Sa ajutam trandafirasul sa infloreasca - Raisa

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

O sa pun si eu la bazar cateva lucruri pentru Raisa, astazi, sau maine.
Nu stiu ce sa zic...sunt muta in fata unor asemenea tragedii..
Va doresc din suflet sa strangeti banii de care aveti nevoie pentru ca micuta voastra sa fie sanatoasa

Andra, mami de leoaica Eva (03.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui katteryna

Buna ziua! Aseara am primit mail de la clinica din Germania prin care ne anunta ca Raisa a fost acceptata de comisia de medici pentru efectuarea transplantului de celule stem. Acum trebuie sa strangem toti banutii si apoi putem face programarea. Trebuie sa va marturisesc ca am o multime de emotii, de ganduri si griji.Incerc sa le inlatur si sa-mi spun ca va fi bine, nu are cum sa nu fie asa pentru ca atata lume este alaturi de noi si cred ca rugaciunile nostre sunt ascultate.
Gandacelul meu e un pic mai bine, de 2 saptamani am reinceput sa ii fac vojta si desi imi este foarte greu pentru ca plange tare, ma tin pe pozitii si perseverez. Intr-o zi se vor vedea si rezultate!
alexandrina o sa imi activez si internet banking, sper sa pot ajunge maine la banca pt ca azi, n-am sansa. Mi-am activat in schimb serviciul prin telefon dar nu apare decat suma care intra in cont.
My Lady, multumim! Doamne ajuta!

RAISA MARIA
BLOGUL NOSTRU
POFTITI IN BAZAR-produsele noastre-
POFTITI IN BAZAR-hainute de la Wakka-




Doamne ajuta sa va refaceti cat mai repede!

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Povestea Trandafirasului Raisa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

seara buna!

multe vesti bune in ultimele postari de aici, cat ma bucur!

de luni o sa ma ocup si eu de niste lucrusoare de pus la bazar...trebuie sa ma interesez daca de la posta de aici, de la tara , pot trimite colete...daca nu, gasesc eu o solutie...

un sfarsit de saptamana frumos, in ciuda vremii de afara


de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Ce vesti bune. Sper sa se stranga banutii necesari si sa puteti face programarea cat mai repede. Doamne ajuta.

mami de Vlad (29.10.2009) si aspiranta iar la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gagga spune:

Buna seara,

Am adaugat cateva produse pentru Raisa, sper sa placa si sa fie cumparate.

Cum se mai simte Raisa? Sper ca deja se simte mai bine.
Va pup tare!




Hainute in Bazar .. Sa o ajutam pe Raisa!

WoMan
i_o
f_t
e_h
e
r

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

nu am mai avut timp sa intru la "dovlecei", am intrat direct aici sa vad daca mai sunt noutati...Katteryna, cum merge cu contactarea unei fundatii? am vauzt de curand iar o campanie organizata de fundatia "mereu aproape" pt un bebe care are niste probleme la ochi si mi-am adus aminte ca ramasese sa vorbiti si voi cu ei...

pupici trandafirasului si mamicii ei dragi

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Selen, eu le-am trimis mail celor de la Fundatia Mereu Aproape, insa n-am primit niciun raspuns.Banuiesc ca au si foarte multe cazuri si trebuie sa le selecteze.
Raisa e mai bine, ne trece raceala si profitam ca mai avem o saptamana de stat acasa si ii zambareste lui tati cand e acasa de parca ar sti ca vom pleca...
Va pupam

RAISA MARIA
BLOGUL NOSTRU
POFTITI IN BAZAR-produsele noastre-
POFTITI IN BAZAR-hainute de la Wakka-

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Salut!
Ce mai fac fetele cochetele?! Am inteles ca nu mai ajungeti luni la Bucuresti? Sper sa iasa bine analizele,sa scapati de toti crocobalaurii si sa ne vedem curand.
Azi am numarat formularele: la mine au ajuns 25 si-s multi care le depun singuri asa ca pot spune ca am produs ceva. Din pacate n-am si fisele fiscale,dar sper sa mearga asa.
Pupici speciali de la Tudorita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Buna ziua!
Am avut o pasa tare proasta zilele astea...I-am facut Raisei trei teste de coprocultura si la toate a iesit pozitiv bacilul pioceanic pe care se pare ca l-a capatat din spitalul de boli infectioase unde am fost internate pentru rotavirus. Am hotarat sa nu mai mergem la recuperare pentru ca este si transmisibil si nu vrem sa-l dam si altor copilasi. Partea rea e ca la antibiogramele de pana acum au iesit ca este rezistent la foarte multe antibiotice iar cele la care este sensibil nu le putem administra pentru ca sunt interzise la copii asa mici. Acum asteptam rezultatul la a treia antibiograma si speram sa gasim un antibiotic potrivit si sa scapam de el. Partea buna e ca nu are simptome...asta ar insemna ca e inactiv si ca e doar purtatoare de virus.
Trebuie sa le multumesc fetelor care au donat produse pentru Raisa in bazar si celor care au facut posibila strangerea sumei de 201 lei! In cont sunt 21.000 lei iar in paypal 716 euro. O firma din oras ne-a promis ca ne doneaza din profit 3700 lei si speram sa se adune si sa facem cat mai repede programarea la Desseldorf. Zilele trecute am vorbit cu o mamica din Cluj care i-a facut transplantul fetitei in august anul trecut si mi-a povestit ca s-au vazut imbunatatiri, ceea ce imi da mari sperante!
In rest noi suntem binisor, se vad usoare progrese in urma terapiei vojta, in sensul ca e mai activa, isi tine parca mai mult echilibrul cand o asez in fundulet. Sper sa fie bine in continuare si sa nu se simta prea mult lipsa recuperarii din centru! Saptamana trecuta am inceput sa ii scad treptat unul dintre antiepileptice ( pentru ca sunt foarte multe 3 si trebuia sa fac lucrul asta de mai demult dar a coincis cu perioada cand era bolnavioara si mi-a fost teama sa nu o dau peste cap). Acum ma rog sa fie bine si sa reusim sa ramanem numai cu 2 medicamente.
Asa, si mai vroiam sa atasez un video, il incarc azi pe youtube si il pun.
Pupici pentru mamici si pitici!

RAISA MARIA
BLOGUL NOSTRU
POFTITI IN BAZAR-produsele noastre-
POFTITI IN BAZAR-hainute de la Wakka-

Mergi la inceput