Gastric bypass-informatii

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Laura , recuperare superrapida iti doresc! Multa sanatate si o calda imbratisare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Multumesc mult! Urarile si gandurile voastre ma fac sa mai imi treaca tremuricii putin.

----------------------------------------------
mama de Alexa,minune vie, 23mai1997 si Sandra ingeras 4septembrie2004/august2007

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA!

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Si-am inceput numaratoarea inversa. Tadaaaam. 2 zile, in a 3a ma taie,hihihi!

----------------------------------------------
mama de Alexa,minune vie, 23mai1997 si Sandra ingeras 4septembrie2004/august2007

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA!

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Maine.

----------------------------------------------
mama de Alexa,minune vie, 23mai1997 si Sandra ingeras 4septembrie2004/august2007

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA!

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Iti tin pumnii!

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Laura, iti tin pumnii si te incurajez inca o data, e o decizie radicala dar nu cred ca iti va parea rau vreodata, eu m-as opera si maine din nou.

Cum a mers programul intensiv de slabire pre-operator?



Monica si Nancy, 04.07.2008
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Multumesc mult, dragelor! Tremur toata dar...tot as face-o chiar acum.

Programul de dieta a mers mai bine decat ma asteptam si am gasit retete gustoase fara ulei si grasimi. Cred ca-l acomodez si-l urmez si dupa pentru ca am pielea mult mai curata si ma simt mult mai bine.



----------------------------------------------
mama de Alexa,minune vie, 23mai1997 si Sandra ingeras 4septembrie2004/august2007

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA!

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

bafta sa fie, iti urez taiare eficienta si recuperare usoara dupa.

*********************
VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA
Speranta si incredere pentru David
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Aventuri dintr-un spital in U.K.( Charring Cross Hospital Fulham) si a mea gastric bypass operatie




