David-Steluta mea de mare.(4)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Neatza.
Ieri nu a mai facut febra,dar tot e incarcat si tuseste productiv..tot ragusit..
Taica-su in schimb e lesinat,febra,frisoane,de toate..Iar pe mine ma incearca niste stari aiurea,ca doar stau intre doi bolnavi..
Colac peste pupaza azi i-a aparut lui David si o spuzeala pe piept si burtica..niste chestii rosii.
Mi-a raspuns si dl dr din Timisoara,doza de kreon este teoretic buna,deci trebuie cautat alte cauze pt scaunele lui..
Luni o sa merg sa-i fac o analiza pt helicobacter pylori din scaun,55 lei si aia..dar mi-a recomandat sa-i dau un medicament care pt aia e.Si intai de toate ii fac analiza si apoi o sa-i dau si medicamentul sa vedem cum se comporta.
Off,ca parca nu se mai termina toate..
Va pupam si va dorim toate cele bune.

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Multa sanatate Ledi! Cum sunteti azi? Sper din suflet ca mai bine!

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria

Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

www.facebook.com/home.php#!/Lumea.mamicilor" target="_blank"> Am reusit! Iasul a castigat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Neatza..
Ada..pai suntem nasol.Copilul s-a trezit cu muci..muci pe care nu-i mai avea de mult..Ta-su lesinat si imbuibat cu o tona de medicamente degeaba.I-am cautat antigripul ala dar nu-l aveau pe la farmaciile de prin zona mea.Sa nu-ti mai zic,ca am fost aseara si asa am avut un lapsus de nu mai stiam care-i celalalt siropel pt copii..imunorezistant..si celalalt?
Analizele lui David sunt proaste dupa parerea mea..cel putin proba digestiei este catastrofala,cu de toate.Cele pt ficat tot marite..Dna dr mi-a zis ca-s bune,eu nu le vad deloc asa,sincer.Nu sunt valorile periculos de marite(de genul dublu sau in minus cu f mult),insa bune nu-s si nici nu vreau sa ajung cu el la alea ''periculos de marite''..De ex.una la ficat e max 33 si el are 47.Trebuie sa le caut pe celelalte,sa vad ce valori avea atunci si daca au mai scazut sau crescut..PCR-ul e iar marit,in fine,sunt mai multe marite sau mai mici decat valorile normale..
Oricum situatia e nasoala,m-am saturat sa le dau de mancare medicamente si sa cheltui atatia bani in farmacii zau..Mi-as fi dorit sa-l duc in parc,sa-l duc la masinute,sa se mai distreze si el,aia bani cheltuiti cu folos .,nu sa-l tin in casa de atata vreme,mancand medicamente pe paine.
Va pupam si va dorim o zi superba.

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Imi pare tare rau sa aud ca sunteti inca bolnaviori si ca analizele nu au iesit f bune. Un eco la ficat ar trebui, cand se va face si el mai bine.
Celalalt e Imunogrip.
Antigripul de la magazinul naturist l-am luat.


Multa sanatate sa treaca odata raceala asta nenorocita!

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria

Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

www.facebook.com/home.php#!/Lumea.mamicilor" target="_blank"> Am reusit! Iasul a castigat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Imi pare rau ca sunteti asa bolnavi cu totii

Va imbratisez cu drag si sper sa va treaca.

Cat despre analize marite cred ca sunt influentate si de medicamentele luate in ultimele saptamani pentru receala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaciu1977 spune:

Am depus o mica suma in contul ING. Numai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Citat:
citat din mesajul lui oaciu1977

Am depus o mica suma in contul ING. Numai bine.

Multumim frumos.
Sanatate si toate cele bune.

