**Buburuze de 2009 in actiune(3)**

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Neata,

Getik, imi pare tare rau, dar asa e, articolul din codul muncii referitor la pastrarea postului angajatului care se afla in CIC nu se aplica si la contracte determinate si nici daca i-ai da in judecata nu ai obtine mare lucru, nici macar ca nu ti-au trimis instintarea atata timp cat tu de la inceput aveai exemplarul tau din contract si stiai data de finalizare a colaborarii. Imi pare rau, dar trebuie sa privesti partea pozitiva a lucrurilor, mai ai un an in care primesti CIC si pana la finalizare iti vei gasi in alta parte, o sa fie bine
Picky, offf, eu ii dau lui Vladut cu tantum verde spray pt durerile in gat si il ajuta, poti sa incerci totusi.

Revin, ca acum trebuie sa ma joc cu zambaretul meu

de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Cris, ce faci, ai facut piata? Si eu trebuie sa ajung la cumparaturi ca bate vantul prin frigider. Ce bine ca iti iei "dadaca"cu tine, ca e groaznic cu astia mici in magazine, il pe al meu il mai pacalesc cu pufuleti ca sa mai stea linistit Pfff, ce nasol ca a avut soata de munca toata noaptea, cred ca e rupt de oboseala acum. Va luati catel, ce rasa? Sa-i iasa repede caninul lui Miru, ca tare va mai chinuie Mi-amintesc ca m-ai intrebat de iunde i-am luat masinuta lui Vladut, am cumparat-o acum aproape 1 an din Auchan cu vreo 25 lei, dar recent am vazut si in Real, nu m-am uitat la pret, dar sigur nu e scumpa.
Elena, multumesc pentru gandurile bune, da, asta e problema si la Vladut, ca inca il alaptez si sta toata ziua cu gandul la tzatza. Dar ne obisnuim noi. Ce simpatica Andra cu papusile, e bine ca au nume, fi-miu nu i-a dat nume decat la o singura figurina ca i se pare lui ca seamana cu un personaj de desene si ii zice Clutch, in rest nimic, desi le mai zic eu nume nici nu ma baga in seama
Lavi, condoleante! Sper sa depasiti usor acest moment. Ma bucur ca aveti niste nasi asa cum trebuie, sper sa va fie mereu aproape astfel de oameni si sper ca si neintelegerile dintre tine si sotul tau sa dispara.
Mada, te pup cu drag, ma bucur ca sunteti bine, sper sa mai vorbim pe mess si nu fi suparata, fetele sigur nu au vrut sa fie rautacioase
Lali, offf, sper sa-ti revi rapid, ce nasoala e perioada asta cum te descurci cu greturile si cu puiutul?
Mady, nici al meu nu vrea sa stea pe olita sau wc, nici in ruptul capului, si nu ca ar avea o problema cu statul jos, ci nu vrea sa faca decat in pampers cel putin cu caca e asa "pudic" de nici nu face cand schimbam mediul pana nu se adapteaza
Ema, spor la crosetat cat despre acomodarea copilului meu eram sigura ca o sa zici asa de cand ai intrebat cum e Vladut

Gata, imbrac copilul si fug la cumparaturi, intru mai tarziu sa vad ce poze ati mai pus ca nu am apucat acum sa citesc din urma tot

de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

neata la pranz...dar am facut smotu pana acu....fata harnica nu glumaaaaa
am terminat fularul si a iesit superrr..marfa de marfaaaaa....e spalat acu, a s se stabilizeze tricotul
deci....fetili, lasati asa, chiar nu mai revenim asupra acestui subiecta....merem inainte, dezgroparea mortilor nu-si are sensul. asa ca, noi te asteptam in continuare pe aici, faci parte din cercul nostru strans, calipso
asa de urat am facut incat nu gasesc cainele lui Darius cu care adoarme, de fapt a carui coada si-o baga in nas, urechi, gura si acu se foieste in pat
picky am luat asnoapte un nurofen forte ca simteam ca ma rup...e prima data cand ma tine asa mult durerea asta...merg in tara la un control ca si pe mine m-a pus pe ganduri durata durerii cum e picea?
lavi nu te subestimez fata....doar spuneam ca citesti cam greu....sau scriii...nu daaaaa, ca si asa is in pioneze condoleante
ano mei mei cum imi mai cetesti tu mie gandurileeee, ntz ntz ntz
cris eu sper sa puna altele, nu alta, ochii pe ellll...sa vedem noi cine imi rezista
nicuratze sarumanaaa, e gata....dar vreau sa ma duc sa mai iau 'gheme' ca parca mi-as face si mie ceva
mady de aceeasi boala suferim si noi....scaunele au ace, sau orice e de stat...la tine maar vine cu pampers....la mine vine si se inghesuie in mine ca sa ii simt aroma
azi avem party la niste amici asa ca nu stiu in ce masura am sa mai intru ca mai am si niste trebi...va pupacesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

eu chiar sunt obosita si nu-mi da nimeni pace sa atipesc si eu olecami se pare ca i-a mai spart un canin jos(asa mi se pare mie cand deschide si ea gura sa rada) ca nu sta de nici o culoare sa ii fac controlul la dantura
prin urmare..in seara asta ii bag o doza de nurofen ca altfel o iau pe campii de la cate nopti nedormite am eu la activ..

