Fluturasi de martie-aprilie 2011 (129)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Lavi, eu zic sa bei ceaiul ala, ce daca e seara, ..macar faci ce vrei, altfel te frustrezi si din cauza ceaiului aluia

Simona, mami de baieti David, Matei si 34 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"


l-am baut deja!! pai la ce nervi tot am chiar si ceaiul asta era un motiv de suparare :))
azi dimi eram superrrr fericita ca am "fentat" saptamana asta si am luat doar 300 gr....si acum imi arata cantarul cu aproape 2 kg in plus fata de azi dimi!!!! azi avut asa oscilatii mari?????


mami de fetita cu codite si baietel nazdravan am intrat in sapt 36!!!
AMR: maxim 30 zile!!!


mami de fetita cu codite si baietel nazdravan am intrat in sapt 36!!!
AMR: maxim 30 zile!!!


Chiar ca e diferentza mare, cred si eu ca esti suparata, dar ceva nu e ok, nu cred ca ai pus 2 kg azi, pe bune.
Uite, poate d-asta nu ma mai cantaresc ...mi-e si teama...parca imi vine sa stau asa pana nasc, sa nu mai stiu...

Simona, mami de baieti David, Matei si 34 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaxena

e foarte frumos!!!si eu ma gandesc la atatea vaze si la 3 baieti si parca...parca nu mai zic nimic ca eu mereu gasesc ceva de comentat
e foarte frumos totul...sper sa gaseshti toate "accesoriile"



Ana-Maria mami de Maria 19.06.2008 si sapt. 33 cum creste Alex
AMR 7s!!!!

Maria,povestea nashterii

Maria in culori


Daaa, cu vazele va fi mai dificil...clar!!! Sper doar sa gasesc o varianta ceva sa nu se sparga, am inteles ca sunt si din astfel de materiale. O sa vedem ce gasim. In biblioteca jos la fel nu cred ca pun atitea obiecte casabile, eventual le pun sus...

Simona, mami de baieti David, Matei si 34 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

pai simo nu as avea de la ce sa fi pus aproape 2 kg (1,7) azi sunt tareee curioasa maine dimi...


mami de fetita cu codite si baietel nazdravan am intrat in sapt 36!!!
AMR: maxim 30 zile!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

bb_yasmi te rog eu frumos sa numeri pana la 10 si sa respiri adanc..si nu te mai cantari seara,maine dimineata pe nemancate e super
degeaba bei ceaiul,nu face minuni peste noapte ci doar baut in fiecare zi pe o perioada de 2-3 sapt
eu de exemplu nu ma mai cantaresc deloc in timpul zilei..ma cantaresc 1x pe sapt,ma enervez si apoi imi revin si zic asta e!!!deja vb lui stefy acum macar ma consolez ca pune si bb nu numai eu..azi am primit numai complimente..ca arat grasa imbracata in negru,ca mi s-a umflat nasul,ca am burta mare si de la persoane diferite dar toate zic..dar nu se vede ca te-ai ingrashat..de parca eu nu ash avea oglinzi acasa si in tot salonul,iar cantarul e masluit de cinvea care-mi poarta pica



Ana-Maria mami de Maria 19.06.2008 si sapt. 33 cum creste Alex
AMR 7s!!!!

Maria,povestea nashterii

Maria in culori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

pai simo nu as avea de la ce sa fi pus aproape 2 kg (1,7) azi sunt tareee curioasa maine dimi...


mami de fetita cu codite si baietel nazdravan am intrat in sapt 36!!!
AMR: maxim 30 zile!!!


Lavi, la AMRul tau(sigur ca l-am observat) nici sa nu te mai necajesti...acum nasti si incepi dieta echilibrata...sa vezi tu intr-o luna esti fotomodel

Simona, mami de baieti David, Matei si 34 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

ati vazut amr-ul meu???


mami de fetita cu codite si baietel nazdravan am intrat in sapt 36!!!
AMR: maxim 30 zile!!!

hai ca te iert!!!!
asta vroiam eu sa fac peste 6 zile..sa-mi pun amr in zile..dar dc tot esti in depresie..fie!!!



