Dovleceii cresc cu spor! (sept-oct 2009) cap 7

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Danuta1979

Le urez inca o data ca fetele/copiii lor sa nu poata sa procreeze si ei sa nu fie niciodata bunici!
Na!

Dana, mami iubitoare de Ioana Maria Alexandra (16.09.2009)





Mare om, mare caracter!

Meriti cea mai neagra bila data vreodata pe site-ul asta, despre copii parca ii zice! Odios, pur si simplu!

Pentru puiul tau



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

a venit Dana mama ce repede trece timpul... 17 feb zici? wow! ai emotii?

e grozav ca mattia s-a facut presedinte de gradinita

acuma ia ghiciti cine are laptop sanatos???? EEEUU

******************************************************************

Ioana si Carol Ioan fac Trazbātii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

mady esti nominalizata la gala laureatilor DC 2010

******************************************************************

Ioana si Carol Ioan fac Trazbātii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Danangie, bine ai revenit si..nastere usoara! Nu prea am inteles,sau nu am vazut daca stiti ce va fi: fetita sau baiat. Stiu ca iti doreai sa fii soacra cu 3 nurori.

Ioanna, cum ai rezistat atatea zile? Da-mi si mie un exemplu de 1 zi din viata lui Carol.

Monikus, cum mai esti? Mai rezisti? Si la noi e iarasi urat cu somnul, norocul meu e ca ii dau sanul si se linisteste, nu stiu cum ar fi altfel. Eu zic ca e de la dinti. Si o sa mai zic mult timp, pentru ca tot 7 avem, fara masele, fara canini. Oare e normal sa iasa atat de greu si de rar dintii? 1 la 3-4 luni?

Eu am dat chix cu lintea, de mancat a mancat si, desi am lasat-o la inmuiat, si am fiert-o in ultima apa cu un cartof, Rares s-a balonat groaznic, ziceai ca e un bebe de 2 luni cu colici. Ma bucur insa ca acum mananca si carne de vita fara sa vomita. Vreau sa ii dau ceva peste, a mancat somoin cu morcov (borcanas cumparat), dar nu prea i-a placut.

In rest, eu stiu ca biliardul se joaca intre "prieteni". Sa ne rezumam la atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Catalina sa o luam cu sfarsitul lintea verde eu o las la inmuiat cel putin 8 ore si schimb apa cam la o ora. face un fel de spuma deasupra si atunci stiu ca trebuie schimbata. cea rosie o las foaaarte putin la inmuiat pentru ca fierbe extraordinar de repede. nu am folosit niciodata cartof atunci cand i-am facut lui Carol linte si nu s-a balonat niciodata.

o zi din viata lui CArol zici pai decurge dupa cum urmeaza>

se trezeste la 8 (+/_) suge ce suge apoi se da jos din pat. eu ma bag inapoi in asternut, el se joaca (,) calare pe mine. la 9 jumate mananca fructele. apoi urmeaza joaca pana pe la 12.30 (daca am treaba se joaca singur daca nu am treaba particip si eu) oricum eu il las sa se joace singur destul de mult dar vorbesc mereu cu el si il intreb sau ii denumesc diferite lucruri. aproape de 13 mananca pranzul. la 13-13.30 somnul de dupa-masa pana pe la 15.30-16. la 16.30-17 mananca de seara si apoi iesim afara. stam cam pana pe la 19.30-20. la 20.30 masa de seara, apoi joaca, joaca, joaca. la 21 baie la 21.30 suge din nou si adoarme la san cel mai des in jur de 22

noi nu prea iesim dimineata afara pentru ca sotul meu are un program mai ciudat si dimineata este acasa pana spre pranzul cel mic

cam asta ar fi. am noroc ca el este cumintel si imi pot face treaba. mai vine, ma mai trage de pantaloni, il mai iau in brate, ii arat ce fac, ma mai plimb cu el prin casa si tot asa



******************************************************************

Ioana si Carol Ioan fac Trazbātii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

apropo de dinti, Carol are patru. care i-au iesit intre 3 noiembrie si 18 decembrie. semne de un al cincilea nu sunt

******************************************************************

Ioana si Carol Ioan fac Trazbātii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Am impresia ca noi suntem printre ultimii dovlecei care inca mai dom 2 somnuri pe zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Mady felicitari pt nominalizare. Evident ca o sa incercam treptat cu cresa. La noi exista si o a doua varianta, soacra mea, dar as prefera sa il duc la cresa sa mai socializeze si el si poate ca educatoarele vor putea sa ii mai taie din alintatura. Acum nu stiu, vom vedea. O sa incerc sa il duc prin sept ca sa stiu ce fac in oct cu el cand tre sa ma intorc la munca.

Dana, bine ai venit pe la noi. Eu trebuie sa recunosc ca ti-am admirat copilasii, sunt minunati. Ma bucur tare mult ca ne-ai spus data la care esti programata pt cezariana pt ca eu stiam ca ai DNP pe 1 martie. O sa iti tinem pumnii si o sa scoatem agitatele pt tine. De-abia astept.

Ioana tare ma bucur ca sunteti "sanatosi cu totii".

Cata, la noi e tare rau cu somnul. In ultima vreme parca mai rau ca niciodata. Ziua s-a mai cumintit. Se mai joaca si singurel dar noaptea e de groaza. Noi avem deja 8 dinti si 4 masele. Nu pot sa cred decat ca ii apar caninii. Alta explicatie oricum nu am pt ca nu pare sa il deranjeze nimic. Doar ca vrea in brate sau sa se joace in plina noapte.

Cat despre dinti in general, citisem pe un site, evident ca am uitat care si imi e prea lene sa mai caut, ca in mod normal s-ar aplica formula nr de luni al copilului minus 4 egal cati dinti tre sa aiba. Dar nu e o regula. Fiecare copil e unic si dintii apar cand vor ei nu cand vrem noi.

V-am pupat. Fug langa fimiu poate prind si eu o jum de ora de somnn.

Am uitat sa va spun ca ieri am vb cu Lali. E la tare si ii e mai bine acolo. Se pare ca aerul curat ii face bine. Va saluta si revine cu vesti cand vine acasa.

Monica mami de Rares dragalas (16.10.2009)
Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

multumesc pentru felicitari. a fost si este un efort de grup, eu nu-mi pot asuma nici un merit. poate doar ca am adus la umanitar un baietel tare bolnav, care are nevoie de ajutor in fiecare luna. am mai pus produse si am mai cumparat. mai mult de atat nici nu poti face. ei au nevoie de tratament, in fiecare luna, de milioane. bani pe care statul roman nu ii ofera, iar acesti copii depind de medicamente si tratamente. e foarte trist, iar daca ii cunosti si personal... ti se rupe sufletul. cand ii vezi iti vine sa plangi si pleci cu o mare tristete in suflet.

monikus, ti-am trimis un PM.

Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
www.dianalaura.wblog.ro
NOUTATI IN ALBUM
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui madyrizi

multumesc pentru felicitari. a fost si este un efort de grup, eu nu-mi pot asuma nici un merit. poate doar ca am adus la umanitar un baietel tare bolnav, care are nevoie de ajutor in fiecare luna. am mai pus produse si am mai cumparat. mai mult de atat nici nu poti face. ei au nevoie de tratament, in fiecare luna, de milioane. bani pe care statul roman nu ii ofera, iar acesti copii depind de medicamente si tratamente. e foarte trist, iar daca ii cunosti si personal... ti se rupe sufletul. cand ii vezi iti vine sa plangi si pleci cu o mare tristete in suflet.

monikus, ti-am trimis un PM.

Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
www.dianalaura.wblog.ro
NOUTATI IN ALBUM
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii


Mady acum am vazut PM-ul. Imi pare tare rau ca nu am raspuns mai repede dar nu s-a putut. Ti-am trimis totusi informatia.

Monica mami de Rares dragalas (16.10.2009)
Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

Mergi la inceput