mady stai tu linistita ca am tratat cu el prim mailuri la 12 noaptea ce il asteapta pentru noaptea asta de tras fibradar nu pot sa pun si aicea ce scrisesi eu acolo ca imi iau 3 avertismente rosii si ban in secunda 2 .La sa fata ca or scapa ei micutii de chinul asta cu dintisorii si o sa fie mai bine(zic eu ) asta daca nu cumva se apuca de alte suferinte..dragoste mare pentru gagici de gradinita
ana de abea maine plecam la piata,azi are al meu treaba pe teren si eu sunt la calculator cu setarile ,si unde mai pun ca fratele meu se duce azi la botez..asa ca maine o as fie ziua cea mare in care sparg banii.In principiu e cumintica,chair saritoare sa puna si ea in cos(evident ca fix ce nu trebuie) iar ce nu-i convine ei le arunca si clientii in urma noastra le strang si striga dupa noi ca ampierdut cine stie ce produse.Vrem sa ne luam un chow-chow,stiu ca e caine de paza si e posesiv,dar daca el e pui si va creste odata cu sectoriciul,sigur se vor intelege de minune si vor fi nedespartiti..numai ca mai am de lucru cu terorista asta ca e cam din topor si jumuleste animalele de le gaseste batzul.Sarumana de ponts-a jucat la finutzul acasa cu asa ceva si ii place la nebunie..asa ca ce nu face mama pentru odorul ei tero-sectorist?.Spor la cumparaturi
[b]ema de abea astept sa vaz cum a iesit fularul.heiiii ce puii mei,nu baga zanzanie intre porumbei ca asta imi pune mie dinamita sub buci.Disptractie placuta si vezi poate nu cumva cateaua a ciordit jucaria la baiat

tot o mica terorista am ramas




BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Cris, am plecat la cumparaturi dar ne-am oprit putin la mall, la reduceri. Mai rau mi-am facut ca Vladut nu a avut stare sa ma uit eu prin magazine, asa ca am pierdut timpul si nici n-am cumparat mai nimic... Acum doarme piticul si cand se trezeste trebuie sa ajung sa cumpar cele necesare pt casa. Da, masinutele astea sunt total succes la copilasii din ziua de azi, asta pe care o are fi-miu e mai mult de apartament, e micuta si usurica, eu pt la primavara vreau sa-i cumpar alta pt parc, numai ca sunt in dubii daca sa-i iau masina, motocicleta sau tricicleta pe acelasi stil, fara pedale...


de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

fetelor eu mor se tin scai de mine de ieri ma luat dureea de masea, care sparge gingia si nu mai pot la 4 dimineata cautam calgelu lu ary , of saraci copii ce durerii au, eu mare constientizez azi dimi plangeam de durere, acu am anesteziat local maseau si gingia, si vroiam sa va cetesc dar am realizat ca am anesteziat toata capatana si acu plec la somn

ariciu a facut un anisor
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=3" target="_blank">daca vi se pare ca sunt chic votatima aici: pozica get ary povestea unui aricy bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Fetili eu sunt coplesita de vesti proaste: bunica sotului a murit, vara lui si fetita de un an si 3 luni e in spital cu infectie in gat, cumnata e in spital la fel cu fata la perfuzii si fina e internata ca i s-a deschis colul oare ce se mai poate intampla, mi-e si frica sa ma gandesc. Rares e la mami pana maine seara acu fac curat, iar maine sunt pe drumuri la spitale . Va si sa ne auzim cu bine!

La MUlti Ani 2011
Asa creste iubirea vietii mele 23.mai.2009

Am produse de vanzare, va astept cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Salutare,

V-am citit azi dar nu prea am avut timp de stat la pc...

Lavi off imi pare atat de rau, multe belele condoleante ptr bunica sotului..e trist cand auzi de astfel de vesti
Anna ma bucur sa te citesc din nou...imi era tare dor de tine

Vad ca nu ma mai lasa Stefi sa va mai scriu..incerc poate la noapte daca nu ma simt prea obosita..ca ieri noapte m-a ajuns oboseala.
Stefi e mai binisor, tot ragusita dar e bine ca de ieri nu mi-a mai facut febra ..e un semn bun zic eu.

Va pupic pe toate si va urez o seara linisitita


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 29+ ..o printesuca mai mica

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

fetelor eu am intrat in clubul buburuzelor mici care se lupta cu masele si dinti, sunt terminata, nu mananc, nu pot inghiti urechea ma doare si nici macar anestezicu nu isi face efectul, incerc acu sa dormm daca voi putea
pup pe toata lumea

ariciu a facut un anisor
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=3" target="_blank">daca vi se pare ca sunt chic votatima aici: pozica get ary povestea unui aricy bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicuratze spune:

Buna seara fetele,bine ca am recuperat si eu mai usor.

LAVINIA,condoleante,imi pare rau de asa necazuri

CRIS,,sper sa apuci si tu sa dormi,nu poti inchide si tu tel macar o ora la pranz? (eu nu-l inchid,dar il las in geanta in hol si inchid 3 usi dupa)

De nazbatii ce sa zic,Radu nu face,doar ca e puturos si il mai apuca uneori seara tropaiala si tipete de bucurie.Iar de Andra nu zic nimic,zic vorba lui ta-su ca Radu e un sfant pe langa ea
(azi i-am dat deodorantul meu solid sa stau si eu linistita la buda si l-a intins in toata casa;iar seara in 5 min cat am aranjat niste hainute in dormitor s-a catarat pe birou unde era cafeaua mea si a intins-o peste tot


MADY,sarumana,cand ai tu timp.

GETIK,sper ca te-a mai lasat maseaua.

EMA,abia astept sa vad ce produci,poate ma molipsesc si eu..si-asa am intrat intr-o pasa proasta.

Si am incarcat si poze,ca azi am cam facut greva,le-am pus pe picasa ca mi-a fost lene sa le pun pe webshots.

V-am pupat,noapte buna tuturor.

http://picasaweb.google.com/112405648754153104139/PozeAlbum?authkey=Gv1sRgCPSSkMrlzajdGw#


Mergi la inceput