David-Steluta mea de mare.(4)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anes spune:

Citeam despre ingrijorarea ta cu privire la faptul ca David ar avea autism...! Nici pomeneala! Un copil care are un contact vizual asa profund, cum am vazut ca are Davi, nu are autism. Cu acei copii nu poti sa relationezi, nu interactioneaza, nu te privesc in ochi, nu ar executa anumite comenzi, nu ar intelege ce ii spui. Faptul ca David inca nu vorbeste foarte bine nu inseamna nimic. Sunt copii care pana la e ani nu au scos niciun cuvant (doar au tipat si s-au isterizat) si sunt copii normali din toate p.d.v.

Explozia limbajului poate surveni mai tarziu, iar constati ca nu achizitioneaza f. bine, nu esti multumita, poti sa apelezi la un logoped.

Iar faptul ca este foarte agitat si face diverse crize...draga mea, David este un copil care a fost traumatizat putem spune, de diferite tratamente, proceduri, spitale, medici, investigatii. Aceasta este forma lui de manifestare a suprasaturarii, pt. ca daca ar putea, ti-ar spune verbal..."mami, nu mai pot".

Iti spun toate astea, nu de dragul incurajarii (ca nu suport incurajarea nefondata) ci pentru ca asa este si ai sa imi dai dreptate odata cu trecerea timpului!

Ai dreptate ca sa ma indrept spre alergii, astm, a fost si sugestia dr. Pop. Sunt constienta ca are terenul prielnic pt. astm.
Am editat mai sus o intrebare: cum arata scaunele unui copil cu FC, pt. ca am vazut mai multe variante pe forum si sunt total bulversata!

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catod spune:

Am trimis si eu niste banuti in contul de la BRD.
Leditia, cand se poate, te rog o confirmare.

Mamagiuliei

Sanatate multa lui David si sa auzim numai de bine!!!

_

Cami si Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Buna dimineata.
Anes,acum am vazut ca m-ai intrebat de scaune..sunt voluminoase,steatoreice..in lipsa unui tratament adecvat f dese,pt ca nu asimileaza si tot ce mananca elimina.
Sanatate multa si sa auzim de bine.

catod,multumim,o sa-i confirm Dariei.

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Catod

Ledi, lov iu si pe Bubu, evident. Sper sa aveti o perioada frumoasa si linistita si fara probleme

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Si tu poti fi Mos Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Catod

Ledi, lov iu si pe Bubu, evident. Sper sa aveti o perioada frumoasa si linistita si fara probleme

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Si tu poti fi Mos Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

dragii mei,
acum am trimis niste banuti spre voi, in contul de la BRD, din partea mameigiuliei si a mea.
Multa sanatate va uram !

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Daria
papanash multumim.

As dori sa urez un sincer la multi ani tuturor celor ce-si serbeaza azi ziua de nume!

Despre noi va pot spune ca trecem printr-o perioada grea din toate punctele de vedere.David e tot asa incarcat,tusitor,plin de secretii,dar aici nu mai e vorba de viroza de mult ci de boala.A inceput de ceva vreme si cu scaune dese,ceea ce iar nu este bine.Mi se pare ca a si slabit,dar cum am cantarul stricat nu stiu exact,insa asa-mi pare..ceea ce iar nu e bine..sau poate doar s-a inaltat si de aici impresia mea ca a slabit..
In rest..azi de Mosh nu prea am vazut cine stie ce reactii,nu stie de Mos Nicolae,i-am zis de el de cateva ori,dar nu cred ca a inteles ce-i cu ghetele si cu cadourile..insa s-a bucurat de cadouri..dar cu siguranta nu stie cine le-a pus acolo si de ce :(
Imi pare rau ca nu mai scriu ca inainte,trec printr-o perioada f proasta,depresiva si nah,sper sa ma intelegeti.
Va doresc tuturor numai bine si multa,multa sanatate.


POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ledi, sa dea DD sa treaca si perioada asta grea, sa aveti numai zile senine si un David vesel si fara probleme cu tusea

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Daria si eu sper..sper multe,tu le stii :((

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Leditia capul sus si trebuie sa fie bine.Tu ai un suflet foarte bun si ai vezi ca totul o sa fie .

Si zi aici tot ce ai pe suflet nu tine ascuns si fara depresii.

Pup dulce si pe tine si pe Bubu si sa treaca perioada asta.

Vine Mos Nicolae, hai la portocale !


Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput