Pestisorii in sarbatoare - "LA MULTI ANI!" (65)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Eh, chiar daca, poate, v-am mai pus lucrurile respective si in trecut sau chiar daca nu sunt chiar atat de noi/necunoscute, nu-i nimic ... le reactualizam ...
Si cam atat de la mine... momentan... ma duc pe la trebi ... si o zi frumoasa la toate sirenetele ! Ne mai vedem ...


~~~~~~~~~~~~~~
Mami de poznas ...
~~~~~~~~~~~~~~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


PS - eu va astept la vorba ! Deci: ... poftiti, poftiti!

&


~~~~~~~~~~~~~~
Mami de poznas ...
~~~~~~~~~~~~~~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Si tot eu ...

Citat:
citat din mesajul lui carmaw... trimis la: - 29/01/2011 : 07:16:11

Dragele mele
Miercuri nu am facut nimic am fost refulata caci acum doftorita romanca de la sp de ochi din Buc mi a spus ca trebuie sa ma impaxc cu ideea ca opeste niste ani o sa orbesc de un ochi...ca sa nu va spun cum am fost intimpinata si ce examen execrabil mi a facut(mi a pus atropina de 2 ori in 5 minute ca sa vada ceva mai repede...ca se grabea sa plece avea paltonu pe ea....)
Despre partea greceasca ce sa spun ...cind am plecat am scris la francezi sa mi trimita cartea de sanatate...nici pina acum nu amprimit nimic.....Probabil inca o dovada ca posta greceasca e fara 'cusur'
Si tot in aceasta ordine de idei am primit o scrisoare(merçi Manolis=postasul) de la francezi cu stampila lor dar fara stampila greceasca in care trebuia sa trimit un document semnat in termen de 2 luni....cum am primit scrisoarea dupa 4 luni dar nu pot sa dovedesc pt ca grecii nu au parafat scrisoarea mi au taiat pensia.....MINUNAT NU???
Acuma imi impart noptile la capatiul mamei , ale lui Georges care a cazut si l dor toate cele si pt care noptile sunt un cosmar,alerg sa inchiriez garsoniera din BUC, trebuie sa ma pregatesc psihic pt operatia pe stomac si daca totul ok ma voi gindii sa ma duc in Franta sau Belgia pt a mi trata ochii(sau poate sa incerc Atena??? nu stiu caci toate cunostintele mele din Creta care au suferit operatiii oculare s au plins neincetat de 'rateuri')
Cam asta este viata mea....nici macar la Campina nu putem merge...
Deci anul asta eu il consider de cosmar....hai ca mai am o ultima speranta......'reincarnarea'....
Va pup si ma imbrac sa ma pregatersc de noi aventuri(cafeluta deja mi am baut o)


Carma, imi pare rau sa aud ca nu numai n-ai reusit sa rezolvi cu operatia dar, s-au mai si inmultit problemele ... of, of, of... noi iti tinem pumnii sa reusesti sa rezolvi pana la urma cu bine totul ! Fruntea sus si te asteptam cu vesti bune !



Gata. Amu la magazin pt. ... ne mai vedem ... .


~~~~~~~~~~~~~~
Mami de poznas ...
~~~~~~~~~~~~~~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Mno... am revenit iar pe aici dar, vaz ca vorbesc singurica, singurica ... sa-mi strang jucariile cumva?
In alta ordine de idei, poznasul tocmai a plecat la iubitica lui... i-a trecut supararea fetitei si a trimis dupa el ...
In rest, io cica bucataresc si mai butonez cate oleaca, in pauze scurte... si cam atat... nik nou ... va astept pe voi cu noutati !


la toate si o zi placuta in continuare ! Ne mai vedem ...


~~~~~~~~~~~~~~
Mami de poznas ...
~~~~~~~~~~~~~~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tethys


Si tot eu ...

