE ROBI
www.youtube.com/watch?v=vS256hpwOSw" target="_blank">video pentru robi
POVESTEA LUI ROBI
Catalina sotie de Teo si mami de Robi

HAINUTE DE VANZARE PENTRU ROBI, SUPER PRETURI

Cand unul viseaza, ramane doar un vis, cand amandoi visam devine realitate...

Mergi la inceput