Fluturasi de martie-aprilie 2011 (139)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

neata Lavi, neata Ally, neata Happy. Pup fetele cucuietele
Poza??? Nu-mi prea mai vine. AM sa fac azi -maine. Acum sunt prea "mancata"...
Lavi mic dejun strategic cu grapefruit, mere si sana...stii tu doar-doar ma ajuta la toaleta.. SI cereale cu lapte, la prima ora 5.00 ...sunt treaza de la 3
Cred ca ma culc nitzel ca nu rezist

Simona, mami de baieti David, Matei si 36 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

revenind...

anaxena, felicitari pentru eco. Stai in pat bucura-te de ultimele sapt de sarcina. oricum tu spuneai ca vrei sa nasti in jur de 38 de sapt, nu? in 1 luna e totul gata

iony, ma bucur de fiecare data cand te vad. Bafta azi la doctori. Sper si eu sa scoateti majoretele pt mine si nu pt miki, care nu mai spune nimic...

Miiikiiiiiii !!!!!!!!

viss, bebicii tai cresc fff bine. de ficare data cand iti vad burtica imi vine sa scuip sa nu te deochi

simo, cam nasoala acum treaba cu olita. nu reuseste deloc sa faca in ea, doar in chilotei . Azi a facut si in papuci...si balta pe jos...si e si sarbatoare si nu pot sa spal...
Nu vrea la olita..dar cred ca depinde mult si de psihicul meu, si acusi nu am o stare taman buna, calma... Plus ca o sa se tot plimbe pe la mama si ea nu vrea sa-l tina fara pampers ca la ei nu e asa cald ca la noi.... deci...

cami, bafta azi la analize. Sper sa nu ti se faca rau!

yasmi, 'neata Ai mai vb cu Alina?

lauriciu, suna f tentanta reteta de cartofi , dar am asa o lene..si o toropeala...parca as zace..

Happi, de ce nu ai dormit bine?

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 37+ cuCatalina Ioana

AMR: 2 saptamani

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur



Upsss, Upsss, Upssss, am uitat de Madutza draguta, ...scuzeee!! Multumim mult IARASI pt capitol nou! Sa fie plin de vesti bune si foarte bune!! Iar la capitolul oloita...nu-i graba, nu? Deci, treptat, treptat o sa se obisnuiasca Cristi!!

Ally , Eduard 31 sapt bebe

AMR 8 saptamani!!!




Nu-i graba la olita, dar era placut sa schimb doar un rand de pampersi..asa o sa merg in paralel

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 37+ cuCatalina Ioana

AMR: 2 saptamani

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Madutza, atunci mai lasa-l o luna-doua, se face si mai cald si el creste (o luna doua conteaza tare mult la varsta asta mica...) Hai ca nu ramane el cu pampers... Eu am avut mare noroc cu cresa ca ii punea pe toti si imediat s-a dezvatat. Pe noapte a fost mai usor decat credeam, doar '2 greseli ' am avut...se tine extrem de bine..

Simona, mami de baieti David, Matei si 36 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Neata burtici,

Vreau sa va multumesc pt raspunsuri in legatura cu miscarile lui bebe:Maduzta,Schrish,Pisuc,Viss...

Stiu ca sunt panicoasa cateodata ...dar nu pot sa stau asa fara ingrijorare daca ceva iese din tipar.Astept sa vad daca astazi este mai activ...Sper ca este bine acolo in burtica si nu seintampla nimic care nu este normal.

Anaxena felicitari pt bebe grasunel.Ai grija de tine cu colul...stai cuminte in pat si nu mai merge lamunca.Stiu ca este greu sa "vegetezi" cand esti o persoana activa..dar bebe este cel mai important...Si mie mi-afost asa greu sa stau numai in pat...dar am reusit..Si daca avem exemple clare ca se poate inchide colul (Viss),...pai atunci clar se poate.

Miki sper ca esti ok si nu era motiv pe ingrijorare.Oricum ar trebui sa vb cu doctorul...

Madutza..bafta in procesul cu olita.Sunt sigura ca este dificil dar o vei scoate tu la capat

Cami..sper ca a iesit ok analiza cu glucoza.Eu am avut stari de rau cd am facut-o...

28+ David
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

simo, cum esti treaza de la 3?

wow, eu nici nu vreau sa aud de trezite inainte de 7:30-8:00. vine Cristi langa mine in pat si eu motai in continuare vre-o 10-15 min, apoi incepe "dragalitul "

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 37+ cuCatalina Ioana

AMR: 2 saptamani

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralukab spune:

Legat de combinezon, si eu l-am luat pe ultimul din Z, un combinezon care pare a fi de plush. E grosut, alb si pufos. A fost singura optiune dupa ce am bantuit prin toate magazinele de bebelusi. Asta pe care l-am luat eu este pentru 3-6 luni si cred ca atunci cand vom iesi din spital o sa stea Vladutz ca in sac in el dar asta e, macar nu ingheata de frig
In toate magazinele vanzatoarele mi-au zis ca majoritatea s-au dat din decembrie, nici nu au mai intrat in promotii.

Mother to be 34+ Vlad

AMR 4 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Madutza, pai insomnia,bat-o vina. Imi vin numai ganduri intelegente pe la 3 noaptea...si nu risc sa le ratez

Parca iese un pic de soare. Doamne Ajuta!. Merg sa ma intind putin.

Simona, mami de baieti David, Matei si 36 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Mamici..vreau sa va intreb ceva legat de botez:se face botez in postul Sf Petru si Pavel??Adica ce stiti este pacat sa se faca botezul in post??

Eu am intrebat preotul si mi-a zis ceva de o dezlegare de la episcopie..parca.

Voi ce stiti?

28+ David
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

neatza, pe mine m-a trezit dodoloatza cu suturi
"mami treci si papa ca eu tb sa cresc" asa ca acum pap: cafea cu lapte si paine integrala cu ementaler.., dupa care dus si nani sa creasca bb, oricum Mari doarme ca-i curge nasul si e ragusita si azi e a doua zi de stat acasa... sa fie bine pana maine cand ma duc eu la spital...
Simo, ce nu facem noi sa fie bine pt bbei,
Ally,
Cami, am pumnii stransi sa sti
Lavi nu-i tarziu pt micul dejun deci... te invit
Anaxena sa fi cuminte sa stea bb la caldurica
Miki m-am tot gandit la tine, esti bine?
lauriciu, cum au fost cartofii?
dorinut@, lalely, iony(bafta!), antguess, madutza, mandreac( ce faaci?)deea, scrish
viss pup,, cand eram gravi cu maria si tb sa stau la orizontala stiu ca ma spalam pe cap ( cu ajutorul altcuiva) stand pe un scaun cu capul aplecat in chiuveta pe spate ca la coafor... e mult mai comod.. nu stiu daca dispunerea obiectelor sanitare te ajuta... ar tb sa ai cada langa chiuveta sa poti folosi dusul..
dar m-ati facut sa-mi aduc aminte ce misto e safaci dus cu iubi... la noi se intampla mai rar.. ca nu putem sa intram in baie amandoi cand fata e treaza

mami de printesa de 7 ani si ingeras(2008) si 31+cu dodoloatza frumoasa

AMR 7 saptamani
69/11

Mergi la inceput