Ghiocei de Martie-Aprilie***299***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Ooo, eu de primeam biberoane chiar as fi fost dezamagita:))). Sophia n-a baut din biberon decat de cateva ori, pana-n 3 luni. Aia cu centrul de activitati chiar e o idee buna! Sunt unele faine tare intre 100-300 lei.

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
19 luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Ilinca, eu iti dau dreptate total in legatura cu premergatorul. Eu am avut, desi i l-am dat tarziu lui Andrei si l-am lasat putin in el, numai rau i-a facut. La Tg. Mures la ortoped erau multi copii cu probleme grave la picioare cauzate de premergator. Eu mi-am promis ca, daca voi mai avea un copil, premergatorul nu va exista in peisaj.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Anaan, de-aia-mi place mie de tine :) Bestiala ideea, multam fain.
Ilinca, io cu hainute nu vreau sa ma duc, pentru ca le poarta f putin si dau o caruta de bani pe chestii din care...nu stiu, nu se alege cu nimic parca. Acum stiu ca fiecare mamica are dorintele ei si pentru unele femei chestia cu hainele trendy :P e importanta (aasa e maica-mea, ea Pisilincai ii ia numai "avioane" la capitolul asta) dar din punctul meu de vedere e doar un obstacol in calea jocului, explorarii si murdaririi (stii promo-ul ala cu murdaria e sanatoasa, sau nu stiu cum). La scaun de masa m-am gindit, dar mi-e ca asta e mai "la indemina" pentru mai multa lume :)) si ne trezim cu 3 scaune de masa. Si nu pot sa intreb ce ii trebuie/isi doreste, ca nu zice, e genul ala cu nimiiiicccc, numai sa veniti sa ne simtim bine ca intre prieteni, ca nu fac mare lucru, sa fiti alaturi de noi etc samd.
O sa vad daca reusesc sa gasesc pe stoc antemergator pe undeva, ca in tirgul asta nu sint mereu disponibile...si comanda pe net nu imi vine sa fac ca-s pe sponci cu banii pina vineri, si daca mi-l livreaza prea repede n-am cu ce sa platesc



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Olario!
Oooo, Anaan, nu poci a crede ca nu stiai ce blonda vrem sa vedem:))) De-aia am zis ca faci bataille de jeux, ca ai zis:"iaca blonda" si cand colo pusesi pozele tzopandaca!


mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
19 luni
Manole forever



Io ma chiar gandeam: oare de ce vor fetele asa mult s-o vada pe Andreea Banica??? De vreo trei zile, pe cuvant ca m-am prostit, tot tampenii fac, nu pricep lucruri evidente...sper sa-mi treaca, fiindca altfel ma duc si ma vopsesc negru-abanos, chiar cu riscul de a arata precum Morticia Adams.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Edit din nou:
- fetita are vreo 5 luni
- era "murdarirea e buna", nu sanatoasa :PPP



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

tufete

Monica(Ayla) felicitari pentru puterea de a merge pe drumul tau...va fi (probabil) greu dar daca esti linistita siur vei face fata.

Floric...unde-i spatiul de joaca in BR?!Caci anul asta vin macar pt 2 zile...vreau sa plec de acasa(doar sa fie si D aici nu in deplasari- caci singura pe microbuz cu hunii si genti....nu ma chinuit cat as vrea eu sa plec)...

Sunt si voi fi suparata pe mine pentru ca ei nu-i pot oferi la fel de mult timp ca si lui Bogdi...dar stiu sigur ca ce-i ofer e un timp calitativ.

....si eu cauta-i blonda si cum nu am recunoscut pe nimeni ...am zis sa astept si alte reactii

O saptamana frumoasa dragelor si o gura de



Va imbratisez cu drag...




Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Pisigri antemergatorul e o idee f buna ...noi am primit premergator dar Isabella la folosit ca "obiect" din care trebuie sa iasa si tot de antemergtorul s-a folosit.




Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Cum, pisigri, in ditamai Ieshi sa nu fie antemergatoare pe stoc?! Musai sa fie! Sa stii ca e chiar o idee buna, si mie imi trecuse prin cap dar ma gandeam ca va fi folosit numai peste vreo 8 luni; dar Anaan are dreptate zicand ca se poate juca si mai repede cu el, daca are butoane, sunete etc (eu n-am vazut niciodata unul de-aproape).
Pisigri, sa-ti zic cu hainele trendy: pentru ca eu nu-mi permiteam sa dau banii pe asa ceva, eram super incantata cand primea Sophiphi asa ceva!! La botez de ex. a primit doua seturi superbe, de la "grain de ble" sau cum se scrie si de la "debbenham's" si imagineaza-ti ca i-au fost bune...de la 4 luni la 15 luni:)))) Si nu fiindca Sophiphi ar fi un gnom care n-a mai crescut:))) Dar in vara cand avea 4 luni, fiindca nu mbla, nu se misca prea mult, nu se vedeau ca-s mari, dadeau bine in carucior:))). Apoi cu tinutele astea am imbracat-o la 8 luni, de Craciun- tot maricele, dar nu fluturande, au dat bine in poze, le-ati vazut si voi si n-ati remarcat nimic dubios:))). Iar in vara trecuta chiar i-au fost bune (exceptie un sarafan), la fix! Pentru mine nu-s un impediment la joaca, erau zile cand o duceam cu cele mai frumoase rochitze, inclusiv albe, in parc, de plangeau bunicile si msamele ca "vaaai, se murdareste":))) No, si?! Cand sa le poarte daca numa vara asta-i sunt bune si mai ales unde, ca la gala Oscarurilor n-am fost invitate...Asa ca "obstacol in calea jocului" e numai daca mama e tipicara de-aia apucata, dar alea se crizeaza si daca copilul isi murdareste sau agatza "trelingul" la locul de joaca:))). Sau daca te referi la tinutele alea scrobite de copii, cu zeci de funde tzapene, cu gulerash apretat, de sta copilul ca impaiat in ele...alea da, pe alea nici io nu le suport, Sophiphi n-a avut asa ceva veci, dar hainutele "de firma" nu-s in genul ala, cu croieli ciudate, sunt chiar comode.
Dar, biensur, nu toate mamele sunt topite dupa asa ceva, inteleg perfect; nici io in anii '90 nu m-as fi scos din bocanci nici cu fortza si acum am zile in care sunt chiar aproape pitzi:)))) Macar sa fim 2 pitzi!:))

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
19 luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Iaca exemplificare:
5 luni

Apoi 8 luni

Si 14 luni aici numai pntalonasii, dar si bluzita-i era buna, dar prea sifonabila s-o ducem la Sibiu cu noi.

Anaan, sa stiica de-aia mai bat si eu din plisc cu premergatorul, desi pentru noi e trecuta faza, ca magandesc ca sunt atatea mamici care asteapta bb2 (acum sau in viitor) incat poate ar fi sanse sa-si reconsidere parerea despre asta

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
19 luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

Anaan, ma faci sa ma uit de 3 ori la poze , daca daca te vad si apoi sa inteleg ca nu ai poze cu tine. pai se poate ? tu ne interesezi nu alte blondine!

Ayla, iti doresc sa fii fericita indiferent ce drum iti alegi!

Legat de petrecerea de 2 ani, sigur vreau sa-i organizez intr-un loc unde copiii sa se poate distra linistiti iar cu adultii ma descurs eu cumva.

www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput