Strumfi de iul-aug 2007 (208)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

xerxe, du-te la dr. asa am amanat si eu si m-am trezit cu bronsita. daca "simti" puroi in gat e bine ca asta inseamna ca se mai elibereaza sinusurile. pune compresa cu biter pe frunte, o sa te simti mai bine. trage biter si pe nas. masaj cu tinctura de traista ciobanului pe frunte si pometi. nu umbla cu capu descoperit....si du-te la dr!pup

d'ale lui Andrei: "mancarea care vorbeste nu se mananca!!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Xerxe, sanatate multa!

Vivela, bafta la dentist! Pune te rog cartea pe mailul comun, o vreau si eu, merci

Madabout, eu am inceput serviciul in noiembrie cand mi-a expirat CIC, dar nu m-am mai intors la vechiul loc de munca, ci m-am mutat la firma parintilor mei, asa ca lucram in familie! Iar eu, lucrez de acasa, asa ca Ana Maria a ramas in continuare cu mine, sau cu parintii mei, daca am eu de mers pe la clientii firmei sau pe la niste cursuri...

Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007
Povestea sarcinii si a nasterii


si Ana Maria - 13 noiembrie 2008
Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

am pus cartea pe transfer, ca e destul de lung fisierul, aproape 19MB si stiu ca yahoo cam tuseste la fisiere asa mari. dati save us la linkul urmator, apoi unzip:

http://dl.transfer.ro/transfer_ro-19jan-8d0eed1ad8e7.zip




Traiesc in Orasul Alandala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

Merci Vivela!
O sa o descarc acasa pt aici sunt blocata....

MADA mamica de www.comboost.com/Gallery/GalleryDisplay.aspx?r=7359578&ab=1&n=0" target="_blank">Emily 07/08/07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

gata, am scos si maseaua, a fost usor, vad eu cand o trece anestezia cum o fi...

Elena, sanatate multa .


Traiesc in Orasul Alandala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Vivela

gata, am scos si maseaua, a fost usor, vad eu cand o trece anestezia cum o fi...

Elena, sanatate multa .


Traiesc in Orasul Alandala


Bravo, bine ca ai scapat! O sa fie un pic neplacut dupa ce se duce anestezia, o senzatie neplacuta, dar trece. Poti sa iei un algocalmin daca te doare prea tare...
Cum faci cu masa, ii dai normal lui Damian sa pape?

Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007
Povestea sarcinii si a nasterii


si Ana Maria - 13 noiembrie 2008
Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Salutare!

Vivela sa-ti fie de bine maseaua scoasa.

Am sa citesc si eu cartea, sper sa am timp acasa. Interesant chestia cu cititul si scrisul.

Aici scoala incepe la 4 ani clasa pregatitoare si la 5 ani clasa intai. De obicei pana la 5 ani invata toti sa citeasca si sa scrie, adica o fac in clasa pregatitoare. Cosmin a inceput scoala la 4 ani jumate si la 5 ani deja scria si citea. Deci e adevarat din experienta proprie.

Acum sa o vad si pe strumfa cum se descurca. Va anunt din Septembrie incolo.

Mada astept si eu vestea cea buna luna viitoare.

Dana nu pot deschide poze de la servici dar voi intra de acasa sa le vad. Sunt convinsa ca sunteti toti superbi ca de obicei.

Aseara ne-am jucat si noi jocul cu cuvintele opuse, Adelise nu prea s-a angajat dar lui Cosmin i-a placut.

Mai aveam de zis dar nu mai am timp.

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Multumesc mult dragelor. Sunteti niste scumpe.

Vivela si mie imi placea cum mi- a facut parul. Numa ca acum a inceput sa- mi pice rau , asa ca azi m- am tuns. Scurt in spate si cu colt in fata. Mi- am luat si fiole de ginseng si poate reusesc sa mai stopez caderea lui.
Iti multumesc ca ne mai scri si noua din ce mai citesti tu. Esti o mamica super.
Aseara ne- am jucat si noi jocul cu legat la ochi si ghicit obiecte. M- a uimit Daria, sincer. Si i- am adus si eu din ce in ce mai trasnite. Chiar ne- am distrat.
Joculetul cu furat o jucarie si ghicit care, noi il facem cu mai multe animale, cca 15-20. Asa e mai interesant.

Xerxe ai grija de tine, fugi la dr te rog.
A, am uitat. Vivela si eu mi- am facut anestezie la dentist si in luna a sasea de sarcina si acum dupa, cand Eric avea o luna. Chiar nu a fost mai adormit. Dar nu i- am dat tata vreo 3 ore.


un tot: Dana cu Daria (20.07 2007) si Eric (20.09 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Hai ca scriu de pe telefon si mi- era ca pierd mesajul.
Deci, Vivela mie mi- a facut totusi o anestezie mai usoara, care cica se face la cardiaci, dar am uitat subsanta activa.

Exista in Carf. Niste jocuri " hide & seek" pe acelasi principiu cu ascunsul jucariilor. Sunt niste cartonase cu imagini pe ambele parti. tu intorci un cartonas si copilul ghiceste care. Dc ghiceste primeste un banut haios. Castiga cel care ia toti banutii. ( sunt mari, nu sunt periculosi pt fratiori).

un tot: Dana cu Daria (20.07 2007) si Eric (20.09 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Buna fetele frumoasele,

Danagh, ce frumosi sunteti cu totii si e adevarat ce au zis fetele, iti sta f bine cu parul asa buclat. Ti-am mai zis eu, radiezi fericire si implinire. Iar copiii sunt adorabili. Mi-am bagat nasul si in alte fisiere si am admirat filmuletul cu Daria care spunea poeziile pentru Mos Craciun, in timp ce dadea indicatii cum s-o pozezi, ptiu sa nu o deochi, cat e de scumpa.

Xerxe, multa sanatate, bafta sa te faci bine cat mai repede.

Luna, ce mai faci, cum e noul job? Colegii sunt ok?


Mergi la inceput