Sa ajutam trandafirasul sa infloreasca - Raisa

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Fetelor, tare va multumesc pentru cuvintele voastre!


Selen draga mea, da folosim acelasi cont al asociatiei si multumim mamei tale!
Marius zice ca firma poate dona 20% din impozitul pe profit pe anul financiar care se incheie dar nu mai mult de 3 la mie din cifra de afaceri. Pentru asta se intocmeste un contract de sponsorizare in 2 exemplare inregistrat la societatea sponsor si la asociatia sponsorizata. Asta presupune sa iti trimit pe mail contractul, sa completezi rubricile cu datele firmei si suma, dupa care ar trebui sa ne trimiti cele 2 exemplare semnate, stampilate si inregistrate in firma, dupa care noi iti trimitem un exemplar semnat si stampilat la asociatie.
Daca nu e prea mare deranjul si crezi ca putem proceda astfel, te rog lasa-mi mail-ul tau pe PM.
Edit:am mail-ul tau in lista


Am incercat sa pun in Picasa poze din Germania insa nu stiu ce se intampla ca se blocheza cand le incarc. Insa va rog sa intrati pe facebook aici: http://www.facebook.com/groups/162312983819877/

O zi frumoasa!


RAISA MARIA
BLOGUL NOSTRU
POFTITI IN BAZAR

www.youtube.com/watch?v=RaEsz-p1E0M" target="_blank">Lasati copiii sa vina la Mine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

sarbatori fericite!!!!!!!!

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
Vine Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Craciun Fericit !



_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

katteryna, am sperat ca ne vom vedea la Munchen, dar probabil ca nu a-ti avut timp din cauza programului plin. un an nou mai bun, sanatate si recuperare Raisei.

La multi ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Diana, Mamagiuliei, Kari multumim pentru urari! Sarbatori fericite tuturor si sa dea Domnul un an mai bun cu pace si bucurii!

Intr-adevar, nu am putut pleca din Munchen pentru ca terminam terapiile la 3-4 iar Raisa era extenuata si ii trebuia mancare si somn. Nici in Munchen nu ne-am plimbat prea mult, insa fericirea lui Marius a fost sa vada Alianz Arena de pe autostrada in fiecare zi! N-am indraznit sa te sun dar ti-am trimis un sms(pe care nu cred ca l-ai primit)

Multumim din suflet ca va ganditi la noi!Chiar sunt intr-o perioada plina de framantari caci as vrea sa iau cea mai buna decizie in ce priveste clinica de transplant de celule stem la care sa mergem...

RAISA MARIA
BLOGUL NOSTRU
POFTITI IN BAZAR

www.youtube.com/watch?v=RaEsz-p1E0M" target="_blank">Lasati copiii sa vina la Mine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

pt raisa scumpica de la mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Salutari!
Histamina multumim!

Eu sunt tare abatuta caci nu stiu la ce clinica de transplant de celule stem sa mergem. Am de ales intre 2. Ambele sunt in Mexic. Una in Cancun, alta la Tijuana.

La Cancun:
-interventia costa 15.000 dolari
-transplantul de face cu celule recoltate de la pacient, din maduva osoasa care se implanteaza in maduva spinarii,
-par sa aiba toate acreditarile necesare pentru transplanturi, insa,

-imi cer toti banii inainte cu 2 saptamani de interventie(edit:asta nu mi se pare normal)
-in afara de copiii care sunt prezentati pe site-ul lor ca au avut progrese in urma terapiei, nu am gasit nicio alta informatie a altui pacient care au fost la ei
-clinica se afla intr-o cladire de birouri si n-am efectiv nicio dovada ca exista(edit:le-am cerut adresa exacta insa nu mi-au dat-o ca ar fi greu de gasit si ca se afla in cladirea Tulum Trade Center. Asta exista ca l-am gasit pe harta, dar...)
Asta e site-ul lor:http://worldstemcells.com/

La Tijuana:
-interventia costa 18.000 dolari,
-transplantul se face cu celule stem recoltate din cordonul ombilical si placenta unor donatori compatibili
-par sa aiba toate acreditarile necesare pt transplanturi,
-doctorul Ramirez care face asta este foarte renumit in domeniu, sunt foarte multi copiii cu paralizie cerebrala care au avut progrese dupa transplant.Am gasit pe forumuri din America marturiile parintilor. Au si inregistrari video din timpul transplatului:http://www.youtube.com/watch?v=f-Z3Y_sUnvs
Asta este site-ul lor:http://www.ramirezstemcells4life.com/
Insa, mai avem nevoie de aprox. 2000 dolari pentru a ajunge la ei.

Va rog am nevoie de un sfat, voi cum ati proceda?


RAISA MARIA
BLOGUL NOSTRU
POFTITI IN BAZAR

www.youtube.com/watch?v=RaEsz-p1E0M" target="_blank">Lasati copiii sa vina la Mine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

E cumpana dintre ani! Sa privim inapoi cu iertare, inainte cu speranta, in jos cu intelegere, si in sus cu recunostinta! Un An Nou plin de bucurii si impliniri! La multi ani! Diana si Alex

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
Vine Mos Craciun
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Iata si Craciunul trece, Nu-i zapada si e rece. Doar in inimi este cald si in verdele din brad. Si-a trecut o sarbatoare Ce-a lasat in urma oare? Sper ca numai lucruri bune, sa fii fericita,lume!
Asteptam sa vin-acum Anul Nou,este pe drum. Spor s-aveti la pregatire si distractie din plin! La multi ani!


MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Fetelor multumim pentru urari! Asemenea si voua!


Tuturor va dorim sanatate, bucurii si pace in noul an! Petrecere frumoasa!
Pupici de la Raisa si calde multumiri pentru ajutorul vostru!

LA MULTI ANI!

RAISA MARIA
BLOGUL NOSTRU
POFTITI IN BAZAR

www.youtube.com/watch?v=RaEsz-p1E0M" target="_blank">Lasati copiii sa vina la Mine...

Mergi la inceput