Ghiocei de Martie-Aprilie***299***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

pisigrilegat de cadou, daca relatia voastra va permite, cel mai bine ar fi sa o intrebi ce ar vrea, e cel mai corect, ii cumperi exact ce isi doreste si nu exista riscuri sa ii aduca mai multi la fel sau sa nu aiba nevoie.

www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

Ilinca, io am crezut ca doar pentru Raul ii sunt bune hainele 3 sezoane, dar se pare ca si Sophie e la fel. Cred ca al meu este cel mai mic si slab baiat din odiseea noastra, dar recupereaza el. abia daca acum are 10, 5 kg si vreo 84 de cm.

Eu imi amintesc ca mi-a facut placere sa primesc rame foto, pentru ca i-am pus apoi pozele, body-urile sunt ok, centru de joaca, canite pentru apa, seturi pentru masa, ca va incepe diversificarea.

www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Carla, multumesc. nu pot sa o intreb...

Mai Ilinca eu inteleg ce spuneti voi si apropo de premergator si de tzoale.
Ok, la premergator renunt, antemergatorul este oricum o solutie mai buna, doar ca imi iesise complet din minte ca sa fiu sincera. Dar eu o tin pe-a mea, ca premergatorul e rau doar daca sta copilul prea mult in el, ca daca sta o ora pe zi adunat, nu cred ca face nimic. bine, e la fel de adevarat ca n-ai de unde sa stii ce-o sa faca femeia cu el si cit o sa isi tina fata, asa ca mai bine inlaturam ispita :)
Cu hainutele...hmmm...cred ca mamica ar fi bucuroasa, dar aici problema cred ca e a mea. Sa explic: nu dispun de multe finante; cu 200 de lei, de la Grain de Ble (ca si eu sint topita dupa hainele lor) iau...sa zic o tinuta completa de interior (adica fara geci, ghetute, caciuli fulare manusi etc). Na, mi se pare putin sa ma duc cu o punguta cu o rochita si o bluzita si o pereche de pantaloni, chit ca si ele costa cit magaoaia de antemergator...ca nu-i pun bonul in punga de cadouri. Adica mi-e sa nu fie percepute ca, cadou de "vizita obisnuita" in loc de "cadou de botez"...
Cit despre antemergator, te rog sa ma crezi ca in perioada in care am cautat eu pt {isilinca, nu am gasit pe nicaieri disponibil. S-or mai fi schimbat treburile de acum un an, da...io stiu! Mai bine caut din vreme



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Dodo, locul de joac#259; este situat in Bariera, vis a vis de Catedrala, pe diagonala cu Rest Capitol si langa Agentia de Bilete Braicar. alte detalii...nu mai stiu...La parter este o Farmacie. Spatiul de joaca este la etaj. Anunta-ma din timp cand vii. Dar fa-ma sa inteleg, vrei sa faci ziua de nastere a Hunei la Braila, la locul de joaca?

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Pisigri, antemergatorul e cea mai buna idee. Noi i l-am luat cu 2 saptamani inainte de a merge si am fost convinsa ca i l-am luat prea tarziu. Dar de unde! De atunci si pana acum, nu a trecut nici macar o singura zi in care sa nu se joace cu el. Keutu mai mult il plimba, al nostru nu are decat putine butoane. Dar isi pune carti pe jos, cutii, cantar, ma rog, tot felul de obstacole si toata ziua trece peste ele cu antemergatorul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

La petrecerea de 2 ani inca nu m-am gandit, dar sunt in mallul AFI Palace (aproape de mine) o sumedenie de locuri de joaca pentru copii de toate varstele, 35 RON/pers./ziua, si vis-a-vis bineintels ca sunt amenajate baruri unde adultii pot bea o cafea. Noi acolo il ducem pe Ianis in zilele friguroase ca sa-si consume energia.



