**Buburuze de 2009 in actiune(3)**

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neataaaaaaaaaaaaaaa ,haideti la o calda,perfuzabila cu nes,ceai fructat,trabuce [jamaica si vougue

In sfarsit a dormit si fi-mea o noapte cap-coadanumai ca vezica mea m-a omorat si de 4 ori am vizitat buda azi noapte.Exact cum am spus ieri,in partea dreapata,si sus si jos avem niste canini pe jumatate iesiti,care sunt asa de dragalasi.Acum evident ca e fresh si patruleaza prin casa cu ghetutele in brate,si face drumuri cand la mine,cand la ta-su .Noi i-am spus ieri ca o sa plecam cu masina la plimbare dupa ce doarme o data,dar nu ma asteptam sa si aiba atata logica in gandire..mi-a crescut fata..

ana noi nu luaram banii inca ca cineva are niste probleme si toti banii au fost redirectionati care o persoana ,urmand ca noi saptamana care vina sa ne ityre si la noi banutii,asa ca iti dai seama ca inima neagra o sa am eu azi ca i toiul reducerilor nu o sa iau nimica.Cum e la voi traficul,stau si ma gandesc ca e mai practica o tricicleta si mai sigura,dar si mai usor de ajuns cu ea in parc
getik offf,fata,nici nu stiu ce sa-ti spun sa iei ca sa te lase durerea de masea..ma gandesc ca poate ai un abces si asta e beleaua,iar in cazul asta e ok amoxacilina un comprimat la 8 ore,sau ospen 1500 un comprimat la 12 ore.Iar tu mamicule sa te feresti de curent,respectiv aer rece
lavi imi pare nespus de rau sa aud atatea vesti reletoate gandurile bune sunt indreptate catre voi
picky bina ca i-a mai scazut temperatura la puca mica..sotul cum se simte?
elena m-ai omorat cu telefonul.Nu-mi pot permite luxul asta,mai multi clienti=mai multi bani,si chiar e nevoie ca vreau sa termin toate astea pe aicea pe la casa anul asta.Si poate mai ramane ceva si de o escapada la munte (in 3 planificata,adica si cu miru)aaaa,si sa nu uit ca e musai nevoie de bani ca cica anul asta am 2 nunti.Deci mica andra e o terorista in toata regula.Sarumana de pozici,sunt atata de frumosi cand se joaca impreuna,iar andra clar atrage poznele ca un magnet

tot o mica terorista am ramas




BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

neatza!!!

cris, mersi de cafea. am nevoie ca am fost ieri la mac d si am mancat mac shit, cum zice o prietena de-a noastra (leditia), si mi-a fost rau toata noaptea. cand te mananca... te scarpini.

nicuratze, elena, seamana si copiii tai la fel ca ai mei. adica deloc. sunt superbi amandoi si se vede ca le place sa faca ghidusii. de fapt pe raducu l-am vazut o data. era suparat, avea botic...nu-i convenea ceva.

lavinia, sa fie totul bine pt. bolnaviori si D-zeu s-o ierte pe bunica .

revin mai tarziu...

Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
www.dianalaura.wblog.ro
NOUTATI IN ALBUM
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_love spune:

buna fetelor!hop si eu cu vesti.noi suntem ojk acum
ma terminat perioada asta fetele eu tusit mult timp si STEFI era morocanoasa de la asta .am dat eurespal o sticla la amnadou si degeba....api dupa 3 zile de PROSPAN sa dus si tusea!!
acum trecem cu STEFI la camini,de ce miera frica.....ca tare rau a facut la fiecare dinte cu febra si kaka moale,rosu in gat(ca asa zicea dr. ca face de la dinti?!)..acuma vad ca in afara de fitele si mofturi e ok
dar in ultima vreme ma plange de nebuna ca are mofturi ca vrea ea tot sa strice sa faca sa arunce si de nui dau voie e jaleeeeeee o las si eu sa vad cat poate ..sii trece ....uneori
avem 13,500kg la 85 cm eu sunt multumita caci asta mica mananca frate toata ziua.....cea mare e jale ca nu mananca mai nimik nici carne ,nimik asa ca stefi vad ca recupereaza
eu tocmai termin deseara tratament pt anexita si abia astept ca am fundu ciur....si tare mai durea genta,ca asta am facut genta cu polidin,+_antibiotic+ovule(macmiror,bune bune)+indometacin sau movalis supozitoare.bun tratament de 7 zile si sa stiti ca deja ma simt mai bine ca aveam dureri de ovare de cadeam din picioare .......
in rest ?pai .....
LAVINIA,condoleante!
CRISS,asa rau doarme si a mea,asa ca eu nu mai dorm de cand am nascut-o ,ideea e ca a dormit rau de mica,si eu am dat in insomnie caci chiar de adoame fata eu nu mai reusesc sa adorm repede,ma prinde 1 noaptea....acum ne dau si noua caninii doar astia mai sunt de iesit in rest avem tot....
si pe mine ma uimeste STEFI cateodata legat de intelegere,dar trebuie sa admitem ca avem fete mari si ca intradevar copii sunt mai inaintati acum...
PICKY,si noi am trecut printr-o laringita urata rau asta toamna si nu ma lasat dr fara injectabil si tare pe deasupra ca durea rau saraca dar am trecut cu bine.eu de tuse recomand prospan ca e cu edera si e f f bun!ce face bebe mic din burtica?sper ca sunteti bine!apropo ce e?ca nu am reusit sa citesc mult in urm,a sa aflu........
eu miam descoperit o pasiune si o ocupatie :crosetatul.fac floricele acesorii,bentite ,bratari pt cea mare,si o sa incerc si altele acum abia iau lectii ...pot sa va pun likul?sau sa va zic de unde iau lectii?e bine ca mai uit de rutina zilei si sunt surprinsa ca totusi e usor si ies lucruri frumoase
gata va pup ca asta mica e maraita rau si nu mai face sotu cica fata!de,daca sta numai cu mami........
pop


ALEXA CU CELE DOUA ZUZE,GEORGIANA-ECATERINA(23.06.2004)SI STEFANIA ALEXIA(14.05.2009)[http://picasaweb.google.com/alexandra769/OZiDeToamna"]       

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_love spune:

aaaaaaaaa,era sa uit:poze noi..........






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Salutare fetelor..v-am citit rapid...si sper sa-mi fac timp sa scriu cate ceva..acum vrea sotul la pc si trebuie sa-i cedez locul..Am vazut si pozici frumoase dar revin cu amanunte mai tarziu.
Multumesc de intrebare, sotul e mai bine, il mai doare gatul si inca se simte molesit, Stefi e mai binisor si ea, tot ragusita si cu horcaitul in piept..si cu o respiratie greoie dar e bine ca tusea incepe sa se rupa...si foarte neascultatoare..i s-a dat multa atentie si acum si-a luat-o in cap...iar eu ..eu urmez la rand..la mine e inceputul..deci laringita e contagioasa..la noi in casa... Asta e ma tratez cu ceaiuri cu lamaie si paracetamol...si observ ca din zi in zi e mai rau...simt si eu pe pielea mea ce simteau ei...dar eu incerc sa fiu tare si sa o duc pe picioare..

V-am pupat acum si voi revenit mai tarziu...sper


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 29+ ..o printesuca mai mica

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

buna fetili
intru rapid sa scriu cate ceva si dupa ma bag in patttttt
lavi imi pare rauuuuu, offfffff. condoleante pt bunica sotului si multa sanatate celor bolnavi
picky ma bucur sa aud vesti mai bune...e vremea asta aiurita si virusii zburda liberi...mai toti is ciupiti de raceli, inclusiv eu....poate piticul scapa totusi...oricum il indop cu citrice....are zilnic sticluta cu suc de portocale pe care o bea pe stomacul gol si mai si papa citrice pe parcursul zilei, ce bine ca-i plac
geto cu maselele e de naspa....is aiurea rau durerile....acu na, si in functie de starea maselei....daca e cariata rau sau usor....daca e cariata rau si nu cedeaza cu analgezic...nurofen, ibalgin, etc (daca ai fiola de agocalmn e perfect...o pui pe o bulete de vata local) inseamna ca ai infectie si atunci trebe antibiotic...ieal ar fi sa mergi la medic si sa nu lasi asa....eu is satula pana peste cap de masele....de la varsta de 3 ani merg la stoma, mi s-a acrit, de aia iti zic sa nu lasi asa pt ca ajungi la niste minuni de nu-ti poti imagina. pe mine m-a ferit al de sus dar in vizitele la stomatolog sau spital am vz niste cazuri de am ramas interzisa
cris debordeaza de dijdeptaciune normea asta
pup si restul de fete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

Citat:
citat din mesajul lui nicuratze


Si am incarcat si poze,ca azi am cam facut greva,le-am pus pe picasa ca mi-a fost lene sa le pun pe webshots.

V-am pupat,noapte buna tuturor.

http://picasaweb.google.com/112405648754153104139/PozeAlbum?authkey=Gv1sRgCPSSkMrlzajdGw#


Elena,mama Andrei (11.06.2009 ) si a lui Radu (21.10.2005)

POZE / HAINUTE





Elena, ce poze frumoase, Radu e atat de frumos, iti seamana f bine iar Andra se vede ca e pusa mereu pe nazbatii, ca si Nick al nostru, cred ca vbor sa creasca mai repede sa faca ce fac si fratii mai mari.
si ce curajosi ati fost voi cu copilasii afara la revelion acolo, si pozele cu zapada, ce mai, imi plac toate, imi pare insa ca asa multe fete dragi mie nu mai intra si la albinute, din greseala am intrat acum aici si am dat peste pozele voastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Salutare ..din nou..

Ema se pare ca si la tine a stat raceala la panda pana cand i-ai dat voie in casa, sper sa nu raceasca si Darius. Cum v-ati distrat la prieteni? Sa stabilim si noi un weekend cand ca ne vede....
Alexa si unde-s pozele noi ca pe cele cu iarna le-am vazut in trecut...Off mama ce de tratamente ..nasol...si nasol cu printesele, sper ca cea mare sa inceapa sa pape mai bine iar cea mica sa nu aiba asa mari probleme cu canini..sa treaca mai usor. Daca vrei poti san ep ui link-ul de unde ei lectii..ca deh unele dintre noi vrem sa invatam
Cris de ai stii tu cat inteleg cei mici..de te miri de ei ...dar ne joaca pe degete cum vor. Ma bucur ca in sfarsit faimosii canini si-au facut aparitia ..asa a scapat de dureri.
Elena v-am vazut pozicile si imi plac forte mult..Andra a crescut mult la fel si parul ei , ochii sunt la fel de frumosi si are si un zambet Radu vad ca se simte bine la gradi pe langa colegi, ceea ce am observat ca si Andrei ii face placere printre copii..am vazut cum s-au distrat si in zapada..si vad ca v-ati simtit bine la revelion...o famile frumoasa, imi place
Getik off draga de tine, cum iti este azi? esti mai bine? Ari cum este
Anna despre ce masina vb? fara pedale? pai alea nu sunt masini ptr copii care inca nu merg in picioare?! ca aici la asta sunt folosite... aici copii mai marisori care merg in piciare folosesc in parc o motocicleta/bicicleta fara pedale sunt foarte la moda..mie una nu prea imi plac... Daca ai un copil ascultator si-ti sta sa-i dai cu spray in gurita e super..Stefi e calvar la asa ceva..ma multumesc ca-mi ia medicamentul
Lavi ai face bine sa-l inscri devreme la gradi ca am vazut la ce cozi se sta ptr un loc la gradi/scoala in tara Nici eu nu cred ca as fi tolerat astfel de comportament, mai ales daca era implicat copilul meu. Eu zic ca ai reactionat ok, si da daca si la o alta intalnire acel copilas va proceda la fel si mama lui nu intervine atunic ar fi cazul sa discuti cu ea ca de la mama la mama si sa-i explici ca tu nu esti de acord ca al tau copil sa fie traumatizat de un alt copil..fie si prieten. Iar daca nu intelege..asta este...in momentul in care va merge Rares la gradi isi va face alti prieteni si in acelasi timp iti vei face si tu cunostinte..e bine ca pastrezi legatura cu Ioana si porumbei se inteleg bine. Cat despre prietene..eu prefer sa ma abtin..m-am ars odata foarte tare iar acum suflu si in iaurt. Vai mama cat ai traumatizat copilul cu pelerina de ploaie...nu ai mila deloc...vezi ca vin si te bat daca-l mai traumatizezi in halul asta odihneasca-se in pace bunica sotului si sanatate multa celor dragi tie
Elena m-am amuzat teribil cand ai zis ca in sfarsit Andra a inceput sa se joace cu papusile ...sa inteleg ca pana acum doar cu masinile lui Radu se juca?! deci Ana...stefi tot ana stie..avem o coleguta de parc pe care o cheama Ana si ori de cate ori mergem in parc stefi intreaba de bebe Ana. avem si noi papusi cu numele de ana dar din pacate stau si asteapta ca cineva sa le bage in seama...nu mai sunt pasiunea ei..momentan
Cris si a fugit babysitterul? cand iti mai vine in ajutor?!
Mady ce m-am amuzat la pampersul si girafa lui Mihai..nici nu vreau sa-mi imaginez ca iese la fundulet Eu am noroc sa inteleg cu a mea ca-mi face la olita..
Calipso si nu ne mai faci prezenta?! Ok am inteles de ce ai procedat asa..nu ne-am suparat, asa ca poti intra mereu la noi.te asteptam cu drag .spor la treburi
Adina voi pe unde umblati?
Alic voi ce mai faceti?
Lali tu cum te mai simti?
Simina de maine o iei de la capat;.valabil si ptr tine Anna, nu? sper sa nu mai aveti o sapt asa incarcata ca cea trecuta

