Sa ajutam trandafirasul sa infloreasca - Raisa

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

bun gasit! Dragii nostri, noi suntem tot in deplasare si vreau sa multumesc fetelor de la bazar pentru intelegere si pentru rabdarea pe care o au cu tati al nostru. Mai vreau sa imi cer scuze caci voi intarzia cu raportul lunar al banutilor stransi pana pe 15 oct cand voi fi acasa.
Acum suntem de 10 zile la recuperare la Baile 1 Mai insa mare lucru nu a lucrat Raisa pentru ca a fost racita si am luptat cu febra 2 zile. Ma rog ca de maine sa faca toate procedurile si mai cu seama ma rog sa fie cu succes! Raisa e topita dupa fetitele din salon, prietenele ei mai mari, le urmareste cum se joaca si rade cand le aude vorbind. Eu sunt topita de dragul ei si ma simt mandra ca sunt mami a ei! Stiu ca toate mamicile simt asta!
Va salutam si va imbratisam cu drag pe toate!si ma simt mandra ca sunt mami a ei! Stiu ca toate mamicile simt asta!
Va salutam si va imbratisam cu drag pe toate!


RAISA MARIA
BLOGUL NOSTRU
POFTITI IN BAZAR

www.youtube.com/watch?v=RaEsz-p1E0M" target="_blank">Lasati copiii sa vina la Mine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Bun gasit!
Iata ca am niste emotii foarte mari, caci maine trebuie sa plecam spre Munchen la Kinderzentrum. Prima zi de tratament este 14 noiembrie si primul lucru pe care il vom face va fi EEG-ul apoi vizitele neurologice si terapie vojta. Am emotii pentru ca sper ca EEG-ul sa iasa bine si sa putem scadea din tratamentul antiepileptic care este atat de nociv.
Mai am emotii pentru ca la intoarcerea din Germania (19 noiembrie) eu si Raisa vom ramane internate la centrul de recuperare de la Baile 1 Mai pentru alte 3 saptamani... Sper sa ma descurc, sa fiu tare si...fara emotii
Raisa e un pic mai bine si asta imi da putere!

Putere si lumina va doresc si voua!

RAISA MARIA
BLOGUL NOSTRU
POFTITI IN BAZAR

www.youtube.com/watch?v=RaEsz-p1E0M" target="_blank">Lasati copiii sa vina la Mine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

iti doresc putere, rabdare, sanatate si curaj pt ca micuta Raisa sa se faca bine.
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Sanatate multa sa dea D-zeu sa va intoraceti cu vesti cat mai bune. Doamne ajuta

mami de pui Alex www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
Un vot va rog http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=8 di1 si di2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Multumim dragelor! Sa va auda Domnul
Sunt in febra bagajelor. Trebuie sa fac bagaje pentru o luna, nu mai stiu ce sa iau si ce sa las deci le iau pe toate sa nu ducem lipsa de nimic
Va imbratisam pe toate!

RAISA MARIA
BLOGUL NOSTRU
POFTITI IN BAZAR

www.youtube.com/watch?v=RaEsz-p1E0M" target="_blank">Lasati copiii sa vina la Mine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Doamne ajuta sa fie bine !

Luy, mamica de Maria Teodora ( 25 aug 2007 ) si Irina Alexandra ( 21 sept 2010 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Bun gasit tuturor!
In sfarsit am revenit acasa. "Acasa", pentru mine si-a pierdut demult semnificatia. Acasa e locul unde Raisa se simte bine si unde ne binecuvanteaza Domnul cu progrese!
Am fost o saptamana in Germania la Munchen si alte 3 saptamani le-am petrecut internate la Spitalul de recuperare de langa Oradea.
La Kinderzentrum internarea a fost in ambulatoriu iar noi am stat intr-o garsoniera inchiriata in zona. Raisa a facut 5 sedinte de terapie Vojta, 3 de ergoterapie, i s-a facut o audiograma si analize de sange pentru a stabili nivelul (eficienta) medicamentului antiepileptic, topiramat. Am fost surprinsa ca terapia vojta sa fie abordata diferit fata de ce facusem cu Raisa in tara. Mi-au fost stabilite un set de exercitii pe care sa i le fac zilnic acasa, de 3 ori pe zi. Grea sarcina pentru mine, caci Raisa plange atat de tare si nu vreau sa imi imaginez ce cred vecinii. E frustrant...sa ma joc cu ea, sa o vad zambind si sa renunt la astfel de momente pentru a-i face vojta, pentru a-i provoca o discomfort si vanatai. Ma consoleaza gandul ca reactioneaza la exercitii si ca dupa terapie e mai atenta la ce se intampla in jurul ei, dar mai presus decat toate, ma consoleaza fericirea ei si starea de bine pe care o are la sfarsitul exercitiilor.
Am marea speranta ca tratamentul invatat la Kinderzentrum va da rezultate si sper sa ii corecteze problemele de posturare caci am aflat si i s-a pus si diagnosticul de subluxatie de sold drept.
Dar le vom invinge pe toate si Raisa va merge intr-o zi, asa cum o visez noapte de noapte...imi va vorbi, asa cum ii vorbesc eu in fiecare zi si ma va mangaia asa cum i-am aratat azi ca se mangaie papusa! Imi pun increderea in Dumnezeu, El imi va arata calea si imi va mangaia inima zdrobita. ("Eu - zice Domnul - te voi invata si iti voi arata calea pe care trebuie sa o urmezi, te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta" Psalmi 32:8 )
O saptamana la Kinderzentrum cu tot cu cazare si drum ne-a costat 2200 euro. Saptamana trecuta am aflat insa ca au intrat in contul asociatiei E pluribus unum 48.000 lei. Sunt banii intrati in contul Raisei de pe urma formularelor de 2% din impozitul pe venit. VA MULTUMESC DIN INIMA TUTUROR!!! Voi cere un extras de cont si il voi posta pe blog.
Acum pot in sfarsit sa solicit programare pentru transplantul cu celule stem caci banii pe care ii avem ar trebui sa fie suficienti. Pentru mine a fost un soc caci nu ma asteptam sa fie atat de multi bani si oameni buni care au purtat-o pe Raisa in rugaciunile lor!
Am vrut sa transmit atat de multe dar mai mult decat orice imi doresc ca prin cuvintele mele sa fi transmis DRAGOSTEA MEA PENTRU VOI!


RAISA MARIA
BLOGUL NOSTRU
POFTITI IN BAZAR

www.youtube.com/watch?v=RaEsz-p1E0M" target="_blank">Lasati copiii sa vina la Mine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Katty Doamne ajuta sa fie bine. Ma bucur ca veniti cu vesti bune. Raisa e un copil minunat si mai e si tare norocoasa ca va are pe voi ca parinti. Sunt sigura ca totul e mai usor cand exista atat iubire in inima si vorbele tale. Va tinem pumnii si de acum incolo. Va pupam si sarbatori fericite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Doamne ajuta sa fie totul bine in continuare si toate aceste tratamente sa dea rezultate

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Katy, ma bucur enorm sa vad ca primiti si ceva in schimb pt eforturile voastre si pentru dragostea ce i-o purtati Raisei! Si ma bucur si mai tare ca am reusit sa particip, chiar si cu o parte infima, la bucuria voastra!
mai voiam sa te intreb daca pt urmatoarele declaratii de venit folosim acelasi cont? am vb cu mama sa redirectioneze din impozitul pe profit de la firma, ea tb sa depuna decalaratia pana la sfarsitul anului si trebuie sa-i trimit datele...

va pupam si va doresc multa putere!

Mergi la inceput