Fluturasi de martie-aprilie 2011 (135)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

hello mamici

madutza, pai la ce bunataturi ai gatit tu acolo iti arde de shaworma?? mama,,,daca ai stii de cand poftesc la o supa de rasol, in weekend fac si eu una ca acum citind la tine para mi se scurg ochii

yasmi, sper ca esti mai bine si ca pana maine o sa treaca de tot durerile!

dorinut@, la multi ani fericiti si plini de impliniri pentru familia voastra!! ce frumos, 15 ani impreuna...noi facem 10 in septembrie :)

happy ma bucur mult cand mai scrii si in special cand vad ca esti linistita si ca totul decurge bine!

eu declar curatenia generala terminata...au fost doua zile pline de munca zdravana in care am muncit cot la cot cu femeia care m-a ajutat. degeaba imi propusesem sa stau pe margine si sa fac doar strictul necesar, n-am putut sa ma uit asa aiurea la ea, m-am simtit super ciudat, e prima oara cand vine cineva sa stranga dupa noi si a fost o senzatie cam dubioasa, asa ca m am implicat cam mult. evident ca acum ma resimt, ma doare spatele de mor si de abia mai pot sa pasesc de la cat am stat in picioare. plus ca si pe bebe cred ca l am agitat de la cat m am tot aplecat ca acum il simt fix in coaste si oricum as sta nu e bine

ma consolez cu gandul ca macar treaba am terminat o, am asa o satisfactie ca e totul bec, de parca as veni cu bebe maine acasa, asa ma simt in rest toate bune, de abia astept ziua de luni sa intru in sapt 31, marti sa merg la eco si miercuri la control. nu l-am mai vazut pe bebe de la 24 de saptamani, nu mai am rabdare sa vad acum cum a crescut

va

s 30, Luca Alexandru, de abia astept sa te tin in brate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

scrish, felicitari pentru terminarea curateniei. Cred ca esti f multumita de tine

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 36+ cuCatalina Ioana

AMR: mai putin de 3 saptamani

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

bb_yasmi m-a luat cu emotzii pana am terminat de citit...sa mai stea o sapt si gata,poate sa vina il primim cu majoretele

scrish ce bine o fi sa fie curat in toata casa..eu le fac pe rand acum,nu ma mai tzine sa fac toata casa si nici chef nu mai am

eu am probleme cu bb ca isi baga manutzele in colul meu si e tare deranjant si vad ca o face din ce in ce mai des..abia ashtept sa vina ziua de marti sa ma duc la eco!



Ana-Maria mami de Maria 19.06.2008 si sapt. 34 cum creste Alex
AMR 49 zile!!!!

Maria,povestea nashterii

Maria in culori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

am observat eu sau mamele de bb2/bb3..majoritatea,au burtica mai joasa ca la prima sarcina,pt ca si eu am loc berechet intre sani si burta,respir absolut normal



Ana-Maria mami de Maria 19.06.2008 si sapt. 34 cum creste Alex
AMR 49 zile!!!!

Maria,povestea nashterii

Maria in culori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaxena

am observat eu sau mamele de bb2/bb3..majoritatea,au burtica mai joasa ca la prima sarcina,pt ca si eu am loc berechet intre sani si burta,respir absolut normal



Ana-Maria mami de Maria 19.06.2008 si sapt. 34 cum creste Alex
AMR 49 zile!!!!

Maria,povestea nashterii

Maria in culori


nu..cred ca e vorba de cele care au baietel acum la a doua sarcina..la mine e invers, la prima sarcina a fost joasa si tuguiata iar acum e rotunda si pana in gat

mami de Vlad 09.04.2009 si s34 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

Citat:
citat din mesajul lui anaxena

am observat eu sau mamele de bb2/bb3..majoritatea,au burtica mai joasa ca la prima sarcina,pt ca si eu am loc berechet intre sani si burta,respir absolut normal



Ana-Maria mami de Maria 19.06.2008 si sapt. 34 cum creste Alex
AMR 49 zile!!!!

Maria,povestea nashterii

Maria in culori


nu..cred ca e vorba de cele care au baietel acum la a doua sarcina..la mine e invers, la prima sarcina a fost joasa si tuguiata iar acum e rotunda si pana in gat

mami de Vlad 09.04.2009 si s34 cu

eu n-am avut decat fete in burtica si acum am burtica jos...

mami de de 7 ani si ingeras si 31+cu

AMR 7 saptamani
69/11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna mamicute am revenit! Am asteptat destul al medic o ora si jumate in plus, dupa aia am venit sa fac mancare, am mancat si acuma am zis ca trebuie sa vin neaparat la voi cu vesti!
Deci bebita noastra tot fetita a ramas si la 35 de saptamani are o greutate estimata de 2900 g, e maricica asa cum m-am asteptat asa ca degeaba am tot vb tort ca nu prea e voie la mine, daca vreau sa am cat de cat un bebe care sa-l pot naste mai usor.
Lalely scuze ca nu ti-am trimis mai repede reteta, dar nu am putut intra mai devreme pe net. Daca doresti pentru alta data, am dat link-ul in cap anterior, dar il mai dau o data http://www.petitchef.ro/retete/tort-de-ciocolata-cu-aroma-de-cafea-si-visine-fid-261075. E ft bun!

Feli cu Miriam in burtica 35 +
AMR 5S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

A da si prezentatia este buna, fetita e ft activa, dr a zis ca nu vede vreun impediment deocamdata pt nastere naturala!
Anaxena si la mine e la fel se tot joaca cu colul ala de m-a zapacit, azi noapte nu am dormit vreo 3 ore din cauza asta. E destul de nasoala senzatia.

Feli cu Miriam in burtica 35 +
AMR 5S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

fetele, voi cum simtiti durerile astea de col? Eu la prima sarcina nu am avut si acum vreau sa fiu sigura ca asta e...simt ca niste intepaturi/taieturi exact pe mijloc, jos in interior. Durerea o simt cateodata asociata cu miscarile bebelinei, altadata fara sa simt ca misca bebe.

Intepaturile astea pot scurta colul?


Felicitas, felicitari pentru bebita grasuna, cred ca o sa fie maricica, dar asta indiferent daca mananci tu tort sau nu

La mine sper ca la aproape 38 de sapt cand merg la dr,sa aiba bebelina 3000 gr.

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 36+ cuCatalina Ioana

AMR: mai putin de 3 saptamani

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

felicia felicitari pt buburuza grasulina!!


mami de fetita cu codite si baietel nazdravan am intrat in s 37!!!
AMR: maxim 3 sapt!!!!

Mergi la inceput