Citat:
citat din mesajul lui carmaw... trimis la: - 29/01/2011 : 07:16:11

Dragele mele
Miercuri nu am facut nimic am fost refulata caci acum doftorita romanca de la sp de ochi din Buc mi a spus ca trebuie sa ma impaxc cu ideea ca opeste niste ani o sa orbesc de un ochi...ca sa nu va spun cum am fost intimpinata si ce examen execrabil mi a facut(mi a pus atropina de 2 ori in 5 minute ca sa vada ceva mai repede...ca se grabea sa plece avea paltonu pe ea....)
Despre partea greceasca ce sa spun ...cind am plecat am scris la francezi sa mi trimita cartea de sanatate...nici pina acum nu amprimit nimic.....Probabil inca o dovada ca posta greceasca e fara 'cusur'
Si tot in aceasta ordine de idei am primit o scrisoare(merçi Manolis=postasul) de la francezi cu stampila lor dar fara stampila greceasca in care trebuia sa trimit un document semnat in termen de 2 luni....cum am primit scrisoarea dupa 4 luni dar nu pot sa dovedesc pt ca grecii nu au parafat scrisoarea mi au taiat pensia.....MINUNAT NU???
Acuma imi impart noptile la capatiul mamei , ale lui Georges care a cazut si l dor toate cele si pt care noptile sunt un cosmar,alerg sa inchiriez garsoniera din BUC, trebuie sa ma pregatesc psihic pt operatia pe stomac si daca totul ok ma voi gindii sa ma duc in Franta sau Belgia pt a mi trata ochii(sau poate sa incerc Atena??? nu stiu caci toate cunostintele mele din Creta care au suferit operatiii oculare s au plins neincetat de 'rateuri')
Cam asta este viata mea....nici macar la Campina nu putem merge...
Deci anul asta eu il consider de cosmar....hai ca mai am o ultima speranta......'reincarnarea'....
Va pup si ma imbrac sa ma pregatersc de noi aventuri(cafeluta deja mi am baut o)


Carma, imi pare rau sa aud ca nu numai n-ai reusit sa rezolvi cu operatia dar, s-au mai si inmultit problemele ... of, of, of... noi iti tinem pumnii sa reusesti sa rezolvi pana la urma cu bine totul ! Fruntea sus si te asteptam cu vesti bune !



Gata. Amu la magazin pt. ... ne mai vedem ... .


~~~~~~~~~~~~~~
Mami de poznas ...
~~~~~~~~~~~~~~


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Buna dimineata!

Carma, imi pare foarte rau de problemele tale dar ai incredere ca se vor rezolva ....si parerea mea este sa faci operatia la ochi in strainatate , nu stiu daca in Grecia ...vezi tu , ce iti spune feelingul ....te imbratisez si tin pumnii !

Cryna , multam * de horoscop si toate cele ......


Va saluta Charlie si va mai intra si ea pe aici cand o avea timp si cand ii va merge netul ok .Va PUPA!

vA PUP SI O ZI MINUNTA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


'Neata... 'neata...
Sper ca nu va e cu suparare bantuiala mea ... va las , ceai , suc , o , un capuccino , o gustare mica si... niste zambete :

* Maria la vrajitoare:
- Ma iubesc doi barbati. Spune-mi cine din ei va fi norocosul?
Vrajitoarea pune cartile, apoi se uita atent la ea si spune:
- Cel ce va avea noroc va fi Vasile -> te vei casatori cu Ion.

* Indreptandu-se catre scoala, cu pasi mici, copilul se ruga:
-Draga Doamne, te rog nu ma lasa sa intarzii la scoala. Te rog, Doamne, ajuta-ma sa ajung la timp la scoala...
In acest moment aluneca pe o coaja de banana si avansa rapid cativa metri. Privind suparat in sus, spuse:
- Bine, bine, am inteles. Nu-i nevoie sa ma impingi!

* Luni dimineata, seful primeste un telefon la birou de la un angajat:
- Sefu', nu va suparati, n-am nici un chef de munca dupa weekend, dati-mi o zi libera, va rog!
- Hai, Mishule, fii om serios, avem o groaza de treburi de facut azi! Mi se mai intampla si mie, dar stii cum fac? Trag o partida buna de sex cu nevasta-mea si ma inviorez extraordinar, capat o energie fantastica! Hai, tinere, fa ca mine si vino la serviciu!
Peste 2 ore, seful il vede pe Mishu muncind cu un spor teribil, ca niciodata.
- Ai vazut, Mishule, ca se poate?
- Mare om esti, sefule! Cata dreptate ai avut! O partida de sex cu nevasta-ta este energie curata...

* La medic:
- Schiopatati cand e umezeala in atmosfera?
- Nu, cand merg...

* Sotul si sotia in pat... momente toride...
Ea - Ia-ma salbatic! Arata-mi ca esti barbat adevarat!
El - Da! Da! Da!
Ea - Spune-mi lucruri murdare!
El - Baia, bucataria, covorul din sufragerie...

* Barbatul: Nici nu stiu pentru ce porti sutienul, si asa nu prea ai ce pune in el!
Femeia: Lasa, ca doar si tu porti chiloti...

