Dovleceii cresc cu spor! (sept-oct 2009) cap 7

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna fetele!

In primul rand multumesc mult pt sustinere!

APOI SA SPUN CA SUNTEM BINE!ANALIZELE AU IESIT OK!

Dana ma bucur mult ca ai intrat la noi!Si mai este atat de putin pana in februarie, dar vorba Monicai scoatem agitatele...ma ia cu emotii

Mady felicitari pt nominalizare!

Monikus multumim pt vestile despre Lali, sa o pupi cand mai vorbesti cu ea. Imi pare rau ca Rares nu s-a mai cumintit cu somnul.Si Mihaita mai are nopti agitate cand daorme langa mine si eu dau vina pe canini ca sunt umflati dar nu sparsesera cand am incercat ultima data!

Cata noi mai dormim de doua ori pe zi, undeva in jur de 10 jumate dimineata si 15 jumatate la pranz.


si noapte buna!

Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

uite o veste buna, Laura bravo

******************************************************************

Ioana si Carol Ioan fac Trazbātii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

dati-mi si mie ceva idei, rogu-va

pe 31 ianuarie implinesc 30 de ani si nu stiu ce sa fac, ce sa organizez. voi ce ati facut (cine are deja varsta) sau ce ati face?

******************************************************************

Ioana si Carol Ioan fac Trazbātii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanna81

uite o veste buna, Laura bravo

******************************************************************

Ioana si Carol Ioan fac Trazbātii





Multumesc frumos si multi

Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Ioana vad ca eu mai bantui pe aici...eu am facut acum doi ani 30...si m-am sarbatorit acasa cu familia si tin minte ca special pt aceasta ocazie Ramona a invatat sa danseze hora (soacrela a invatat-o)
Nu va spun ce haioasa era!Stiu ca mi-au dat lacrimile!


Fug la culcare noapte buna!

Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui laura78nico

Ioana vad ca eu mai bantui pe aici...eu am facut acum doi ani 30...si m-am sarbatorit acasa cu familia si tin minte ca special pt aceasta ocazie Ramona a invatat sa danseze hora (soacrela a invatat-o)
Nu va spun ce haioasa era!Stiu ca mi-au dat lacrimile!


Fug la culcare noapte buna!

Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007



acasa nu pot, din pacate, din lipsa de spatiu

somn usor si tie

******************************************************************

Ioana si Carol Ioan fac Trazbātii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Neata,

Laura yupyyyyy. Bine ca ati scapat de problemute.

Cat despre doua somnicuri pe zi...pai Rares nu ar avea nici unul daca nu m-as chinui sa-l adorm pe picioare undeva pe la 14-15. Adevarul e ca afara ar dormi pe la 11-12 dar nu il las eu pt ca vreau sa doarma in casa ca sa ma odihnesc si eu sau ca sa pot face ceva treaba. Oricum, eu nu vad nici o problema sa fie 2 somnuri, cu atat mai mult daca sunt scurtute.

Ioana abia astept sa serbam ziua ta. Pai eu te astept aici sa dai ceva de beut si de "halit" ca sa zic asa. In particular, depinde de cati invitati ai. Si daca e posibil sa mai vina si unele persoane neinvitate.... Eu as opta pt varianta un restaurant accesibil, as comanda un tort unde vreau eu pe care l-as servi la restaurant, sigur vor vrea cei de acolo daca tot le faci consumatie, si as opta daca as sti nr de pers pt un bufet suedez sau daca nu as sti nr de pers pt un meniu a la carte. Mai mult nu te pot ajuta. Oricum nu as opta pt ceva acasa. Am verificat si te costa cam tot atat dar ai mult de strans dupa si te consumi mult in ziua respectiva cu pus pe masa, luat de pe masa, adus ceva, inca ceva si tot asa.

Acum sa va zic una tare. Rares al meu isi cam bate joc de mine. Noaptea trecuta a tinut sa imi demonstreze ca poate sa doarma si cu o trezire dar de regula ii place sa ma toace marunt.

O zi minunata tuturor.

Monica mami de Rares dragalas (16.10.2009)
Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

monikus, sar'mana.

lui mihaita i-au iesit maselele si nu ma lasa sa pun mana. oricum, se vede diferenta... nu mai e asa plangacios si ofticat pe orice. se joaca frumos, cearta jucariile, le vorbeste in limba lui acolo, cotrobaie in toata casa... e schimbat. sper sa mai treaca o perioada pana sa-i iasa altele, ca sa imi vad si eu copilul cat de scump e.



Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
www.dianalaura.wblog.ro
NOUTATI IN ALBUM
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

monikus nu poti incerca sa va schimbati programul? adica daca el ar dormi pe la 12 ori iesitimai devreme sau mai putin dimineata ori iesiti numai seara. si te adaptezi cu mesele. eu asa am facut si e foarte bine

multumesc de idei cu serbarea mea invitati sunt doar familia. acasa este exclus sa fac din lipsa de spatiu. un restaurant vroiam si eu sau o excursie la munte (cam scumpa ideea cu muntele)

******************************************************************

Ioana si Carol Ioan fac Trazbātii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanna81

monikus nu poti incerca sa va schimbati programul? adica daca el ar dormi pe la 12 ori iesitimai devreme sau mai putin dimineata ori iesiti numai seara. si te adaptezi cu mesele. eu asa am facut si e foarte bine

multumesc de idei cu serbarea mea invitati sunt doar familia. acasa este exclus sa fac din lipsa de spatiu. un restaurant vroiam si eu sau o excursie la munte (cam scumpa ideea cu muntele)

******************************************************************

Ioana si Carol Ioan fac Trazbātii




Pai eu am incercat sa il culc pe la ora aia dar el ar dormi la ora aia numai daca e afara. Daca e in casa nu vrea. Pe el il ia somnul de la aerul rece de afara, altfel nu ar dormi. Acum depinde si ce ora se trezeste de tot. Noi mesele le avem cat de cat fixe adica, 5-6 dimi 240 ml lapte praf cu 2 masuri cereale, 9-10 fructe cu biscuiti, 13-14 ciorbita sau felul 2, 18 iaurt cu biscuiti sau cereale cu lapte, 22 240 ml lapte praf cu 2 masuri cereale. As putea sa ma mai abat un pic de la program dar el tot nu vrea sa doarma. Oricum, noi avem programul asta de somn de vreo 3 luni deja.

Mady felicitari pt maselute. Ma bucur ca e mai bine dispus piciul.


Monica mami de Rares dragalas (16.10.2009)
Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

Mergi la inceput