Fulgusori de 2009 {2*}

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Camy, sa dea Domnul sa fie totul bine! Am reusit si eu acum sa intru un pic si m-am intristat cand am citit postarile tale. Probabil doctorul l-a trimis la neurolog ca masura de precautie pt ca a avut raceala asta mai puternica. O sa fie bine! Ma rog pentru sanatatea lui, iar tu sa ai putere si sa fii increzatoare, pt ca el te simte si trebuie sa-i dai curaj. Va fi bine, o sa vezi! Sanatate multa multa si tine-ne la curent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Am vazut ca vorbeati de suculet. Nicholas bea cateodata, nu in fiecare zi, iar de cele mai multe ori e indoit (bine de tot) cu apa. Eu am inceput sa-i dau si cu paharel normal, dar bea in continuare si cu sippy cup. Cu biberonul bea inca lapte, dar doar atat. Stiu ca nu e bine sa bea suc cu biberonul, pt ca creste riscul de carii. Oricum pediatrul nostru ar vrea sa scapam de biberon pana la 15-18 luni, ceea ce nu stiu cat de plauzibil e. Cred ca a fost mai usor sa-l intarc (de fapt, dupa cum am mai zis, asta a fost decizia lui in mare parte) decat va fi sa scapam de biberon. De fapt nu cred neaparat ca va 'face urat', doar ca nu va mai bea cat lapte ar trebui sa bea daca nu il bea cu biberonul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 28061982 spune:

Camy lasa prostiile de-o parte. Stii ce mai ziceam eu de gandirea pozitiva? Daca tu gandesti ca Flaius va fi ok, asa o sa fie. Lasa gandurile negre. Va duceti la dr. si ai sa vezi. Stiu cum e. Si eu imi fac griji cand aud cate o poveste, vreo boala si ajung sa identific si simptome la picea mea ca asa sunt mamele sperioase. Stiu ca v-a trimis dr, dar asta nu insemna ca are decat o suspiciune sau vrea sa excluda unele lucruri. Chiar daca ar depista ceva, aproape orice se trateaza acum. Fii optimista si sa stii ca au dreptate fetele: daca tu esti la pamant, Flavius simte si nu ii e bine. Fii vesela cu el si fa-l sa-si recapete energia, veselia si sa uite de spital. Hai cu moralul sus!

Pishko pai sper sa gasesti pt ca atunci cand esti esti putin defecta, adica eu asa eram. Apai daca vrei chestia aia, e capat de lume daca nu gasesti. Si acum pe bune, astia chiar sunt de folos ca e f comod sa-i folosesti. Eu m-am bucurat ca rezerva in care am stat avea bideu. Poate suna a prostie, dar uau cat de mult mi-a folosit in cele 2-3 zile cat am stat acolo.

Bobomom ...si Adela bea tot doar lapte din biberon si nu ma gandesc sa ii scot biberonul cu lapte de seara pana muuult mai tarziu. E metoda ei de adormit seara. Bea laptele si se intoarce cu fundul in sus si se culca. Dimineata e alta poveste, merge inlocuit cu canuta cu cioc sau chiar cu paharul. Eu am incercat cu paharul si i-a placut dar se uda totusi prea tare. Mai stau sa vina caldura sa udam un body si atat cand e A inceput sa nimereasca guritza cu lingutita plina de mancare, dar asta se intampla destul de rar. Oricum, mai exersam.

Getik azi am dat peste un site unde se comanda margele. Daca m-as pricepe putin cred ca mi-as comanda sa fac cate ceva macar pt mine asa, ca tare frumoase sunt unele. Te invidiez (in sensul bun) ca esti asa priceputa

Somn usor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

din pacate nu are legatura cu raceala..ci se pare ca-s probleme neurologice
Imi este groaznic de frica...am inima cat un purice.
Marti aflam totul...
Va rog sa va rugati pt Flavius...va spun sincer ca nu imi pot imagina o durere asa mare...nu mai vreau...vreau sa fiu si eu o mamica fericita

Va rog sa va rugati pt el!!!