* Doi prieteni se intilnesc pe strada. Unul il vede pe celalat ca e cam abatut si-l intreaba:
- De ce esti asa suparat?
- Uite ma: eu sunt brunet, nevasta este bruneta, iar copilul - roscat.
- Pai de cite ori faceti dragoste pe saptamana?
- Niciodata.
- Pe luna?
Da din cap negativ.
- Pe an?
Iar da din cap negativ.
- Pai vezi... rugina!


si o zi placuta tuturor !


~~~~~~~~~~~~~~
Mami de poznas ...
~~~~~~~~~~~~~~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Aaa... si horoscopul zilnic, bineinteles :

Pesti - 03 februarie 2011

* Astazi este o zi favorabila tranzactiilor financiare, in cazul in care ti se iveste ocazia da incheia astfel de contracte. In plan personal te vei confrunta cu o mica disputa, din cauza reprosurilor aduse de partenerul de viata.
* Relatia cu cei care reprezinta puterea merge defectuos, incat te poti astepta la o sanctiune severa. Fie ca esti sau nu vinovat de ceea ce iti arunca acestia pe umeri, va trebui sa meditezi un pic asupra fortei pe care o au asupra ta. Te afli la cheremul unei persoane care te influenteaza negativ si, daca nu iei masuri cat mai repede, intr-o zi vei fi coplesit cu totul de energia sa nefasta. Fii obiectiv, recunoaste ca nu iti prieste prezenta acestui om si lupta-te pentru a te elibera de sub vraja lui, indiferent cine este: iubitul, seful, asociatul de afaceri...
* Vei avea parte de multa alergatura, pentru a rezolva niste chestiuni marunte. Ideea nu iti surade, dar nu ai ce face. Prietenii carora te vei plange te vor ajuta sa fii mai optimist si iti vor da sfaturi inspirate. Nu-ar fi exclus sa ti se faca propuneri pentru o colaborare si chiar daca te tenteaza, nu lua decizii in graba. Partenerul de viata iti va aduce la cunostinta o informatie care te va bucura.
* Este o zi favorabila deciziilor importante. Puteti sa va faceti planuri serioase in ceea ce priveste relatiile sentimentale. Va recomandam sa nu va ocupati de afaceri, pentru ca flerul nu va ajuta prea mult. Este posibil sa reintalniti un prieten vechi si sa reinnodati relatiile.
* Ziua de astazi te gaseste putin dezechilibrat, cu tendinta de a exagera in tot ceea ce gandesti, faci sau spui. Imaginatia ta este foarte activa si creativa, asa ca n-ar fi rau sa te lasi inspirat. Fii totusi putin mai rational, mai ales din punct de vedere sentimental si exprima-ti intentiile fata de cei apropiati. Apar oportunitati de a lega relatii noi si interesante, mai ales daca vei participa astazi la anumite intalniri de grup. Totusi, nu reactiona prea aspru atunci cand ai de-a face cu partenerii tai.
* Starea ta mentala iti influenteaza astazi machiajul. Centrul personalitatii tale si a modului in care te desfasori in diferite circumstante este mintea ta - lumea ideilor si a comunicarii. Unii nu apreciaza idealurile pe care vrei sa le indeplinesti si le-ar putea comenta. In aceasta perioada iti concentrezi toate energiile pe o noua planeta, sau idei pentru o noua carte. Te lasi usor dus de val si ai tendinta sa ignori propriul sistem de valori. Aceasta este calea perfecta care-ti poate furniza idei pentru cartea pe care vrei sa o scrii. Cei dragi iti cauta compania in aceasta seara, care va fi una a comunicarii si a amuzamentului. Bani: ***. Profesional: **. Dragoste: *****. Sanatate: **.
* Sentimentele tale vor fi mai puternice in aceasta perioada. Vei fi, insa ceva mai subiectiv, asa ca ar fi bine sa nu iei decizii fara o matura chibzuinta in aceasta directie. Calatoriile te vor avantaja din punct de vedere sentimental.


Si... pana trimisai io mesajul... aparu si Dany pe aici ... poate mai apar din sirenete ... mai tarzior... cate un pic, cate un pic ... ...
Carma & ...
Charlie ...
Celelalte sirenete ...

Si gata momentan ... am -it... o zi buna la toate & !



~~~~~~~~~~~~~~
Mami de poznas ...
~~~~~~~~~~~~~~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Si o dedicatie muzicala ... daca va place ... "dansa bonito boom, boom... dansa BOOM BOOM... etc.,..." canta poznasul :




O zi placuta !


~~~~~~~~~~~~~~
Mami de poznas ...
~~~~~~~~~~~~~~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


M-ati "pacalit" ... n-a mai venit nimeni pe aici... ... las'ca, nu mai dau voie la poznas sa va invite la dans ... mai vedem noi ... mai vedem ...

O seara frumoasa sa aveti !


~~~~~~~~~~~~~~
Mami de poznas ...
~~~~~~~~~~~~~~

Mergi la inceput