Pestisorii in sarbatoare - "LA MULTI ANI!" (65)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Carma , multa bafta si inceraca sa esalonezi treburile si sa le faci doar pe cele care sunt urgente , acorda-ti un ragaz si pregateste-te pentru actul nedical .Multumesc de intrebare ...sunt binisor , nimik important ...ma agit , mai alerg la interviuri dar deocamdata nu s-a concretizat nimik ...asteptam..Pupici!

Cryna , multam de horoscop .Recunosc ca si eu mai citesc dar nu am mereu dispozitie de scris ....

Ely, sa iti traiasca finuta , sa creasca sanataosa si cu noroc ....

Dana , tu ce faci ?

O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Seara buna sirenete!

Bine . Am inteles... vom face cateva party-uri mai restranse ... bun si asa decat deloc .

Carma , tinem pumnii in continuare, ca sa decurga totul bine ! Multa sanatate !
Ely, sa-ti traiasca finuta si... asteptam pozele , bineinteles . Spor la treburi si mult succes cu gasca celor trei buburuze !
Dany , tinem pumnii si tie in continuare, ca sa gasesti pana la urma jobul mult asteptat ! Numai bine !
Andanii & ...
Danuta, tu ce mai faci? Mirunica ce mai zice?
Marami, Baby, Miha, Nicoll, Charlie... voi??? Nu (ne) mai ziceti nimic???
Celorlalte sirenete, care inca nu au aparut pe aici, sau nu mai vor sa apara pe aici (), le doresc numai bine, mult soare si realizari pe toate planurile ! Poate, totusi, vor (mai) da pe aici... sa ne (mai) povesteasca si noua cate ceva ... le asteptam .
Io... nik nou ... toate-s bune... sa zicem ... ...


la toate sirenetele si o seara linistita sa aveti ! Ne mai vedem/citim si altadata!


~~~~~~~~~~~~~~
Mami de poznas ...
~~~~~~~~~~~~~~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Ziua buna sirenete!


Ceva zambete, daca (mai) doriti... :

* Cum se comporta zodiile in moarte clinica:

Berbec: "Cine-i seful aici? Vreau sa-l vad pe Zeul Suprem acum! Sunt mort? Zau, nu am crezut ca mi se poate intampla chiar mie!! De unde pot sa fac rost de un palat de cristal luminat ca ala??"

Taur: Parasindu-si corpul, Taurul realizeaza ca nu mai are stomac si se intoarce instantaneu in corp, fara sa vada tunele, lumini sau entitati ceresti, ceea ce il face sceptic pentru tot restul vietii.

Gemeni: Ideea de baza in cazul Gemenilor nu este experienta in sine, ci felul in care o pot infrumuseta atunci cand o povestesc (sau o scriu). De vreme ce Gemenii se simt bine in orice lume, mai putin intr-una fara telefoane, internet sau alte mijloace de comunicare, se intorc in corp destul de repede - iar gura are tendinta de a functiona inaintea restului corpului.

Rac: Racii traiesc cam 125 ani si, in general, nu au de-a face cu moartea aparenta. In schimb, din cand in cand, se pot apropia de ceea ce restul numesc "viata", atunci cand isi fac curaj sa iasa din casa pentru cumparaturi.

Leu: "Nuuuuuuuuuuuu.... NU am murit! Nu, nu, nu!! Cine-s aia in alb? Ce naiba canta acolo? Suna complet aiurea. Eu pot sa cant mai bine! Unde e dirijorul? Vreau un microfon acum! Si nu ma deranjati, decat daca e vorba de un impresar important!"

Fecioara: Dupa 60 ore de munca in continuu, Fecioara pica franta si paraseste corpul, ajungand intr-un tunel de lumina ce straluceste de curatenie... insa, in curand, incepe sa se ingrijoreze la gandul ca cei dragi au ramas singuri si fara ajutorul ei, asa ca revine in corp instantaneu, se ridica, spune ca e ok si se uita la ceas pentru a vedea daca nu cumva e in intarziere.

Balanta: In corp, in afara corpului, in corp... in cele din urma spiritul se hotaraste sa iasa... Balanta vede un tunel la capatul caruia se afla o fiinta luminoasa: "Sa fie Isus? Stai asa... poate e Kwan Yin. Hainele alea sunt stilul ei". Nereusind sa se hotarasca daca sa traverseze tunelul (ce ar fi moartea daca nu ai cu cine sa o imparti??), Balanta se trezeste inapoi in corp din greseala, iar primul gand este sa deschida o agentie matrimoniala pentru suflete..