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Buna tuturor.
Va spuneam ca astept luna asta cu o veste buna..no,au venit o mie proaste,dar intr-un final a venit si una buna..si astept concretizarea ei,ca io-s genul ala,pana nu vad,nu cred:)
In rest,luna asta a fost tare greu pt noi,din toate punctele de vedere..boli peste boli,analize peste analize,nervi si stres,o mie de griji,mailuri peste mailuri pe la Tm,ca nu mai stiam ce are copilul si ce sa-i mai fac..bani cheltuiti cu nemiluita pe la farmacii,laborator..etc..Slava Domnului ca mi-a intrat indemnizatia luna asta si tare mult ne-a ajutat...a fost ca o gura de aer proaspat zau asa..
David e binisor,a luat saracu vreo 3 saptamani antibiotice si o groaza de siropele,insa tot mai tuseste productiv,desi a trecut peste o luna de cand s-a imbolnavit..dar cred ca tusea de acum e de la FC..A avut multe scaune,am tot zis eu,mi-a slabit asa subit intr-o noapte 300gr,de am zis ca nu-i adevarat..Una peste alta i-am tot facut analize,i-am dat un tratament recomandat de dl dr din Tm si si-a revenit si cu scaunele..Problema de fond insa ramane si la nevoie va mai repeta acest tratament.Se pare ca are o aciditate mai mare,care merge si in duoden si distruge cumva kreonul..printre altele acest tratament contine si un medicament pt reflux.Analizele la scaun au iesit bune..o saptamana m-am tot dus dimineata cu scaunul la laborator..si n-a iesit nimic,deci a ramas asta cu aciditatea,ca am cam eliminat tot ce ar fi putut cauza problema asta.
De luna asta am inceput sa-i dau si hepatoprotector,o sa-i dau cam 2-3 luni si ii refac analizele sa vad cam atunci daca valorile scad.(cele de la ficat)
Luna asta de la bazar am strans 580 lei.Multumesc tuturor pt implicare si pt ajutor.Din acesti bani am luat o parte din medicamente,caci luna asta am sarit de 20mil lejer cu toate..
Va multumesc tuturor pt ajutor,pt sustinere,pt donatii,pt implicare..pt tot ce faceti.
Cu drag,Leditia.

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Ledi, cum mai sunteti? Sper ca bine.

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

In bucataria mea

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Buna.
Andreea,suntem ..cum sa zic eu,asa in asteptare cu multe,nu as vrea sa intru in amanunte,dar avem ceva probleme care sper eu sa se rezolve.Multumesc de intrebare,oricum.
David e binisor,insa de cateva zile nu mai vrea lapticul,asa ca arunc,arunc si mai tare ma enerveaza ca practic sare peste mese si ia kreonul degeaba,ceea ce nu e ok,ca il afecteaza.
De dormit nu mai doarme ziua de vreo 3 zile,nu inteleg cum Dzeu poate sta 13 ore nedormit..ca si seara daca il pun la nani la 9,ca nu a dormit peste zi deloc,el vorbeste si se culca tot cand vrea el.
Are o per mai agitata cred sau nu stiu,ca si la aerosoli face urat si nu mai sta pana la final,se plictiseste cred.La fizio nu mai sta,azi a plans si-a facut urat de tot de a trebuit sa-l las in pace ca nu faceam nimic.Si nu stiu cum sa fac pt ca e incarcat,il simt,il aud..Incerc sa-l invat sa tuseasca chiar daca nu-i vine,pt a-si mai elibera caile aeriene,dar nu am succes..cred ca vreau multe de la un copil de 2 ani,insa nici eu nu stiu cum sa fac,ca pana la urma tot ce fac,fac pt el..
In rest el e extrem de activ,face numai prostioare,se catara peste tot..cu vorbitul nu sta bine si ma doare foarte tare mai ales ca in parc intalnesc copii mai mici ca el care vorbesc intr-una,mai sunt si intrebata vesnic..da; a inceput sa vbeasca?tot nu vbeste?..cum nu vbeste la varsta asta?..Si tot astept ziua aia in care sa vorbeasca si el normal,nu bebeluseasca si nu monosilabic.
Nu prea am vesti bune,de fapt nu am deloc...am o stare aiurea si sunt ingrijorata cu multe,dar sper in vremuri mai bune si mai linistite.
Va dorim un weekend frumos si linistit.


POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.

Mergi la inceput