Sa ajutam trandafirasul sa infloreasca - Raisa

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catod spune:

Katy, sunt sigura ca nu peste mult timp, o sa ne anunti ca tu si cu Raisa sunteti gata de plecare in Mexic, la dr. Ramirez.
voi fi in continuare alaturi de tine, ai sa vezi, anul acesta o sa ai parte numai de evenimente si emotii pozitive!!

iti tin pumnii, sa ne mai anunti cat s-a strans din suma de care mai ai nevoie!!


_

mami si minunea Mihnea


_

"Nu merge in spatele meu,s-ar putea sa nu conduc.Nu merge in fata mea,s-ar putea sa nu te urmez.Mergi langa mine si fii prietenul meu" ( Albert Camus)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Dragelor, cu toata inima va multumesc ca va ganditi la Raisa!
Mianna
Sunt atat de fericita astazi pentru ca incepem sa ne apropiem de toata suma de care avem nevoie!
In contul PayPal au intrat 300 USD de la A.I. Desi numele imi suna cunoscut, nu stiu de la cine sunt, dar ii multumesc!
In contul bancar tocmai au intrat 394 lei si nu am posibilitatea de a vedea acum de la cine sunt.
Din bazar am mai strans 22 lei. Iar sotul ma anunta in dimineata asta ca o firma din oras doreste sa ne doneze din profit cam 1.500-2.000 lei. Desi nu ii pot socoti inca, pentru mine aceste vesti bune sunt mare doza de optimism!
Catod s-au strans 1.503 lei!

Si o alta veste buna este ca am reusit sa facem programare! Acum doua zile, am fost anuntati ca au un spatiu liber pentru programare pe 19 martie. Recunosc m-am gandit si m-am razgandit daca sa ne programam atunci caci nu avem inca toti banii, insa am acceptat programarea si acum ma bucur pentru ca vad ca ne apropiem de toata suma!

Inca o data va multumesc pentru ceea ce faceti!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

Katy cate vesti bune.
cat mai trebuie pana la suma finala? fara banii din sponsorizare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Dupa socotelile noastre si la pretul actual al biletelor de avion(2300 euro), mai avem nevoie cam de 5.000 lei.
Aka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Katy,ma bucur tare mult pt voi!va tine pumnii sa reusiti,si veti reusi cu siguranta!
saptamana viitoare fac si eu plata produselor,de la bazar,sper ca nu-i tarziu!va imbratsiam!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Mihaela nu e tarziu, ii trimiti cand poti. Te anunt daca mai avem drum la Constanta. Il pupam pe Mihaita drag si sper sa ne revedem curand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catod spune:

Citat:
citat din mesajul lui katteryna

Si o alta veste buna este ca am reusit sa facem programare! Acum doua zile, am fost anuntati ca au un spatiu liber pentru programare pe 19 martie. Recunosc m-am gandit si m-am razgandit daca sa ne programam atunci caci nu avem inca toti banii, insa am acceptat programarea si acum ma bucur pentru ca vad ca ne apropiem de toata suma!

Ma bucur si eu pt. vestile minunate pe care le-ai impartasit cu noi!!
nu-ti face griji pt. bani, pana in martie, cu siguranta, se va strange toata suma de care ai nevoie.

Raisa ce face?

sanatate si sa auzim numai de bine!!



_

mami si minunea Mihnea


_

"Nu merge in spatele meu,s-ar putea sa nu conduc.Nu merge in fata mea,s-ar putea sa nu te urmez.Mergi langa mine si fii prietenul meu" ( Albert Camus)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Ce vesti bune ne bucuram pt voi. Doamne ajuta sa se stranga toata suma

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream
http://www.lesch-nyhan.eu/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Buna dragelor!
In luna ianuarie am strans 262 lei din bazar. Banutii ii pastram in cont si sper sa nu avem nevoie de ei pana pe 1 martie cand vom achita costul transplantului cu celule stem(22.000 dolari). Multumim!

Raisa nu mai doarme bine de trei nopti, e agitata si suparacioasa. Adoarme ca de obicei pe pieptul meu si cum incerc sa o las jos, incepe sa planga si asa curge toata noaptea si nu ne odihnim nici una din noi. Stiu ca o deranjeaza ceva si as vrea sa pot ghici ce, dar mai mult decat asta, as vrea sa imi poata spune ea ce o doare.
Avem o carticica cu Winnie si prietenii, cartonata, foarte colorata si de vreo 2 luni i-a arat in fiecare seara, ne asezam pe spate amandoua si ii explic unde are ochii, nasul, purcelusul mananca o capsuna, capsuna e rosie, etc. La inceput nici nu vroia sa se uite pe carte, se uita in alta parte, dupa un timp, a inceput sa zambeasca cand i-o aratam. Acum zambeste cand schimbam pagina Si ce ma bucura cel mai tare e ca a inceput "sa arate" pe carticica! O intreb "uite-l pe tigrisor!unde e tigrisor?arata-l tu pe tigrisor!" si ea ridica mana cu pumnul strans si atinge pagina cartii! Nu nimereste de fiecare data personajul, dar e bucurie maxima ca nimereste cartea!

Citeam undeva "Cand nimic nu pare sa ajute, ma duc sa ma uit cum un taietor in piatra loveste in ea, poate de o suta de ori fara ca macar o crapatura sa se vada. Totusi, la a o suta una lovitura, se va desface in doua si stiu ca nu ultima lovitura a produs ruptura, ci toate loviturile dinainte." Stiu ca trebuie sa imprumut rabdarea unui taietor in piatra pentru fiecare mic progres.
Doamne ajuta!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Katteryna, am facut si eu o plata de 10 lei azi de la bazar...daca poti sa confirmi, te rog. Initialele sunt DD!!

Sanatate multa si sa strangeti cat mai repede banutii!

Mergi la inceput