Scorpion: De vreme ce majoritatea Scorpionilor au 9 vieti, acestia sunt tentati sa experimenteze multe feluri de moarte aparenta (uneori provocata de ei insisi). Cand se despart de corp, o foarte mica parte din ei traverseaza tunelul de lumina fara a intalni o fiinta astrala cu care sa faca sex. Intrebati pe cine ar dori sa intalneasca la celalalt capat - 75% vor numi vampirul preferat, iar Meduza este urmatoarea optiune.

Sagetator: Parasindu-si corpul, Sagetatorul nu se poate abtine sa nu rada de felul stupid in care a facut-o. Dupa ce reuseste intr-un fel complet aiuristic sa strapunga tunelul de lumina, refuza sa se intoarca in corpul pe care a incercat sa il abandoneze atata timp, printr-o serie de accidente datorate neindemanarii proverbiale. Deoarece este foarte curios daca religiile "organizate" sunt valide, profita de ocazie pentru a invata cateva lucruri esentiale... pana cand, satule, entitatile astrale, il trimit inapoi in corp, pentru cat mai mult timp posibil.

Capricorn: Capricornului ii ia ceva timp sa realizeze ca a murit, mai ales ca pe lumea celalalta sunt locuri speciale, amenajate ca niste birouri, in care sunt instalati Capricornii. Un domn batran si distins le inmaneaza un manual numit "Cum sa reusesti in afacerile astrale", un exemplar de "evaluarea muncii" ( pentru profani - evaluarea faptelor bune si rele din timpul vietii) si o nota roz (reinviere). Capricornii se intorc destul de repede in corp, nefiind capabili sa indure existenta non-fizica.

Varsator: Varsatorul ajunge in Rai, vede ca nu este condus prin consens si se duce in Iad, unde macar e anarhie si regulile sunt facute pentru a fi incalcate. Intr-un mod ironic, experienta Varsatorului e destul de traditionala - Dumnezeu - Tatal, Sf. Petru, coruri de ingeri, etc., deci un alt motiv pentru a opta pentru Iad. Odata ajuns acolo, il enerveaza la culme pe Satan & Co. cu ideile lor de reforme, asa ca este trimis de urgenta inapoi in corp.

Pesti: Dintr-un motiv sau altul, Pestii nu prea observa moartea aparenta. In schimb, intr-o zi de munca normala, multi Pesti spun ca vad fiinte cu figuri suferinde care le spun intr-un mod calm sa se intoarca in corp.
_

* Dupa cativa ani de casnicie, saturandu-se sa se tot certe, un cuplu se hotaraste sa apeleze la un consilier. Cand ajung la cabinetul consilierului, acesta ii intreaba direct:
- Care este problema?
Imediat, sotul face o fata lunga si se aseaza pe scaun fara a spune nimic. Sotia incepe sa vorbeasca non stop, descriind problemele casatoriei. Dupa ce o asculta 5, 10, 15 minute, consilierul se apleaca peste ea, o ia de umeri, o saruta pasional si o lasa inapoi pe scaun. Dupa aceasta, sotia statea intr-un colt, muta de placere. Consilierul se uita la sot, care se uita si el la ei, fara sa-i vina a crede. Consilierul ii spune:
- Sotia dvs. are NEVOIE de asta de cel putin doua ori pe saptamana!
Sotul se scarpina si raspunde:
- Pai, as putea sa o aduc aici in fiecare marti si joi.


* Un om de afaceri ii trimite un fax sotiei sale: "Draga mea sotie, o sa intelegi ca acum, cand tu ai 54 de ani, eu am anumite nevoi pe care tu nu mi le mai poti satisface. Sunt foarte fericit alaturi de tine, te consider o sotie minunata si, sincer, sper ca nu te vei simti ranita sau jignita cand vei afla ca in acest momentul in care tu primesti acest fax, eu fac sex in hotelul Damino Real cu Nicole, secretara mea, care are 18 ani. Totusi, voi ajunge acasa inainte de miezul noptii."
Cand se intoarce tipul acasa, gaseste pe masa din sufragerie un biletel in care scria: "Dragul meu sot, am primit faxul tau si nu pot decat sa-ti multumesc ca m-ai anuntat. Profit de aceasta ocazie sa iti reamintesc ca si tu ai tot 54 de ani. In acelasi timp, te anunt ca atunci cand vei citi acest mesaj, eu voi fi in mijlocul unei partide de sex la Grand Hotel cu John, profesorul meu de tenis, care la fel ca si secretara ta, are tot 18 ani. Si cum, pe langa faptul ca esti un om de afaceri de succes esti licentiat in matematica, vei intelege cu usurinta ca ne aflam in aceleasi imprejurari, dar cu o mica diferenta: 18 intra de mai multe ori in 54 decat 54 in 18. Deci, nu ma astepta in aceasta seara, ma voi intoarce maine.

Te saruta sotia ta, care te intelege cu adevarat!"



la toate sirenetele si o zi buna si frumoasa !


~~~~~~~~~~~~~~
Mami de poznas ...
~~~~~~~~~~~~~~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Si inca o portie de zambete :

* O blonda la un concurs:

1. Cati ani a tinut razboiul de 100 ani?
a. 116
b. 99
c. 100
d. 150
Blonda se blocheaza.

2. In ce tara a fost descoperita palaria "panameza"?
a. Brazilia
b. Chile
c. Panama
d. Ecuador
Blonda tot blocata.

3. In ce luna sarbatoresc rusii revolutia din octombrie?
a. ianuarie
b. septembrie
c. octombrie
d. noiembrie
Blonda nu s-a deblocat.

4. Care a fost numele regelui George al VI-lea?
a. Albert
b. George
c. Manuell
d. Jonathan
Blonda in cele din urma cere ajutor din public.

5. Dupa ce animal au fost numite Insulele Canare?
a. canar
b. cangur
c. sobolan
d. foca
Blonda pierde dreptul la joc.


P.S. - Daca cumva ai zambit la aceste intrebari, iata si raspunsurile:
1. razboiul de 100 ani a tinut 116 ani (1337-1453).
2. palaria "panameza" a fost descoperita/creeata in Ecuador.
3. revolutia din octombrie se sarbatoreste oficial pe 7 noiembrie.
4. George al VI-lea se numea de fapt Albert. Regele si-a schimbat numele in 1936.
5. insulele Canare si-au primit numele de la foci. In latina numele insulei inseamna "insula Focilor" (=> ciini de mare).
Deci... cu cat esti mai citit/-a decat o blonda?


* O femeie tanara extrem de atractiva ia avionul spre casa. In avion, alaturi de ea ia loc un preot catolic caruia i se adreseaza imediat:
- Ma scuzati parinte, mi-ati putea face un mare serviciu?
- Desigur copila mea, cu ce te-as putea ajuta?
- Mi-am cumparat un depilator electric excelent; am platit foarte mult pentru el. Insa, depaseste cu mult limita de valoare a scutirii de vama si ma tem ca mi-l confisca. Dar d-voastra, parinte, ati putea sa-l treceti la vama ascunzandu-l sub sutana.
- Cu adevarat, as putea sa-l trec, dar te previn ca niciodata n-am fost in stare sa mint.
- Dar d-voastra aveti o fata atat de cinstita incat nu vor intreba nimic, spuse tanara si dadu depilatorul preotului descumpanit.
Dupa aterizare, la vama:
- Parinte, aveti ceva de vamuit? - intreaba ofiterul vamal.
- Din crestet pana la brau n-am nimic de vamuit, fiule.
Acest raspuns bizar trezeste suspiciunea vamesului asa ca intreaba mai departe:
- Si sub brau?
- Pai, am ceva magnific facut pentru a servi femeilor, dar nu a fost folosit inca niciodata.
Vamesul rade cu lacrimi:
- In regula, treceti mai departe! Urmatorul!





~~~~~~~~~~~~~~
Mami de poznas ...
~~~~~~~~~~~~~~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Hmmhhh, tot eu pe aici ... bine, fie...
'Neata, 'neata!
Si o , un ceai , un ... daca mai doreste cineva ... mno, las'ca, cand mi s-o termina "tolba" de zambete, nici eu n-o sa mai dau pe aici ... voi astepta sa (va) citesc, sac ... mno, ... uitati si zambetele pt. azi :


* Un tip intr-un bar la aeroportul Changi din Singapore observa o femeie foarte atragatoare la masa de langa el. "E atat de frumoasa, ca trebuie sa fie insotitoare de zbor, isi spune. Dar pentru ce companie o lucra?". Ca sa intre in vorba, se intoarce catre ea si-i sopteste sloganul Delta: "Love to fly and it shows?".
Femeia se uita la el derutata.
"Deci, nu lucreaza la Delta", isi spune omul.
Peste o clipa, ii vine alta idee: "Something special in the air?".
Ea pare la fel de derutata, deci Singapore Airlines cade de pe lista.
Mai incearca si sloganul Thai Airways: "Smooth as silk".
De data asta, femeia se intoarce catre el: "What the f*** do you want?"
Tipul se lasa pe spate satisfacut: "Aaahhhh, TAROM!"

