Pestisorii in sarbatoare - "LA MULTI ANI!" (65)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

BUNA
Iata cum am fost escrocata
Deci vreau sa cumpar miobile noi pt garsoniera de inchiriat si aud ca in fata magazinelor sunt niste indivizii care te duc ei la privatii care fac mobila asta ca sa nu mai dai comosion magazinului
Deci ma las racolata in sect 2 in fata fostei AMBIANTA si ma duce ala intr un garaj dau in aconto 5 mil cu o chitanta(dar fara parafa...)dar pina in clipa de fata nici mobile nici cei 5 mil
Ma duc aproape zilnic si tot ma mint ca azi ca miine...si ca daca ma duc la politie(care e la doi pasi) si depun plingere ei aflu unde stau si apoi sa vezi ce patesc....
De neinchipuit cum am putut sa fiu atit de naiva....sunt cu capul nu stiu unde
Morala VRETI MOBILA....DUCETI VA IN MAGAZINE.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Carmaw doamne , da cum ai putut sa dai atatia bani din mana fara o chitanta ceva la niste necunoscuti si mai ales in avans ??????
Tethys vreau sa dansez cu poznasul :)

andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Citat:
citat din mesajul lui andanii

Carmaw doamne , da cum ai putut sa dai atatia bani din mana fara o chitanta ceva la niste necunoscuti si mai ales in avans ??????
Tethys vreau sa dansez cu poznasul :)

andanii


da buna intrebare
Si eu ma mir de mine , ma lovesc cu capul de pereti(imi merit cucuiele) si de luni sau marti(cu toate ca iar individu din strada ghe polizu 6 a promis iarasi si iarasi....) ma duc sa cumpar mobile
DE MA MAGAZIN DE DATA ASTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


'Neata!

Carma, nasoala tare escrocheria ... invatatura de minte pt. viitor .
Andanii, & ... azi, chiar daca acum e cam dimineata spre pranz, asa , ii dau totusi voie la poznas sa va serveasca el cu un ceai , un , o , un , o mica gustarica ... ca, zilele astea mi-a facut capul calendar cu: "vreau o jucarie noua... imi iei/mi-ai luat o jucarie noua?". Asa ca, ieri s-a innoit poznasul meu cu un (alt) set de ceai (si un scaunel, pt. el bineinteles)... el ii zice set de cafea ca, noi mai mult asta bem ... si m-am umflat ieri in burta de cata apa (pe post de ceai probabil...) si cat suc cola "light" (pe post de cafea...) a bagat poznasul in mine ... cica, "hai mama sa stam de vorba ... poftim serveste... invarte cu lingurita bine-bine in cescuta (cum a vazut el ca fac cand pun zaharul in cafea...)... ia si mananca (covrigi si ciocolatele)" ... si, bineinteles, tolocaneala ... Asa ca, azi e randul vostru . Poftiti va rog, sirenetelor! Poftiti, poftiti! Ca noi stam deja la taclale ! Si ne "intrecem" care termina primul... ha, ha, ha... .
Dany, tu ce mai faci, ce mai zici?
Celelalte sirenete (Danuta, Ely, Baby, Marami, Miha, Nicoll, etc., etc.) s-au dat la fund de tot ???
Hmmhhhh... hmmhhh... .


~~~~~~~~~~~~~~
Mami de poznas ...
~~~~~~~~~~~~~~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Si va las si horoscupl pt. azi, 05.02.2011:

* Astazi s-ar putea sa aveti ocazia sa cunoasteti o persoana interesanta si nu ar trebui sa ratati sansa de a intra in vorba cu ea si de a va imprieteni cu aceasta. Chiar daca veti fi ocupat/a cu unlele treburi personale, ar trebui sa va faceti putin timp pentru a discuta cu ea si veti vedea ca nu veti regreta acest lucru. Ati putea sa descopri ca aceasta persoana va poate ajuta sa va realizati o parte din obiectivele pe care vi le-ati propus.
* Ai parte de satisfactii la locul de munca, mai mult ca de obicei. Nu eziti sa-ti exprimi parerea daca ai idei bune care pot imbunatati rezultatele intregii echipe. Pentru eforturile tale esti recompensat de catre superiori. Primesti tot felul de invitatii si duci o viata mondena destul de plina. Se poate sa faci cunostinta cu cateva personaje interesante, cel putin din punct de vedere profesional.
* Esti o persoana care iti accepta usor pozitia de subaltern, pentru ca esti implicat intr-o activitate in care chiar nu gasesti singur cele mai bune solutii. Ai nevoie de indrumare, de sfaturi specializate, de o persoana cu mai multa experienta care sa spuna ce sa faci, si, in fond, e si mult mai comod sa decida altul iar tu doar sa-i urmezi instructiunile. Muncesti mult, meriti toate laudele, dar totusi lasi marile decizii pe umerii altora mai puternici, de parca ti-ar fi putin teama sa-ti asumi raspunderea. Altii abia asteapta sa fie sefi, dar nu si tu!
* Esti implicat intr-un flux non-stop de comunicare cu persoanele din jurul tau, in special cu cei din domeniul tau de activitate. Te implici in discutii interesante, esti mai curios din fire decat de obicei si esti hotarat sa eviti astazi vorbaria inutila. Te preocupa insa situatia ta financiara (mai ales daca ai datorii); ar fi bine sa te sfatuiesti cu un apropiat care are mai multa experienta.
* Dragoste: E posibil sa apara usoare tensiuni in viata sentimentala, pentru ca simti ca oferi mai mult decat primesti. Bani si Cariera: Esti nerabdator sa discuti despre gandurile si planurile tale cu alte persoane in acest moment si este posibil sa participi fie la o sesiune de brainstorming foarte fructuoasa, fie la o dezbatere spirituala sau la o intalnire foarte activa cu alte persoane. Orice-ar fi, astazi iti indeplinesti obiectivele. Sanatate: Ti se iveste ocazia sa te deconectezi putin de stress-ul zilnic, relaxeaza-te si bucura-te din plin de ziua de azi.


Va doresc la toate sirenetele sa aveti un weekend fain, linistit si pe placul vostru & !


~~~~~~~~~~~~~~
Mami de poznas ...
~~~~~~~~~~~~~~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Revin tot eu pe aici pt. ca... uitasem sa va zic, ca... daca e vreo amatoare de la , poznasul nu va serveste cu asa ceva... deoarece, in opinia lui, "femeile nu fumeaza ci, doar oamenii in forma de barbati fumeaza, deci numai barbatii au voie sa fumeze" .
Noi nu fumam dar, cumnatul meu (nasul lui de alftel) da, deci ... ...


Hai ca am -it de amu... o zi placuta tuturor !


~~~~~~~~~~~~~~
Mami de poznas ...
~~~~~~~~~~~~~~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Buna dimineata!

Va doresc o saptamana frumoasa , calda si cu realizari .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Ziua buna sirenete!

Mai, la cat de pustiu e pe aici , sigur nu mai facem party-uri capitolasul/anul asta ... nu-i asa?
Doar Dany fu azi pe aici... .
Iar in weekend nimeni ... mno, ...

Eu va las un horoscop saptamanal si va doresc o saptamana cat mai frumoasa & !

Horoscopul saptamanii 07 februarie 2011 - 13 februarie 2011 - Pesti

# Capitolul financiar te preocupa inca din primele zile ale saptamanii. S-ar putea sa primesti cadouri, recompense sau vesti legate de imbunatatirea veniturilor din munca proprie. Bine este sa nu dai curs tentatiei de a cheltui mai mult decat iti poti permite, pana nu esti sigur de banii disponibili. Rasturnarile de situatie pot fi frecvente si bulversante. Administrarea corecta a bugetului de venituri si cheltuieli este una din provocarile acestei perioade. Kiron, aflat acum in semnul tau zodiacal, pentru o lunga perioada, iti va aduce dorinta de evolutie spirituala prin folosirea talentelor native. Urmeaza o perioada excelenta de perfectionarea autocontrolului asupra capacitatilor tale psihice. Pe 9 si 10 februarie sunt posibile intalniri sau dialoguri aprinse cu rudele si prietenii apropiati. Nu lua de bun chiar tot ce ti se spune. Altii, functie de caz, pot finaliza o etapa de scolarizare sau se pot inscrie la un curs dorit de mult. Prietenii iti sunt alaturi, iar sfaturile si solutiile oferite de acestia iti sunt de mare folos. La sfarsitul saptamanii pregateste-te de activitati gospodaresti. Sunt zile bune pentru curatenii generale, planuri pentru zugraveli sau achizitionarea unui obiect decorativ. Un membru al familiei s-ar putea sa aiba probleme de sanatate si sa fii nevoit sa iti modifici programul, pentru a-l ajuta.

# Intrarea Asteroidului Cunoasterii, Chiron, in semnul dumneavoastra, are menirea de a va ilumina si a va permite aflarea de secrete sau dezlegari de taine vechi. In aceasta perioada, principalul "izvor al cunoasterii" va fi cel al relatiilor sentimentale si ale legaturile de suflet pe care le-ati stabilit, in timp. • Zile benefice: marti, miercuri, joi si vineri. • Zi tensionata: sambata. • Zi fatidico-destinica (n. 11-20 martie): duminica.

# Saptamana care tocmai incepe va sta sub semnul relatiilor familiale. Se va munci mult si se va impune o anumita disciplina in viata familiala, iar responsabilitatile vor fi impartite echitabil intre membrii familiei. Este o perioada in care se vor face primele planificari, proiectii si planuri cu privire la viitorul din acest punct de vedere. Aceste proiectii vor viza in mod special veniturile si se vor face primele proiecte privind economiile si investitiile. Atentie insa, ca este foarte posibil ca aceste planuri sa se bazeze pe informatii eronate sau dintr-o ambitie exagerata a unuia dintre membrii familiei.

# Intri intr-o perioada marcata de senzualitate, uneori impinsa pana la extrem. Potentialul tau erotic e la maxim si ai si timpul si starea necesare sa te desfasori. Fie ca esti singur(a), sau ai o relatie, poti petrece niste nopti memorabile. Nu te stresa pentru celelalte aspecte, pentru ca acum nu e timpul lor. Si hormonii tai au nevoie de atentie. Oricum, nu vor fi probleme care sa te distraga de la aceasta perioada fierbinte: banii vin, nu multi, dar siguri, iar in privinta carierei inca nu e momentul pentru miscari importante.

# Aveti grija cu SMS-urile saptamana aceasta. Incercati sa intelegeti ce v-a scris expeditorul. La prima vedere, s-ar putea ca un mesaj sa fie banal. La o a doua citire, s-ar putea sa va dati seama ca ceva se petrece. De ce nu va planuiti o iesire mica la sfarsitul saptamanii? De ce nu faceti ceva diferit? Va puteti surprinde partenera sau familia, daca este cazul, cu aceasta excursie si le puteti da un motiv sa se uite inapoi cu multa bucurie in urmatoarele luni. De ce nu va complimentati colegul sau colega pentru modul in care se descurca? La prima vedere, pare obisnuit ce face pentru dumneavoastra, dar daca stati sa va ganditi, va dati seama ca nu este asa. Astfel, ar fi o idee buna sa va aratati aprecierea.


Numai bine tuturor!


~~~~~~~~~~~~~~
Mami de poznas ...
~~~~~~~~~~~~~~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

BUNA FETELE
Eu doar va citesc ....am milioane de treburi plus necazurile care nu ma slabesc deci cu scrisu sorry
ALerg ca o apucata fac tot felul de activitatii mai am si multe treburi casnice pe cap cind in mod normal ar fi trebuit sa intru intr o sinergie a actului medical pe care l voi suporta
V am spus toate astea ca sa ma intelegeti de ce sunt lenesa...da lasa ca ma fac eu mare.....
DaDa cum iti mai merge???
Pupici si 'cipriotei'noastre care ne descreteste fruntile cu glume iar lui Charlies numai bine si fericire...
Si numai bine la toate celelalte fete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Am venit la raport... nu prea am stat deloc in ultima vreme... cumparaturi... alergaturi... sambata a fost botezul, duminica baita de a doua zi... A fost ce mai cuminte pitica dintre toti copiii din biserica... asta ca sa le faca in ciuda parintilor... ca acasa nu e prea cuminte...

A fost obositor, pt. ca slujba a durat 2 ore jumate... iar Elena nu a ratat monetul si era gramada pe cea mica... dar am stat cu pitica in brate... mi-am adus aminte cum e sa fie mici si pitici... Cand ma mai apuca dorul, am unde sa iau un copil... sa-mi reamintesc cum stau lucuruile si sa-mi treaca repede

Promit sa pun poze, cand o sa am...

noapte buna

Mergi la inceput