Fluturasi de martie-aprilie 2011 (139)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Mamici..vreau sa va intreb ceva legat de botez:se face botez in postul Sf Petru si Pavel??Adica ce stiti este pacat sa se faca botezul in post??

Eu am intrebat preotul si mi-a zis ceva de o dezlegare de la episcopie..parca.

Voi ce stiti?

28+ David
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!


Mai bine nu. Menu-ul ar trebui sa fie de post nu?? Poate Cami stie sa raspunda, dar eu as evita postul

Simona, mami de baieti David, Matei si 36 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Mamici..vreau sa va intreb ceva legat de botez:se face botez in postul Sf Petru si Pavel??Adica ce stiti este pacat sa se faca botezul in post??

Eu am intrebat preotul si mi-a zis ceva de o dezlegare de la episcopie..parca.

Voi ce stiti?

28+ David
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!


Mai bine nu. Menu-ul ar trebui sa fie de post nu?? Poate Cami stie sa raspunda, dar eu as evita postul

Simona, mami de baieti David, Matei si 36 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

asa stiam si eu... dar dc in post chiar numai in saptamana aia , ca anul asta e doar 20-28 iunie postul respectiv...

mami de printesa de 7 ani si ingeras(2008) si 31+cu dodoloatza frumoasa

AMR 7 saptamani
69/11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Madutza eu nu mai pot dormi din cauza greutatii burtii , mi se pun carcei la coapse plus imi e groaznic de cald.
Asa ca azi dim la 4 mancam 1 iaurt cu fructe+ 2 felii de paine cu br topita. Stiu, stiu, ca mananc numai prostii, dar doar astea m-au tentat laora aia.


Combinezon frumos si de calitate au si in Debenhams, de la John la Rocha. Eu sunt mare fan ptr hainutele astea. Au o calitate foarte buna.
Intreba cineva cum se spala aparatorile ptr patut. Eu le-am spalat la program normal 40 grade, ptr bbc, scrie si pe eticheta daca trebuie special sau nu.
S-au spalat excelent, le aveam de la A, ramase aici la mama. Chiar daca sunt cu ursuleti si pe bleu, o sa le folosim pe astea ptr 3 luni. Am cumparat doar patutz si saltelutza din Ikea, asta ptr ca aveam tzarc, care nu se ridica mai sus, stiti ca va mai spusesem eu.




Mamica fluturasului Andrei si 37+ Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Maine am program de infrumusetare, vopsit, ca pana acum m-am abtinut in sarcina, tuns, pensat, mani+pedi. Asta pe ultima suta de metri, ca pana acum ma faceam eu acasa. Acum, pana nasc, o sa ma duc saptamanal la salon.
O sa incerc sa-mi schimb nuanta, ma tenteaza un maron deschis, gen cacao cu lapte, sigur mi-ar prinde ca e mai mult parul meu natural decat vopsit, sa vad daca ma inteleg cu Cristi stilistul.
Ca el daca, considera ca nu ma avantajeaza, nu face ca mine.


Mamica fluturasului Andrei si 37+ Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happiness_4_us

Maine am program de infrumusetare, vopsit, ca pana acum m-am abtinut in sarcina, tuns, pensat, mani+pedi. Asta pe ultima suta de metri, ca pana acum ma faceam eu acasa. Acum, pana nasc, o sa ma duc saptamanal la salon.
O sa incerc sa-mi schimb nuanta, ma tenteaza un maron deschis, gen cacao cu lapte, sigur mi-ar prinde ca e mai mult parul meu natural decat vopsit, sa vad daca ma inteleg cu Cristi stilistul.
Ca el daca, considera ca nu ma avantajeaza, nu face ca mine.


Mamica fluturasului Andrei si 37+ Maria


ce frumos! enjoy!
ce m-as mai duce si eu dar acasa la fetele mele nu aici... aici si eu tot singura ma fac.... ca n-am curajul...am fost odata pt coafat si nu am fost multumita...

mami de printesa de 7 ani si ingeras(2008) si 31+cu dodoloatza frumoasa

AMR 7 saptamani
69/11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata burticute

anaxena ma bucur ca bebele este bine si grasunel asta cu colul, cum au zis si fetele, repaos cat mai mult, gata cu alergatura.
eu vorbesc..... ca in ultimele luni tot cu cate 1 cm pe luna mi s-a scurtat colul. sunt curioasa cat o fi acum ca data trecuta era de 2 cm.

ina chiar ca ce burticuta mare ai si frumoasa

iony ma bucur ca este totul bine. se apropie momentul mult asteptat

bb_yasmiiar va suparati? hai ca mi se par asa copilarii astea, ca nu mai intri, ca nu stiu ce.... pisuc a zis si ea parerea ei, si ce? fiecare are dreptul sa-si zica parerea. nu trebuie sa te superi.
de fapt, nu mai zis nimic ca viss a zis exact cum trebuie, asa este.

viss si eu la fel patesc cand ma spal pe cap si stau aplecata, ma doare spatele de nici nu mai pot sta. bine ca ti-ai mai aranjat din lucruri, usor usor le puneti voi la loc pe toate.

miki sper ca esti bine. eu zic sa suni doctorul, macar sa vezi ce este si sa te linistesti. tu nici nu prea te-ai menajat, ai grija de tine.

toate burticutele.

S-a intamplat minunea mult asteptata36+

AMR 3 sapt!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

eu ma duc la somnic, vb mai incolo

mami de printesa de 7 ani si ingeras(2008) si 31+cu dodoloatza frumoasa

AMR 7 saptamani
69/11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ally ma bucur ca intri zi de zi acum. bebelina danseaza toata ziua si noaptea, asa draga imi este. si se joaca cu ficatul si cu costele mele de sar in sus cateodata, asa tare simt

S-a intamplat minunea mult asteptata36+

AMR 3 sapt!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

bb_yasmi ce-ai pentru noi la micul dejun?

S-a intamplat minunea mult asteptata36+

AMR 3 sapt!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

simo, ce sa faci si cu gandurile astea ... . Ai scapat f repede, Cristi bea enorm de multa apa si cred ca si asta e un motiv ca face f des si f mult. E un mare Pishecios

happi, si pe mine ma cam incomodeaza burta, dar imi impun s anu ma misc si pana la urma adorm, daca stau treaza a doua zi sunt zombi..si sunt singura cu Cristi..

lalely, eu stiam ca se face botez in post. de fapt se face botez oricand, nici un preot nu poate refuza sa crestineze un copilas. bebelu de la odiseea de ian-feb pusese un link cu site-ul unei biserici in care se explica lucrul asta - sa vad daca-l mai gasesc... Si ea este preoteasa, ca si Cami a noastra.



Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 37+ cuCatalina Ioana

AMR: 2 saptamani

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput