Zmeurici de iulie-august 2009 (10)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

iulia ai pm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bely spune:

PatriciaA,insanatosire grabnica lui Daniel, ce tratament va prescris? noi cu vreo 3 sapt. in urma am avut otita si cica era ceva mai avansata si n-am scapat de antibiotic dar dupa 7 zile de tratament nici urma de otita.
muffi, daca simti nevoia sa te descarci noi suntem aici, toate avem cate ceva si ne descarcam si noi cum putem. Cel putin si eu mi-am mai spus off-ul aici si am primit cuvinte de incurajare
inutsa, bine ati revenit dar ce problema are Bianca, eu nu-mi amintesc de nimica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_80 spune:

Buna ziua mamicutze harnicutze,
Am terminat si noi de facut curat impreuna, musai sa stearga si ea praful cu mine ... offf ... si acu am bagat-o la nani. Un moment de respiro pt mine.
Muffi - off prin ce a trebuit sa treci, o pt tine mamica puternica ... dar vb luciei Makka Pakka sa fie bine (apropo i-am pus si eu Dariei si este innebunita dupa ei, ma saturasem de hippo si teletubbies).
Giova - shooping placut.
Alina - multa sanatate mamei tale.
Moni - eu nu mai tin regimul, nici nu am mai avut cum ca in weekend suntem tot timpul plecati plus zile de nasteri. Bine macar ca ma tin de sala, bun si asa.
Ati mai slabit fetelor? Eu nik
Noce - cand te hotarasti sa vii in IOR striga tare ca venim si noi sa facem cunostinta la zmeurei.
Mai fetelor spuneati voi o data aici de o reteta de brocolli cu smantana, ou si cascaval la cuptor. Mai spuneti-mi si mie o data retea va rog.
A si mai vreau si eu username-ul si parola de pe contul comun caci le-am uitat.
Vorbeati de mulatrii ... fina mea e mulatra si e frumoasa tare si sora ei la fel iar cand vin la noi, Daria e fascinata ... le place mult pe amandoua.
Despre Daria nu stiu ce sa mai spun decat ca a inceput si ea sa mai pape si cred ca a ajuns la 9 kg (sper) si ca e o draguta (asa isi lauda cioara puiu'). O sa pun poze cu ea pe contul comun sa ne mai vedeti.
O zi faina va doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Buna fetelor

Am culcat si eu pitici maraiciosi. Azi nu li s-au aliniat planetele deloc asa ca nu ne-am inteles.
Acum tot ma uit chioras la mop doar doar so apuca singur sa spele pe jos dar vad ca nu merge treaba asa. Cred ca pana la urma trebuie sa imi misc eu fizicul si am o lene de ma doare.

Azi sunt la ziua de vitamine si urla rau foamea in mine ca sunt si inainte de cm si asa o foame ma paleste de mama mama. Sunt fara vlaga si mai am treba prin casa si apoi trebuie sa plec si cu treaba prin oras.

Giova iti doresc drum bun si distractie placuta

Muffinutza asa e unii nenorociti si nesimtiti si ne mananca zilele. Draga mea oricand vrei sa iti descaric nervii si sufletul noi suntem aici. Putere multa mami de leut frumos foc.

Lucialu cred ca e nasol tare cand te musca de san. Of cate mai induri si tu de dragul pupei tale dar ce sa faci cand ti-ai dorit si te-ai luptat atat sa ai un copil. esti in stare de orice.

Fetelor nici eu nu am servici pt ca si firma la care lucram si-a restrans activitatea si s-a si reorientat ca sa zic asa pe alt domeniu iar eu nu mai ce face acolo asa ca trebuie sa imi caut job.
Pentru prima data in viata imi doresc sa fiu casnica si sa am grija de copii mei si de asociatia pt care fac voluntariat.

Am fost zielele astea la un interviu de fapt mai multe dar la aceeasi firma si greu frate greu. Trebuie sa faci teste psihologice teste de inteligenta din alea nasoale cu probleme de matematica trebuie sa faci traduceri mai ceva ca un traducator autorizat. Cerintele postului nu mai zic sunt multiple care necesita mult timp ar fi chiar de preferat sa nu mai vrei sa ajungi acasa si cand vine vb de bani se lasa tacere. spui niste sume de bun simt si se uita asa lung la tine toti ca si cum ar vrea sa spuna cum mai vrei si bani dupa ce ai onoarea sa lucrezi la noi. tupeu pe capul meu.

in concluzie eu vreau sa fac imi fac meseria de mama asa cum trebuie si sa nu mai fiu sclava la nimeni dar din pacate nu se poate.




elena fericita de pitici pretiosi Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti




Infertilitatea este o boala. A avea un copil nu trebuie sa fie un lux

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

lucicooo ai ajuns postas,ai?

bely are astm bronsic provocat de un anume virus. Sotul a avut ceva asemanator cand era mic si amostenit si fata. Pe la 3 ani avem sanse sa scapam, dar pt asta avem multe alimente alergene de evitat, am un pomelnic intreg, printre care se regasesc si citricile pe care le adora, praf sters la 2 zile, fara perdea, covor[noi avem mocheta lipita, asa ca ...], plushuri, perne [bine,nici nu ii pun] si alte textile inutile, in fine, tot ce retine praf. M-am intins.

Sanatate bolnaviorilor!

Inesa, fericita de Bianca-Maria (14 iulie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

i-a iesit un piciorus afara din salopetica si imi vine sa o papcum circula in pas ale pe aici. Ma duc sa o inhat si la patuc cu bandita


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

Proba de semnatura

Mami de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

A mers

lucia platesc dr de autor daca vrei, da'ma saturasem de vechea semnatura

Mami de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Muffinuta,imi pare rau ca suferi atat!V-am vazut pozele,tu esti ,iar leutul e adorabil...un dulce si un frumosPatricia,multa sanatate juniorului!Am vazut si pozele vostre,cea in care dorm impreuna e nemaipomenitaIi mai culci impreuna?Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=8" target="_blank"> VOTATI po.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

MQQM,e mortal filmuletul cu Pepitel si RexTot asa mare dragoste e intre ei?Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=8" target="_blank"> VOTATI po.jpg

Mergi la inceput