Sa ajutam trandafirasul sa infloreasca - Raisa

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamaluiana spune:

La multi ani si sa aveti parte numai de bucuri si impliniri!
Anamaria Raisa!

http://anamaria-teodora.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Katy maine am sa pun banutii pt hainite si transport plus un 3 ron pt comisionul de incasare. Contul de Raiffeisen e bun e ok sa trimit acolo da?
Va doresc un an nou fericit, plin de bucurii sa va dea Dumnezeu sanatate si numai progrese. Va cu drag!

Rareselul meu scump 23.mai.2009

Ajutiati-l va rog pe Andrei sa traiasca!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

La Multi Ani!
Lavinia, multumim! Da, contul de Raiffeisen e bun. Pot pune si eu maine coletul?Adica esti acasa perioada asta sa il ridici, nu? Sanatate va dorim si noi, mai cu seama lui Andrei!

Noi am fost ieri la consultatie la medicul neurolog si sunt foarte multumita caci printre altele ne-a recomandat sa micsoram din doza zilnica de topamax(unul din medicamentele antiepileptice pe care le ia Raisa si care provoaca dependenta si se scot foate greu). Medicul ne-a mai spus ca Raisa e un pic mai bine fata decat acum trei luni de la ultima consultatie, insa nu stim sigur cat de bine vede...Inca nu poate fixa cu privirea si desi urmareste persoanele prin camera medicul a spus ca e posibil sa se ghideze dupa auz si nu dupa vaz.

In rest am inceput anul foarte bine, Raisa e pe zi ce trece mai bine dispusa. De trei saptamani facem o noua terapie, BOWTECH si am vazut mici progrese.

Numai bine tuturor!

RAISA MARIA
BLOGUL NOSTRU
POFTITI IN BAZAR

www.youtube.com/watch?v=RaEsz-p1E0M" target="_blank">Lasati copiii sa vina la Mine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Multumim la fel Katy, da sunt acasa poti sa-l pui linisita, abia-l astept. Va cu drag!

Rareselul meu scump 23.mai.2009

Ajutiati-l va rog pe Andrei sa traiasca!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Salutari!
Lavinia sper ca a ajuns coletul!
Catod am vazut in cont banuti de la tine!Multumim din suflet!

Eu sunt un pic mai optimista, am hotarat sa incercam sa ajungem sa facem transplantul de celule stem la doctorul Ramirez din Tijuana-Mexic. Pentru asta mai avem nevoie de 17.000 lei pentru a intregi costurile interventie plus deplasare si cazare. Totalul la care s-ar ridica cheltuielile este de 90.000 lei. Vineri am mesr la primarie si am depus o cerere de ajutor de urgenta iar acum astept pe cineva sa vina la domiciliu pentru ancheta sociala. Nu stiu ce suma ne-ar putea da, mai ales ca nu a fost aprobat bugetul pe anul acesta si mi s-a spus ca abia in martie am avea sanse sa primim. Oricum eu sper! Si stiu ca Domnul ne va deschide portitele necesare!
Va pup pe toate!

RAISA MARIA
BLOGUL NOSTRU
POFTITI IN BAZAR

www.youtube.com/watch?v=RaEsz-p1E0M" target="_blank">Lasati copiii sa vina la Mine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catod spune:

Citat:
citat din mesajul lui katteryna

Salutari!
Lavinia sper ca a ajuns coletul!
Catod am vazut in cont banuti de la tine!Multumim din suflet!

Cu mult drag, Katy!!
si noi am primit coletul .

Doamne ajuta pe mai departe, sanatate si putere va doresc!!

_

mami si minunea Mihnea


_

"Nu merge in spatele meu,s-ar putea sa nu conduc.Nu merge in fata mea,s-ar putea sa nu te urmez.Mergi langa mine si fii prietenul meu" ( Albert Camus)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Bun gasit!
Multumesc tuturor celor ce au licitat produse din bazarul pentru Raisa! Ajutorul vostru e foarte pretios acum.
Noi am reusit sa ne imprumutam 10.000 lei ( de fapt parintii mei), am mai primit o donatie de 500 lei de la o asociatie din judet si am mai strans 100 lei din bazar. O prietena draga ne-a donat 5 euro prin Paypal. Deci mai avem destul de putin, ca sa putem face programarea pentru transplant ne mai trebuie cam 6.400-6.500 lei .
Bunul Dumnezeu ne va ajuta!
Am adaugat in blog cateva poze cu activitatile noastre educative din fiecare zi. In garsoniera noastra mica, este o mica gradinita
http://pentru-raisa.blogspot.com/2012/01/bun-gasit-tuturor-au-trecut-si.html

Catod, Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catod spune:

Citat:
citat din mesajul lui katteryna

Bun gasit!
Multumesc tuturor celor ce au licitat produse din bazarul pentru Raisa! Ajutorul vostru e foarte pretios acum.
Noi am reusit sa ne imprumutam 10.000 lei ( de fapt parintii mei), am mai primit o donatie de 500 lei de la o asociatie din judet si am mai strans 100 lei din bazar. O prietena draga ne-a donat 5 euro prin Paypal. Deci mai avem destul de putin, ca sa putem face programarea pentru transplant ne mai trebuie cam 6.400-6.500 lei .
Bunul Dumnezeu ne va ajuta!


Katy, hai sa mai micsoram un pic suma de care ai nevoie pt. transplant!!
azi voi depune 100 de lei in cont pt.ingerasul tau de fetita.

Numai bine si sa se stranga cat mai repede banutii.

_

mami si minunea Mihnea


_

"Nu merge in spatele meu,s-ar putea sa nu conduc.Nu merge in fata mea,s-ar putea sa nu te urmez.Mergi langa mine si fii prietenul meu" ( Albert Camus)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Catod din toata inima iti multumesc! Si fie ca Domnul sa dea rasplata fiecarui om pentru faptele lui bune! Pe mine asa ma incurajeaza toate gandurile si darurile voastre caci asta e dovada mea ca Dumnezeu ne ocroteste si ne indruma!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

un mic ajutor si de la mine, un mic pas inainte pentru vindecarea trandafirasului buclat si frumos

Mergi la inceput