Sa ajutam trandafirasul sa infloreasca - Raisa

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Bafta la programare, Cati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Tare mult ma bucur de vesti!
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

am cunoscut-o pe katerinna o mamica tanara si optimista, zambitoare si comunicativa. Am schimbat cateva pareri despre fetele noastre , nu am reusit sa stam f mult de vorba pentru ca eu eram de cateva ore afara si trebuia sa ajung acasa. Raisa o cumintica si o dulcica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Multa bafta Cati, tinem pumnii stransi!

Intre timp am mai adunat cateva formulare, sper la cat mai multe, dar oamenii promit,promit si mai greu se tin de cuvant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Buna dimineata!
Mai fetelor, am cateva zile bune de cand ma framanta ce am citit la topicul "Transplant celule stem Germania". Si anume, ca noul reprezentant al clinicii Radulescu (de la care inca mai asteptam un raspuns la ultimul mail) ar fi un escroc, care ar fi pretins sume de bani parintilor pentru serviciile lui(platite oricum de clinica). In fine, am aflat multe lucruri care m-au dat peste cap, nici macar nu stiu daca ceea ce am primit drept confirmare pentru tratament de la Olga Grube este tot un fals... Am luat legatura cu un prieten cunoscator de limba germana care va suna direct la clinica si ma va lamuri:daca avem vreo sansa in viitorul apropiat sau indepartat sa realizam transplantul de celule stem prin punctie lombara(noua ni se acceptase cel intravenos care nu ar fi asa eficient);daca dosarul nostru a trecut intr-adevar prin comisia de medici... Ma rog sa ne indrume Dumnezeu pasii si sa luam o decizie corecta!
Intre timp ma gandesc sa incercam sa mergem la Kinderzentrum-Munchen unde se lucreaza terapia vojta, pe care noua ne merge bine de 2 luni de cand o "practicam". As vrea sa fac atat de multe, dar...
Intre timp s-au mai strans banuti in cont, lucru pentru care va multumesc din toata inima! Sunt 26.200 lei si 918 euro in paypal.
Raisa are mici progrese, dar mi-e si frica sa ma "laud" cu ele de teama sa nu dispara. Astept sa devina obisnuinta sa va pot impartasi bucuria mea!

Croco iarta-ma ca te-am lasat sa ma astepti aseara dar am picat lata langa Raisa

Va pup pe toate si va multumesc ca sunteti alaturi de noi!

RAISA MARIA
BLOGUL NOSTRU
POFTITI IN BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Doamne, Cati, ma ingrozesc. Doamne ajuta sa fie bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Katty, Dzeu sa va indrume pasii incotro trebuie. E greu sa traiesti cu nesiguranta asta. Cred ca cel mai bine ar fi sa mergeti pana la clinica si sa vorbiti personal cu cine s-o putea. E greu sa stai in incertitudinea asta. Ma rog pt voi sa reusiti in ce v-ati propus. Doamne ajuta.

Felicitari pt progrese si la mai multe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Azi am depus in contul paypal niste banuti.
Cati,sper ca au ajuns cu bine.
Au participat la suma cativa romani din Nagoya si Tokyo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui katteryna

Buna dimineata!
Mai fetelor, am cateva zile bune de cand ma framanta ce am citit la topicul "Transplant celule stem Germania". Si anume, ca noul reprezentant al clinicii Radulescu (de la care inca mai asteptam un raspuns la ultimul mail) ar fi un escroc, care ar fi pretins sume de bani parintilor pentru serviciile lui(platite oricum de clinica). In fine, am aflat multe lucruri care m-au dat peste cap, nici macar nu stiu daca ceea ce am primit drept confirmare pentru tratament de la Olga Grube este tot un fals... Am luat legatura cu un prieten cunoscator de limba germana care va suna direct la clinica si ma va lamuri:daca avem vreo sansa in viitorul apropiat sau indepartat sa realizam transplantul de celule stem prin punctie lombara(noua ni se acceptase cel intravenos care nu ar fi asa eficient);daca dosarul nostru a trecut intr-adevar prin comisia de medici... Ma rog sa ne indrume Dumnezeu pasii si sa luam o decizie corecta!
Intre timp ma gandesc sa incercam sa mergem la Kinderzentrum-Munchen unde se lucreaza terapia vojta, pe care noua ne merge bine de 2 luni de cand o "practicam". As vrea sa fac atat de multe, dar...
Intre timp s-au mai strans banuti in cont, lucru pentru care va multumesc din toata inima! Sunt 26.200 lei si 918 euro in paypal.
Raisa are mici progrese, dar mi-e si frica sa ma "laud" cu ele de teama sa nu dispara. Astept sa devina obisnuinta sa va pot impartasi bucuria mea!

Croco iarta-ma ca te-am lasat sa ma astepti aseara dar am picat lata langa Raisa

Va pup pe toate si va multumesc ca sunteti alaturi de noi!

RAISA MARIA
BLOGUL NOSTRU
POFTITI IN BAZAR



te rog, da-mi detalii pe PM sa sun la acea klinika din Munchen. locuiesc in Germania si te pot ajuta.

*********************
VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA
Speranta si incredere pentru David
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*


Invingatorii nu renunta, iar cei ce renunta nu ajung invingatori









Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Seara buna sa va fie dragele mele!
Despre noi, am putine de zis, adica asteptam in continuare sa fie traduse documentele noastre medicale in limba germana sa le putem trimite la Kinderzentrum Munchen si sa ne facem programare acolo.Tot in asteptare sunt si cu traducerea mail-ului catre XCell Center... E o asteptare grea dar sigur va merita.
Si cum nu pot sta acasa si stau ca pe ghimpi pentru ca desi facem gimnastica zilnic cate 2-3 ore ma simt de parca nu am facut nimic, ne-am programat pentru prima data la Centrul de recuperarea 1 Mai Oradea pe 25 aprilie. Aveam o programare in luna mai la Centrul Robanescu dar parca nu pot sta atat acasa. E departe Oradea dar se fac mai multe tipuri de terapii acolo si sper sa fie bine si Raisa sa fie sanatoasa ca sa putem pleca.
Va multumesc tuturor ca sunteti alaturi de noi, ca ne sprijiniti si va ganditi la minunea mea, Raisa!
Va pupa fetele!

RAISA MARIA
BLOGUL NOSTRU
POFTITI IN BAZAR

Mergi la inceput