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pishko spune:

Camy Ce semne fetita?! Stai linistita ca e foarte bine copilul! Un copil care se misca bine, mananca, reactioneaza, recunoaste cuvinte si multe alte lucruri pe care le face Flavius nu poate fi decat un copil super sanatos! Stai linistita, probabil a fost stresat de experienta din spital. Crede-ma pe cuvant ca din spitalele din romania nu poti iesi nestresat. Pe noi la urmatorul control dupa experienta din spital ne-au trimis la ortoped ca cica nu ii placea cum tinea piciorul stang... Si intradevar cand se apropia dr de el ridica piciorusul si cand incerca sa-l atinga il tragea si plangea. Chestia e ca eu nu recunosteam gestul asta la el si era ceva nou si pentru mine sa vad asa ceva la el. Si tarziu mi-am adus aminte ca exact in piciorusul ala avusese branula si a reactionat asa cand a vazut halat alb, ei se bazeaza mult pe reflexe mai ales astea dobandite si care au cel mai mare impact.. si la cat de abili sunt doctorii din romania si stiu sa se poarte... nu ma mira ca asa se intampla cu bietii copii. Sunt sigura ca Flavius e un copil super sanatos! Va pup sa treaca supararea

pishko +33
si mihai 28.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Camy, sincer iti spun ca m-am rugat de cateva ori azi pt Flavius si o voi face in continuare. Nu ne spui mai mult? Trebuie sa fie bine. Chiar nu cred sa apara asa ceva din senin. Nu a dat niciun semn de ceva in neregula pana acum, nu? Hai ca o sa fie bine. Poate daca ne spui despre ce 'simptome' vorbesti te putem ajuta cu un sfat, o parere. Hai fii tare si se vor rezolva toate!

Alina, si Nicholas adormea cu biberonul cu lapte pana de curand (inca o facem din cand in cand, dar f rar, doar in caz de maxima necesitate). Dar pentru ca mi-e tare frica de carii (exemplu e nepotica mea care a avut si are probleme cu dintii din cauza biberonului noaptea), am inceput sa fac urmatorul lucru: ii dau lapticul cand ne pregatim de culcare, inainte de baita. Tot inainte de baita ii dau si vitaminele, iar in timpul baii il spal pe dintisori si gingii si dup-aia nu mai primeste decat suzeta si e ok. S-a obisnuit asa si eu stau mult mai linistita. Ii dau totusi biberon pe la 5 dimineata si dup-aia mai doarme vreo 3 ore si ii dau si inainte de somnul de pranz. O sa incerc sa fac si cu somnul de pranz ce fac seara, sa-i dau lapticul inainte sa mergem in pat si dup-aia sa-l spal pe dinti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Cami, si noi va trimitem numai ganduri bune. Ne rugam sa fie totul bine. Si o sa fie bine, sunt sigura!

Daca tu simti ca e cazul sa mergeti la medic, e bine ca o faci. Dar din experienta personala te rog sa incerci sa vezi doi sau chiar trei medici diferiti.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Camy, ce faceti? Nu ne mai zici nimic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

buna seara fetelor.
am venit si noi pe aici cu esaj de la my_lady care va pupa pe toate.

alina mersi mult de tot imi place sa mergelesc ma destind mai uit de prbleme.

ary face progrese mici dar sigure la mmers, face catva pasuti singurica de la la mine la sot si de la el la mine, si merge cu piciorusul mult mai drept.

va pup si sa ne auzim cu bine


ariciu a facut un anisor
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=3" target="_blank">daca vi se pare ca sunt chic votatima aici: pozica get ary povestea unui aricy bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

'seara
camy ma rog pt voi...Doamne ajuta sa fie bine Flavius...
getik ma bucur tare ca ariciu progreseaza si piciorusul ii mai bine


A_driana , de minunea mea David-Andrei

Mergi la inceput