La botezul nepotelului meu la sf.lui februarie voi lua hainute de firma+o jucarie desteapta pentru cand va fi mai mare. Vreau sa spun ca si Ianis are geci+pulovere+bluzite de la Grain de ble pe care le-a purtat si iarna trecuta (ii erau largi) si acum (ii sunt fixe). Antemergatorul este o idee ffff buna, mult mai buna ca premergatorul, caci pe langa butonase si muzicute etc. este un real suport atunci cand va invata sa mearga. Noi desi am avut premergator, nu l-am pus in el decat de la 9 luni cate putin 1-2 min si rau am facut, caci dupa aia avea tendinta sa arunce un picior cum facea in premergator. S-a invatat sa mearga impingand la un carucior de papusi. Iar premergatorului bineintels ca i-am facut vant dupa 2 luni si nu-l mai pastram pt.bb2









Elena, fericita de Ianis Cezar (04.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Ayla

Pisilina- De ce trebuie musai sa fie "mare" cadoul?
Crezi tu ca parintii vor fi impresionati de "dimensiuni"?
Mie mi se par de evitat hainele pentru varsta asta a bebeului. Toata lumea cumpara si se trezesc parintii cu prea multe haine , care vor ramane nefolosite.Anastasia a primit 10 rochite la botez. Sincer, la 6 luni dai 2-3 rochite, dar mai multe chiar nu ai cum...Noroc ca vreo 5 erau in cutia de origine cu stampila(e o chestie, care permite sa schimbi in magazin fara sa primesti bonul cu cadoul). La cele la care am gasit aceiasi rochita, dar pentru 2 ani, am schimbat. La vreo 3 nu am gasit echivalentul in "mai mare", asa ca am mai pus noi ceva in plus si i-am luat geaca si mantou pentru 2 ani si n-am mai avut nici o grija iarna asta.
Cam asa am patit si la Alex, asa ca eu, daca iau ceva haine pentru un cadou de botez, iau o singura chestie, dar "speciala" si mai mare ca sa nu ma suprapun cu cadourile celorlalati invitati si sa ramana parintii cu stocuri nepurtate..
Altfel, cadouri utile si care fac intotdeauna placere: seturi de masa, paturici.
Nu e cazul, dar cel mai aiurea cadou de botez mi s-a parut o suzeta de argint (chiar nu foloseste la nimic). Oricum, cu bijuteriile mi se pare complicat iarasi.
E f buna idea cu antemergatorul.

La noi e cam albastar situatia. Dupa vomitaturile Anastasiei de vineri am urmat eu. Dar eu nu m-am multumit numai cu atat si am condimentat si cu o raceala(febra, dureri musculare, cap cat banita, consumat tot stocul de batiste). Azi-noapte a fost randul lui Alex sa vomite "fara numar"...

Carla-asa era Alex la odiseea lui. Acum cred ca e cel mai inalt din gasca, iar la kg e undeva tot pe locurile fruntase...asa ca cei din urma

mai apar azi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Salut!

Pisigri, cel mai reusit cadou de botez pe care l-am facut (bine, eu ma scot mereu cu tot felul de mutunei personalizati, ma avantajeaza meseria), intr-o companie foarte pompoasa, cu figuri cat incape, cu lucrusoare de la Londra, Paris si alte capitale, a fost o rochita din bumbac tricotata de mine, cu palarioara asortata, si cu un pinguin cusut pe piept, pinguinul fiind mascota familiei, aproape brand, tot de la mine citire . Nici n-a incaput-o pe fetita rochita, ca era tare babana si n-am apreciat corect, dar i-au facut sedinta foto speciala cu rochita aia pusa asa, deasupra, pe burtica , si s-au bucurat enorm ca a fost ceva foarte cald si personal printre toate figurile de-acolo (a primit inclusiv set caciula-botosei-hainuta de blana, de la Burberry), si o pastreaza cu sfintenie, cel putin pana invata fetita sa imbrace/dezbrace papusi. La fel, am in plan pt alt bebe (cu necesitatile acoperite chiar in exces), sa tricotez o jucarie. Nu m-am hotarat inca ce fel.

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

ANDIARORO, offf, multa sanatate!

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Mai Simply, nu stiu nici sa cos nasturi, daramite sa fac rochite...
Daca s-a votat, ramin pe antemergator :)



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput