Gastric bypass-informatii

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Dupa shpe luni de asteptari azi am avut in sfarsit intalnirea de din nainte de operatie.

Mi s-a fixat data pentru operatie, 10 august avand in vedere ca saptamana viitoare sunt in Ro. Trebuie sa tin o dieta stricta care sa-mi micsoreze ficatul pentru ca in timpul operatiei, ca sa ajunga la stomac tre sa-l ridice p-asta de unde se afla si cu cat mai mic cu atat mai bine. Dupa operatie 10 zile numai lichide, apoi 6 saptamani mancare de bebe(piureuri,iaurturi) si apoi treptat bucatele de papa normal ca doar creste bebeaca mare( macar la minte ca la trup sunt deja). Am stat la nenea astia de la 9am la 2pm si mi-era o foameeeeee si as fi baut o cafeaaaaaaaa! Mi-au facut si test la sange si imbecilul ala care mi-a luat suc pentru vampiri din vena(5 flacoane,frateeee) mi-a lipit leucoplastul nasol peste piele si cand l-a dezlipit mi-a invinetit bratul de arat ca batuta si ma doare. Am o vanataie de vreo 9 cm cel putin, roz-mova-albastrie si este de la leucoplast, nu de la luat sange. Imi venea sa-l strang de gat.

Deci asta e, urmeaza taierea!

----------------------------------------------
mama de Alexa,minune vie, 23mai1997 si Sandra ingeras 4septembrie2004/august2007

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA!

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bird70 spune:

E prima data cand citesc la subiectul asta. Mult succes Nicole!!

Xio,
daca mama ta mananca compulsiv nu este indicata genul asta de procedura. Cel mai bine este sa isi trateze anxietatea si comportamentul compulsiv. Limitand cantitatea de mancare nu va face decat sa schimbe manifestarea anxietatii, adica in loc sa manance va face altceva. Clasic, din ce am intalnit eu este sa se apuce de bautura sau OCD sever. Ideal ar fi sa inlaturi cauza nu sa tratezi doar simptomele.

Health is a state of physical, mental and social wellbeing and not merely the absence of disease or infirmity . World Health Organisation
I'm not insane, my mother had me tested! Dr.Sheldon Cooper

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Multumesc frumos, Bird!

----------------------------------------------
mama de Alexa,minune vie, 23mai1997 si Sandra ingeras 4septembrie2004/august2007

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA!

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Bird, s-a rezolvat problema, nu era atat de adanca incat sa se apuce de alte adictii, era ceva superficial, o cunosc si de-asta am scris ca i-as recomanda.
De alcool nici gand

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

De pe 26 iulie am inceput dieta ante operatie. Mai am 9 zile.

----------------------------------------------
mama de Alexa,minune vie, 23mai1997 si Sandra ingeras 4septembrie2004/august2007

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA!

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Mult succes Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Multumesc frumos, Oana! Mi-e frica dar in acelasi timp daca mi-ar propune s-o fac acum, as face-o.

----------------------------------------------
mama de Alexa,minune vie, 23mai1997 si Sandra ingeras 4septembrie2004/august2007

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA!

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Mult succes Laura, asteptam poze inainte si dupa!

De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Citat:
citat din mesajul lui valentinag

Mult succes Laura, asteptam poze inainte si dupa!

"La vita e bella"
www.youtube.com/watch?v=-3fbAZECphs" target="_blank">Explore Romania


De mancare
Dulciuri
Din gradina mea



Hihihihi! Ca la reclamele alea pentru produse de slabit! Pozele de dupa le fac peste cateva luni ca sa se vada rezultatul. De din nainte deja am la profil cu falci, gusa si tot tacamul,hihihi!

----------------------------------------------
mama de Alexa,minune vie, 23mai1997 si Sandra ingeras 4septembrie2004/august2007

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA!

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Laura, mult noroc! Sa iasa totul bine si sa te recuperezi usor!

Mergi la inceput