David-Steluta mea de mare.(4)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Craciun fericit tuturor!Va doresc tot binele din lume!
Va multumesc ca ne-ati fost alaturi mereu,la bine si la greu,va multumesc ca existati.Fie ca acest Craciun sa va aduca tot ce va doriti!

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Ledi, si pe David mic si scump. un an mai bun cu multe reusite si sanatate va doresc. La multi ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

E cumpana dintre ani! Sa privim inapoi cu iertare, inainte cu speranta, in jos cu intelegere, si in sus cu recunostinta! Un An Nou plin de bucurii si impliniri! La multi ani! Diana si Alex

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
Vine Mos Craciun
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Multumesc tuturor pt urari!
Noi suntem pe acasa,David e binisor,cam infundat si harait de ieri.Eu era sa ajung pe la urgente,acum sunt mai bine,insa tot cu dureri in piept.Mi s-a pus un junghi la muschi si cum statusem si pe mana stanga de-mi amortise am crezut ca ma doare inima,nu ma mai puteam misca,nu puteam respira,nu puteam sa-mi mai misc mana stanga si in general abia ma miscam.Se pare ca e un muschi,eu am crezut initial ca-i de la inima,apoi ma gandeam ca o fi de la nodulul meu de la san si-o fi grav..Cert e ca ne-am speriat,barbata-miu mai rau asa,eu am tinut-o cu ''trece,trece,stai calm''Am dormit cam prost din cauza asta,dar sper sa-mi treaca odata.
In rest,David vorbeste,spune o groaza de cuvinte intregi,de multicel asa,dar nu prea am mai scris ca-s anumiti oameni care ma citesc(sau urmaresc) si interpreteaza totul total aiurea.Asa..spuneam ca David vorbeste,e asa dulce,face si propozitii..nu vorbeste in fraze,dar avand in vedere ca spune cuvintele cum trebuie ma bucura enorm si evident mi s-au spulberal si grijile.E foarte receptiv,nush ce-a fost in capul meu asta vara,nu doresc nimanui sa treaca prin asa calvar...
Se imbraca singur,se spala singur,mananca singur-prefer sa-i dau eu ca sa ajunga totul in gurita si sa-si ia si tratamentul cum trebuie...
Face si o groaza de nazbatii..ultima e ca mi-a spart geamul de la usa din camera lui.Picturile abstracte de pe pereti,mobila,nu se pun,ca-i un artist :)))E foarte incapatanat,ori faci ca el,ori te obliga el sa faci ca el.Mai nou negociem aerosolii,santaj....pfff,are o personalitate...care deja imi da de furca.Daca incep cu morala ma ia rapid cu ''taci,mami,taci'' sau hai pa..
Cam atat despre noi dragelor.Vreau sa urez tuturor celor care ne-au fost alaturi,tuturor celor care ne citesc si se gandesc la noi,un an nou mai bun,mai frumos,mai fericit,cu sanatate,bucurii si implinirea tuturor dorintelor!
Un an nou fericit tuturor!

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Leditia, va dorim din suflet un an nou in care sa aveti parte de miracole, sa fiti sanatosi si puternici toti 3. Sa fie un an numai cu bucurii si zile vesele. Va imbratisam strans! La multi ani!!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Iata si Craciunul trece, Nu-i zapada si e rece. Doar in inimi este cald si in verdele din brad. Si-a trecut o sarbatoare Ce-a lasat in urma oare? Sper ca numai lucruri bune, sa fii fericita,lume!
Asteptam sa vin-acum Anul Nou,este pe drum. Spor s-aveti la pregatire si distractie din plin! La multi ani!


MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catod spune:

Va doresc sanatate si vise implinite in 2012.
La multi ani!!


_

Cami si Mihnea

_

"Nu merge in spatele meu,s-ar putea sa nu conduc.Nu merge in fata mea,s-ar putea sa nu te urmez.Mergi langa mine si fii prietenul meu" ( Albert Camus)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Buna ziua tuturor.
Nu am mai scris de foarte multa vreme asa ca din respect pt fetele care i-au fost alaturi lui David m-am gandit sa mai scriu despre el.
Nu am mai scris de aproape un an de zile,s-au intamplat multe ce-i drept,dar o sa incerc sa nu ma lungesc foarte mult.
David a crescut,vorbeste,e capos din cale afara,e inca la varsta lui NU si are o personalitate foarte puternica,dar e un dulce si un scump.A crescut frumos,avea in vara 100 cm,din pacate cu kg-ele nu stam f bine,dar eu zic ca-i ok si ca arata bine.
Am avut ceva probleme cu el,dar au trecut,am fost cu el la Timisoara in vara,i-am facut evaluarea anuala,este bine din ce spun medicii de acolo.Calatoria a fost cumplit de grea,plus ca in fiecare zi a facut analize peste analize si a fost destul de stresant,dar in fiecare dupa-amiaza incercam sa-l recompesam,sa-l ducem la un loc de joaca,intr-un parc sau sa facem ce voia el.Analizele i-au iesit binisor.
A inceput si gradinita,merge la o gradi de stat si-l tin pana la ora 13.La inceput nu-i prea placea,dar apoi s-a obisnuit.Din pacate saptamana asta l-am tinut acasa ca s-a imbolnavit si e pe tratament.Trebuie sa-l operam si pe polipi,dar personal mi-e groaza..si de operatie,chit ca e banala,mai mult de anestezie..si de problemele ulterioare(mi-e groaza sa nu ia ceva de pe acolo,mai ales ca drii din Tm erau f incantati ca e curat si e f important sa-l pastrez asa)
Acum alergam dupa acte,sa refacem certificatul de handicap si e o adevarata nebunie.Abia astept sa termin cu asta sa ma linistesc ca-mi vine sa ma duc pe campii avand in vedere ca ma lovesc de tot felul de chestii neplacute.Mi-as fi dorit sa pot renunta la asta,ca mai multa bataie de cap este,ca suma se stie ca e mai nimic,dar nu are cine sta cu el sa ma pot duce la munca..cine stie,cand voi putea face acest pas..dar macar m-am apucat de scoala,ca sa fac si ceva pt mine cat timp este el la gradi:)
Eu sunt binisor,ceva probleme de sanatate,posibil sa am parte de o operatie la san,ma supara si ficatul de la o vreme,dar sunt ok,merg inainte ca pionierii.
Cam astea sunt vestile despre noi,am incercat sa scriu putin..dar tot m-am lungit.
Va dorim multa sanatate si toate cele bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Ce ma bucur sa citesc despre voi! Il pupam pe micul David si va dorim multa, multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Multa, multa sanatate va dorim
Sper sa iti poti rezolva toate proeblemele si sa fiti bine cu totii



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca

Mergi la inceput