* Doi tineri casatoriti trec pe langa o farmacie si vad o oferta la prezervative cu arome, patru la pret de doua, intra si cumpara. Tanara observa ca toate patru au aceeasi aroma si-l trimite pe sot sa schimbe unul.
- Acum avem trei cu aroma de banane si unul cu aroma de citrice, mai schimba unul.
Tanarul se intoarce cu unul cu aroma de ananas.
- Acum avem doua cu aroma de banane si cate unul cu aroma de citrice si ananas, mai schimba unul si gata.
Ajuns la farmacie, farmacistul usor enervat intreaba:
- Voi vreti sa faceti amor sau compot?!?

* Un betiv tipa noaptea pe strada cu o cheie in mana:
- Unde e masina care era infipta in cheia asta...?
Se apropie un gardian:
- Domnule, sunteti beat si deranjati linistea publica.
- Unde e masina care era infipta in cheia asta...?
- Domnule, uitati-va in ce hal sunteti, aveti si slitul desfacut...
Se uita betivul la slit:
- Vai!!!! Unde e Maria?...

* Un cuplu casatorit isi bea cafeaua de dimineata in bucatarie. Pe geam se vede vecina care isi intinde niste rufe la soare.
- Vai, ce rufe murdare are vecina noastra! Mi-e si groaza sa ma gandesc cat o fi de curat in casa la ea daca astea sunt rufe spalate! exclama sotia.
Sotul tace si nu zice nimic. Zilnic se putea vedea vecina care iesea pe balcon ba cu o haina la intins, ba cu o perna la aerisit, si mereu sotia remarca ce mizerabila este vecina si isi tot propunea ca intr-o zi va trece pe la ea si ii va da niste lectii despre curatenie. Intr-o zi, surpriza, vecina intinde la soare niste rufe curate.
- Oare cum de s-a intamplat si minunea asta? Cineva i-o fi facut observatie si probabil ca s-a rusinat... a remarcat sotia.
- Nu, draga mea, a trecut pe la noi mama si a spalat geamurile...

* Dupa nasterea copilului, am inteles unele lucruri:
- Vocea copilului, care striga, este de trei ori mai puternica decat a trei oameni in varsta.
- Toate lucrurile, care se gasesc in locurile greu de gasit, pot fi gasite totusi in cateva secunde.
- Rujul de buze nu e rau la gust.
- Tubul cu pasta de dinti ajunge pentru vopsirea unui perete si o usa.
- Umbrela nu poate niciodata sa inlocuiasca parasuta.
- Cele mai importante documente se rup cel mai repede.
- In stomac pot incapea 3 portii mari de inghetata, dar nicidecum o farfurioara mica de supa.
- Superglue lipeste intr-adevar totul.
- Pompierii ajung in 10 minute.


~~~~~~~~~~~~~~
Mami de poznas ...
~~~~~~~~~~~~~~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Si sa va pun si o perla de-a lui Robert , de azi-dimineata...

Deci, zilele astea, l-a palit pe poznasul meu un chef "nebun" de pictat intr-una si, aseara, vru sa picteze ceva frumos si pt. Giulia si l-am sfatuit sa faca niste flori frumoase... nah, ca pt. fete ... si, bineinteles ca, mi-a mai cerut si ajutorul , ca sa fie el sigur ca iese ceva frumos ... mno, iar pe foaie i-a lipit si o steluta de la Danonino... asa, cadou pt. fetita ... si, azi-dimineata si-a pregatit el desenul, asezandu-l pe fotoliul de la intrare, ca sa-i fie mai la indemana cand vine de la gradi si merge la Giulia sa i-l dea... si, tot admirandu-si el opera , exclama: "Am facut ceva frumos pt. Giulia! Ca sa ma iubeasca si mai mult... si, e asa de frumos ca o sa-i crape inima de iubire pt. mine!!! Sa vezi ce mult o sa ma iubeasca!!!" & & => Io, nedumerita oleaca, il intreb de unde a auzit si de unde stie el ca inima crapa/trebuie sa crape de iubire... iar, el de colo, smecheros: "Pai, de la inima ta!!! Ea mi-a zis (n.b. - inima mea adica) ca se crapa de iubire... deci, inima Giuliei o sa explodeze de atata iubire pt. mine!!!" & & & ... mai, mai, mai... ce-i duce mintea si pe copilasii astia ... o vorbit el cu inima mea si stie ce si cum... he, he, he...
Iar, alaltaieri, cand veneau de la gradi impreuna, o doamna (vecina probabil...) o "apostrofeaza" pe Giulia, zambind pe sub mustati: "A, uite si iubitul cu tine...". Si Giulia ii raspunde repede (): "Da', nu-i iubitul... e un prieten, un coleg de la gradinita...". Hmmmhhh, hmmmhh, ... eh, v-am zis io ca e grele cu dragostile astea ... hi, hi, hi...