Ora 5 dimineata de 12 august 2011, coafura rezista chiar si pe jumatate adormita si in graba de a ma imbraca, dichisi si bate copiii la cap sa fie gata la timp.Programarea mea era la 7 jumate dimineata dar cum mai bines a fii mai devreme decat mai tarziu am fost acolo la 7 fix, cu sotul din dotare si doua bucati fete(fiica si nepoata).
La 7.30 am fost invitati toti in sala de asteptare a ward-ului, intrebati daca dorim un ceai sau o cafea. Am refuzat politicos. Coafura rezista inca si la dardait din dinti de frica. Primul vine anestezistul, ma ia intr-o camaruta si-mi explica pentru a o mia oara ffff politicos in ce consta munca lui, ma intreaba cand a fost ultima oara cand am mancat/baut, felicitat pentru stomacul gol si trimis inapoi in sala de asteptare. Vine apoi asistenta sefa(cred) care imi explica si ea ce are de facut, unde ma ia si ce-mi vor face. Al treilea vine chirurgul principal, mi-au cazut ochii-n gura si incercam discret sa-mi opresc salivarea abundenta la ochii lui albastri si adanci, vocea dulce si fermecatoare, zambetul lui de imi erau picioarele gelatine. I-am facut semn discret si nepoatei mele de 16 ani careia ii cazuse falca si fiicei mele careia I se inrosiresa obrajii mai rau ca la tomate. Ilegal de sexy si frumos! Cum sa ma las eu taiata de asta? Daca ma pune dracu sa visez ceva porcos in timpul anesteziei? Al patrulea vine alt chirurg care repeta cuvintele primului.
Sotul pleaca la munca(nu s-a putut invoi) si raman cu fetele. Vine asistenta, se prezinta iar si iar uit cum se numeste, imi cere politicos sa scot tot ce am de valoare sa le puna in seif sau sa le las fetelor(inclusive bicicleta de pe nas marca Specsavers luxury) si sa o urmez catre sala de taiere.
Coafura rezista inca si la si mai multe trepidatii. Am uitat sa va scriu ca inainte m-au imbracat teribil de sexy in camasa de noapte cu vedere la spate, o pereche de stockings albi cu strangere de gambe de i-am injurat cum i-am pus dar cu rolul de a-mi ajuta circulatia sanguina in si dupa operatie, o pereche de botosei din burete. Am pus o alta camasa de genul de mai sus in loc de capod, imi iau la revedere de la copiii mei care cu lacrimi de durere se tavaleau pe jos de ras la vederea uniformei mele.
In sala de din nainte de taiere mi s-au scos papucii, camas ape post de capod, am fost invitata sa mi-o dezleg sip e cea ramasa si de 3 asistenti(barbate) sa ma intind pe pat. Unul din asistenti imi cere sa ma ridic mai sus cu capul pentru ca fiind rotunda si scurta(inca) eram pe undeva la jumate, imi cer scuze ca sunt scurta si zambind ma intreaba cat de scunda sunt, ii spun ceva de genul 4 picioare si nu stiu cat(4 feets and smth), imi dau seama ca gresesc si ca de fapt am 5 feets si ceva, ma intreaba altul cati cm, ii zic si cand mi-a trecut prin cap ca asta e visul oricarei femei, sa fie intinsa pe pat si inconjurata de 3 barbati, mi s-a rupt filmul.
M-am trezit strigata pe nume de o voce sic and ma pregateam sa strig present sis a spun ce culoare vreau sa-mi fie aripile, ma striga iar dar de data asta mai aproape si cu greu reusesc sa deschid ochii , dau de vederea unor lumini puternice si rotunde si-mi zic “ Shit! M-au rapit extraterestrii! “
Ma uit in jur si vad humans in halate bleu si alti/alte humans intinse pe paturi asemanatoare cu ale mele si realizez ca sunt in spital. Ma linistesc. Ce dracu sa studieze extraterestrii la mine? Ma simt rau putin si-I zic unei asiatice dragute in bleu ca daca nu vrea sa faca curat dupa mine o rog sa-mi dea ceva ca-mi vine sa vomit. Mi-a infipt o seringa in ceea ce cred ca era totusi partea mea dorsala si s–a dus senzatia de voma. Mai jos de piept aveam aceeasi senzatie de parka mi-ar fi infipt Mike Tyson un pumn in stomac si abia asteptam sa aflu cine-I nefericitu ce m-a pocnit sa-l fac primadona. Mi se dau niste chestii in perfuzii care mi s-au spus ca sunt painkillers, eu i-am crezut pe cuvant, vine nenea doctoral fratele lui Brad Pitt si ma intreaba cum ma simt si apoi mi se spune ca voi fi mutate in salon normal. Si simt ca se misca patul cu mine. Senzatia asta o are de obicei sotul cand ma dau eu din pat dar acum era o problema personala. Vad dungi luminoase, fete zambitoare trecand pe langa mine si-mi zic iar in gand “Shit, iar esti pe duca ! Dar unde-ti sunt neamurile?” Le vad pe o banca pe ale mele copile, imi dau seama ca astea-s vii deci si eu tre sa fiu vie si ma linistesc. Le fac cu mana(aflu mai tarziu ca Ada i-a trimis sms maica-mii “Am vazut-o, ne-a facut cu mana deci e vie!” si acelasi sms plin de dragoste si sotului meu care lucra terorizat ca-I moare nevasta), ma trezesc in salon, patul meu pe care-l simteam ca din pod de inalt se lasa in jos(vreau si eu unul acasa dar n-a incaput in poseta nici de-al naibii), mi se conecteaza picioarele la niste cabluri si simt ceva ciudat in jurul lor, mi se spune ca alea ma maseaza sa nu fac cheaguri de sange, sunt intrebata de 3 fetze cum ma simt si daca am dureri, nu stiu ce am mormait dar aveam déjà cocktailul in vena, adorm. Ma trezesc si-mi vad fetele aproape lipite de pat, livide ambele si-mi spun ca le-a fost frica sis a miste ca sa nu imi provoace mie suferinta. Le zic ca-s bine desi pumnul ala din burta inca-si facea simtita prezenta. Vad picioarele inconjurate de cablarie, ma intorc catre Alexa si cu o voce groasa ii spun “Alexaaa,I am your motherrrrr! “ si se rupe iar filmul. Aflu mai tarziu ca asistenta era sa scape tava cu medicamente cand m-a auzit, izbucnind in ras.
La ora 5pm a venit iar asistenta sa imi sopteasca duios ca tre sa ma ridic ca sa fac cativa pasi sa nu fac nu stiu ce la vasele de sange. O ascult si ma ridic sprijinita de ea, ma intreaba daca sunt ametita. Nu era dar cineva tot impingea peretii catre mine. Da-l prind ii rup picioarele! Trec pe la toaleta din dotarea camerei ca de atatea cocktailuri intravenoase chiar aveam nevoie, dau o tura de etaj cu asistenta de mana, maid au una, atarnata de popartagul cu perfuzii si ma retrag discret ca un elefant in magazinul de sticla in al meu pat. Ma reconecteaza la cabluri si gata.
Au stat astea mici langa mine toata ziua, pana a venit Stuart si le-a luat acasa, rupte de oboseala si de foame(isi luasera cate-un sandwich dar atat). Durerile au inceput uimitor sa se disipeze si in rarele momente in care eram treaza puteam purta o conversatie normala despre cum am devenit cyborg, juma femeie, juma robot, vine doctorasul iar sa afle cum ma simt, asistentele faceau naveta de la patul meu la office-ul lor. Mi se udau buzele cu apa dar nu stiu de catre cine ca am pierdut numarul.
Vineri noaptea am dormit-o toata si dimineata de sambata m-am trezit fara nici o durere.

Revin mai tarziu cu alte detalii.


----------------------------------------------
mama de Alexa,minune vie, 23mai1997 si Sandra ingeras 4septembrie2004/august2007

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA!

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Hai maaa Laura , si ne lasi asa ?
Refacere rapida si asteptam vesti in continuare, .
Ador umorul pre si post interventii chirurgicale .

Mergi la inceput