Ana-Maria mami de Maria 19.06.2008 si sapt. 33 cum creste Alex
AMR 7s!!!!

Maria,povestea nashterii

Maria in culori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaxena

bb_yasmi te rog eu frumos sa numeri pana la 10 si sa respiri adanc..si nu te mai cantari seara,maine dimineata pe nemancate e super
degeaba bei ceaiul,nu face minuni peste noapte ci doar baut in fiecare zi pe o perioada de 2-3 sapt
eu de exemplu nu ma mai cantaresc deloc in timpul zilei..ma cantaresc 1x pe sapt,ma enervez si apoi imi revin si zic asta e!!!deja vb lui stefy acum macar ma consolez ca pune si bb nu numai eu..azi am primit numai complimente..ca arat grasa imbracata in negru,ca mi s-a umflat nasul,ca am burta mare si de la persoane diferite dar toate zic..dar nu se vede ca te-ai ingrashat..de parca eu nu ash avea oglinzi acasa si in tot salonul,iar cantarul e masluit de cinvea care-mi poarta pica



Ana-Maria mami de Maria 19.06.2008 si sapt. 33 cum creste Alex
AMR 7s!!!!

Maria,povestea nashterii

Maria in culori




Lavi, pai seara nici nu-mi trece prin cap sa ma apropii de cantar.


Simona, mami de baieti David, Matei si 34 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

simo, madutza

yasmi, ce amr frumos ai de abia astept sa ajung si eu acolo (eu care nici semnatura n am schimbat o, sunt in sapt.29...) cat despre nervi ...eu nu prea am, in schimb trec de la euforie la plans fara nici o problema, am devenit maestra aseara ma apucase un bocit crunt pentru ca am facut curat in toata casa si n am mai avut putere sa si calc obosisem ft tare si ma simteam atat de inutila, incat am inceput sa plang in hohote de nu mai aveam nici aer

anaxena merci mult ca te-ai uitat dupa capace o sa caut si eu in miniblu! cat despre pompa, practic se insurubeaza pe "biberon". bine, mai are niste piese (ca niste elastice de plastic) la care nu m-am uitat, o sa citesc instructiunile mai incolo un pic, cand o sa fie nevoie :)

s 28, Luca Alexandru, de abia astept sa te tin in brate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

maine stau acasa!!!dar maine voi nu prea intratzi de fel..si uite cum vb bb_yasmi de mancare si mi s-a facut o foameeee



Ana-Maria mami de Maria 19.06.2008 si sapt. 33 cum creste Alex
AMR 7s!!!!

Maria,povestea nashterii

Maria in culori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

Citat:
citat din mesajul lui scrish

simo, madutza

yasmi, ce amr frumos ai de abia astept sa ajung si eu acolo (eu care nici semnatura n am schimbat o, sunt in sapt.29...) cat despre nervi ...eu nu prea am, in schimb trec de la euforie la plans fara nici o problema, am devenit maestra aseara ma apucase un bocit crunt pentru ca am facut curat in toata casa si n am mai avut putere sa si calc obosisem ft tare si ma simteam atat de inutila, incat am inceput sa plang in hohote de nu mai aveam nici aer

anaxena merci mult ca te-ai uitat dupa capace o sa caut si eu in miniblu! cat despre pompa, practic se insurubeaza pe "biberon". bine, mai are niste piese (ca niste elastice de plastic) la care nu m-am uitat, o sa citesc instructiunile mai incolo un pic, cand o sa fie nevoie :)

s 28, Luca Alexandru, de abia astept sa te tin in brate!

pe biberon da!!!
dar ca sa te mulgi direct in borcanase iti mai trebuie o piesa
hai ca am sa caut link




Ana-Maria mami de Maria 19.06.2008 si sapt. 33 cum creste Alex
AMR 7s!!!!

Maria,povestea nashterii

Maria in culori

Mergi la inceput