Si gata de amu... v-am boscorodit destul ... fug (si) pe la trebi... si o zi frumoasa la toate sirenetele ! Pe mai tarziu ... sau pe altadata ...

edit - PS - el, de fapt, desenul vroia sa-l ia la gradinita, ca sa i-l dea Giuliei... nu avea rabdare sa i-l dea mai tarziu... dar, am reusit sa-l conving ca e mai bine sa i-l dea la ea acasa si sa nu-l care cu el la gradinita ... mno...
Hai ca am -it... ...

~~~~~~~~~~~~~~
Mami de poznas ...
~~~~~~~~~~~~~~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Mno, pana la urma o ramas ca-i duce desenul cu florile la gradi , maine... ca, in timp ce ma duceam sa iau poznasul de la gradinita, Giulia cu tataie al ei deja veneau spre casa iar, poznasul imi zise ca il va astepta fetita la ea acasa (asa ii soptise la ureche cand plecase fetita de la gradi)... hmmhhh, fusese tare bucuroasa fetita cand ma zarise ca merg dupa poznas si, intradevar, il astepta afara, in fata scarii ei si l-au "cules" pe Robert de pe drum ... nu mai ajunsai cu el acasa ... eh, si pe drum, ma puse poznasul sa cumpar 2 blocuri de desen: unul pt. el si unul pt. Giulia, ca sa picteze impreuna ... mno, ce sa va mai zic? Vaz ca, vorbesc iar singurica ... asa ca, momentan, imi inchid "tolba" si ma dau la fund ... va astept pe voi .


O zi frumoasa tuturora !


~~~~~~~~~~~~~~
Mami de poznas ...
~~~~~~~~~~~~~~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


'Neata sirenete!

Eh, vaz ca v-ati uitat cateva pe aici dar, nu ati vrut sa scrieti nik ... nici macar sa ma trageti de manecuta ca scriu bancuri cu injuraturi "mascate" si "rasiste" ... noah, ca l-am sters, daca tot nu a rezolvat nimic acel banc ... daca nu v-a scos din matca... asta e ...

Noi, suntem bine... pe acasa... n-avuram chef de gradi azi si ne luaram weekend anticipat ... in rest, poznasul imi umple casa in continuare cu operele lui de arta ... io cu trebile ... aseara, isi admira inca o data desenul pt. Giulia si si-l lauda () singurel, zicand: "Am facut frumos! Sunt cele mai frumoase flori si e cel mai frumos desen... frumos ca floricica mea!"... io, de colo: "Da', ce floricica ai tu? Care-i aia?"... el, lingusitor, prinzandu-se de mine si uitandu-se la mine, zambind alintacios: "Tu mami! Tu esti floricica mea!"... si rade poznasul smecheros ... & ... ()...

Noah... si pt. ca nu vreau sa "transform" capitolasul/subiectul asta in jurnal de "mami si poznasul", chiar ca nu mai zic nik-nimic de amu pana nu apareti si voi pe aici, la ... va las , ceai , capuccino , o gustare , o pt. doritoare... si ce altceva mai doriti . Este si pt. weekend indeajuns .

Mno, la toate sirenetele si un weekend superfain sa aveti! Ne mai vedem/citim !


~~~~~~~~~~~~~~
Mami de poznas ...
~~~~~~~~~~~~~~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Cryna , super glumele si banculetele ! Sa mai pui !Iar despre poznas ce sa zic , super tare , el cu inima lui ..sau ma rog a Giuliei care v-a crapa de atat iubire .. fara sa vrea el chiar spune un adevar ..

nu te supara ac nu scriu prea des dar nu am starea necesara , dar cand si cand mai trec eu pe aici ...

Va pup si toate bune .Un wk-end linistit si cu multa iubire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Cryna super poznasul , sunt asa de draguti cand sunt asa micuti .
OOOO povesti de dragoste
Ce sa va mai spun ..... si copilul meu e indragostit, de aceeasi fetita de anul trecut , dupa ce si-au declarat dragostea au decis ca-s prea mici pentru o relatie si acuma el o iubeste inca in tacere asa .... nu stiu din partea ei cum e ce sa mai zic .... da el meu se vede ca e inca topit

A inceput scoala , deocamdata e ok , invata , mai sunt si olimpiade la care merge
Cu dansul e ok , deocamdata fara partenera

Cu regimul sunt ok, inca ma tin de treaba , peste doua saptamani ma cantaresc iar si va dau raportul

Va pup pe toate cu mult drag

andanii

Mergi la inceput