Nu am uitat pe nimeni,nu?! Sper ca am reusit sa recuperez tot..m-am enervat putin ca-mi scria in reluare ...dar acum e mai bine.


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 30+ ..o printesuca mai mica

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

buna fetele..am ajuns acasa de vreo 3 ore,dar am o gramada de treaba.In primul rand ma bucataresc:ciorbita de vitel cu smantana si bulane de pui la ceaun inabusite cu toate mirodeniile posibile;am facut si curat,dar numai pe jumate ca nu cumva maine sa frec mentosana.Si ca sa fie o zi completa..m-am ofticat la fine ca am cheltuit 900 ron si nu prea vad ce am cumparat

mady cred ca n-am mai mancat la mac d cam de ....cred ca am ani de zilemac puisor si burger si ce-or mai avea ei,sunt nasoale si numai chifla de ele,iar cartofii aia..pai parca zici ca ti-i numara ca nu cumva sa saraceasca..deci,mai bine merg la o locatie numnai de mine stiuta,si papa ce doresc si posrtiile sunt generoase
alexa stai bine de tot la greutate si inaltime cu zuza mica.Aoleuuuuu dar te-ai ciuruit bine,ma bucur ca ai scapat si de acum o sa fie bine.Nu am mai rezistat,si aseara i-am bagat o doza de nurofen si a dormit maimutica neintoarsa pana dimineata,Ia pune un link sa vedem si noi ce mesteresti.
picky offf mai mama,dar ce darnici sunteti intre voi...ma bucur ca suneti mai bine
ema hai fata,ma leshi??uneori zici ca vorbesc cu peretii..eu zic ceva si ea batman-batman..se uita la mine de zici ca-i dusa cu pluta si cine stie ce limba oi vorbi eu.multa sanatate cuscra si vezi sa nu-mi virusezi ginerele
philip ce fac baietii?cum e n cu manuta?s-a vindecat?
alexa fata,ia sa nu mai ti tu fetele ascunse si sa ni le arata mai des,da?nu de alta dar sunt asa de scumpe zuzele tale

tot o mica terorista am ramas




BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

salut fetelor!
am iesit si noi oleaca din casa sa luam niste apa ca ni s-au epuizat resursele...am imbinat utilul cu placututl,ca am scos si puisoara sa ia aer
am vazut c-au fost reduceri la hainute in carrefour, dar nu prea mai era mare lucru, decta un teening cu 2 perechi de pantaloni care mi-a placut la 20 de lei.
stau si ma uit la o punga de popcorn pentru microunde si ma intreb daca se poate face si la cuptor ei, ce ziceti?

---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)

Mergi la inceput