Ghiocei de Martie-Aprilie***299***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Uitasem sa va spun ca Anstasia si-a spart aseara buza nasol si si-a facut si un semn mare in barba (sper sa se estompeze in timp).
Se invartea ca zabauca cantand "tic-tac" si a intrat cu gura in marginea usii.
A fost impresionant cu sange tasnind (ca la Gulia).
Prima reactie a lui taica'su: Poate sa-si faca operatie estetica "acolo"?
Simply- Cam acelasi succes l-a avut Alex la ultimul chef la care a fost invitat cu felictarea facuta de el...A primit fetia aia cadouri peste cadouri si umbla toata petrecerea cu felictarea lui Alex (pe care eu, mama denaturata, am si uitat sa o pozez inainte de a fi oferita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

AYLA, iti dai seama ca ne roade curiozitatea, dar tu nu trebuie sa te justifici sau sa dai socoteala nimanui, spui atat cat iti face bine sa spui, si mai ales, cui! Eu ma bucur pentru tine, mult, si-ti doresc sa fii mereu tu insati, si fericita, si linistita, ca meriti!

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Pisigri, io cred ca nu m-am exprimat bine! Extazul a fost ca am dus ceva facut de moi cu grija si placere, unic si special, numai si numai cu gandul la bebele respectiv. In locul tau, ca nu stii sa cosi sau tricotezi, as scrie o poezioara sau o povestioara pentru (sau cu) bebele respectiv sau numele lui, ori ceva de genul asta, numai sa fie original "by Pisigri". Si bineinteles, daca iti e suficient de apropiat sa merite efortul.
Dar sunt de acord si cu antemergatorul, e o idee chiar buna.

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Anastasia!
si restul bolnaviorilor! Crina, Raducu, Keutu, Razvan...si parca mai sunt.
Pisik, a mers Ana azi la gradi? Cum a fost?
Cami, a facut Iulia ROR pana la urma?

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare!!!

Si David este racit, asa ca astazi sta acasa. Dar este fericit caci se joaca cu Chiti.

Andiaroro sper sa nu-i ramana semn Anastasiei Si David a avut 2 semne bunicele pana acum si eram convinsa ca o sa-i ramana, dar s-au estompat.

Floric unde vad pozele cu tine?

O sa pun si eu mai tarziu.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Andiaroro, ce perioada neplacuta traversati si voi! Multa sanatate va doresc!

Cami inca nu i-a facut ROR-ul Iuliei, m-am conversat eu cu ea aseara pe FB si era ingrijorata de posibilitatea unor reactii neplacute, atunci cand o sa i-l faca. Cred ca are nevoie de-o spirala de-a noastra, sa-i treaca grijile!

Andrei mi-a facut figura azi, l-a apucat somnul inainte sa manance de pranz si nu am avut alta solutie decat sa il culc. Parca vad ca se va trezi cu o falca-n cer si cu una-n pamant!

Raspunsurile la intrebarile monnvasiene:
- vicii? Cred ca mancatul
- dependente: una emotionala foarte puternica - nu cred ca as putea trai fara sa-l iubesc pe Andrei; mi-ar fi greu, dar as putea merge inainte si fara ca el sa ma iubeasca pe mine, dar eu trebuie sa-l iubesc, nu se poate altfel!
- ce/cum nu as vrea sa fie Gulia: la nivelul superficial, pot sa zic ca nu mi-ar placea sa fie cantaret de manele (daca asta i-o fi vocatia, i-o accept, ce sa si fac?!, dar la "concertele" lui zau ca nu mi-ar placea sa merg!); la nivelul mai profund, nu mi-ar placea sa fie un om rau: de genul celor carora le face placere sa chinuie animalele, n-au nicio retinere in a face trafic de persoane, nu se dau in laturi de la nimic pentru a obtine ceea ce vor, nu au remuscari pentru gesturile crude pe care le fac si catalogheaza oamenii buni la suflet drept "fraieri" care nu exista pe lumea asta decat pentru a fi calcati in picioare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Andiaroro, suzeta de argint?! M-ai dat gata cu asta, nu stiam sa existe asa ceva...un fel de kitsch in materie de suzete:))). Si zici ca din barbie i-a curs sange Anastasiei, i-a crapat pielicica sau cum? Sau doar din buza i-a curs sange? Si Sophiphi se invarte, merge cu spatele, are tot felul de figuri in program, chiar aseara a tras si ea o bushitura de-a plans 10 minute, dar fara semne...
Pisigri, ce ma bucur ca mai e cineva care nu stie sa coasa nasturi ; punem de-un club restrans, dar cu atat mai exclusivist:)))
Simplyana, mi-ar placea sa vad jucarii mestesugite de tine
Olishka, mi-a fost dor de tine, parca te-ai cam dedat la chiulit...
Anaan, gata pozele cu ADEVARATA BLONDA?
Vin si eu cu niste poze proaspete de azi, de la fix 1 an si 9 luni...s-a intors iarna pe ulitza si la noi!! Noroc cu doamba novus!!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
19 luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Anaan cu asa parinti minunati nu are cum sa ajunga Andrei un om rau Si nici cantaret de manele nu cred ca va ajunge Iar dragostea ta pentru el nu ti-o poate lua nimeni

Printre vicii se numara si la mine mancatul, mai ales cand nu trebuie si ce nu trebuie Sunt tare pofticioasa, dar din fericire inca nu l-am intrecut pe barbata-miu

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Wow, ce-mi place Sophiphiciu' polar! Am tot uitat sa zic, desi am gandit-o de fiecare data cand am vazut-o cu respectivul "obect" in dotare: e faina foc caciulita asta colorata si-i vine tare bine purtatoarei!

Ilinca, n-am poze, dar, ca sa nu ma mai sfaditi, cand vine consortul il pun sa ma pozeze!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Olga, te dai tu bine pe langa neneaca, dar am ajuns si eu la concluzia Ilincai: chiar ca te-ai cam dedat la chiulit!

Tufete, punand emoticonul cu biciuirea pentru chiulangioaica Olishka, mi-a venit o idee - cam stupida, e drept. De cand scriu eu pe DC ma intriga unele dintre emoticonurile ( sau emoticoanele- Monnvas, esti pe receptie?) din lista aia, chiar nu stiu in ce situatii ar putea fi folosite. Buuun, asta-i numai preambulul! Iaca si ideea tasnita din putul - tot mai putin adanc - al gandirii mele: hai sa ne incumetam si sa emitem cate-o cujetare care sa ilustreze cate un emoticon ciudat din lista aia, asa ca exercitiu de imaginatie intr-o plicticoasa zi de luni! Vreti?

Mergi la inceput