Mamici si burtici din Baia Mare(31)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ddiuka spune:

Buna fetelor, sunt si eu o mamaica fericita in 5 luni.Am si eu o mare dilema, nu stiu unde sa nasc la spital sau euromedica? Am inteles ca spitalul judetean este in renovare si este tare aglomerat acuma, aveti ceva noutati?:) Cei de la euromedica stiu ca au conditii bune, dar nu stiu daca pot face fata complicatiilor.

Va pup, si multa sanatate la bebei:*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melly23 spune:

recomand euromedica! daca totul a fost ok pana acum cu sarcina si va continua la fel nu vad de ce ai suporta mizeria si neinteresarea celor de la spital, parerea mea proprie! pupic si bafta mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melly23 spune:

si cum sunt aeriana uit dar totusi

LA MULTI ANI!!!! ana_mun





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddiuka spune:

Mersi pentru sfat melly. Si eu inclin spre euromedica, la spial acuma e dezastru cu renovarea.Ma gandeam sa-l aleg pe dr Costin, sper sa fie o alege buna.

V-am pupat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

Intru si eu rapid sa scot la inaintare niste motate pentru Alina si bebe Tudor

Alina, iti doresc o nastere usoara, o recuperare si mai usoara si sa iti tii in brate minunea mult asteptata! Bebe Tudor te asteptam sa vii sanatos intre noi!


ddiuka, eu am nascut de 2 ori la Euromedica, natural, cu dr.Sasaran si am fost f multumita de tot.daca vrei detalii iti ofer cu mare placere ca imi sunt proaspete in minte :)

PaulaFrida, bine ai venit printre noi. sa vina bebe asteptat cat mai repede.cat despre Radu Roman, si mie mi se pare un dr. super bun.eu nu am nascut cu el, dar la ultima nastere a stat cu mine in travaliu mai bine de o jumatate de ora(si a asistat si el la nastere)si a fost super dragut.si el si Sasaran mi se pare foarte ok.

**************************************************************************************

Ura starneste certuri dar dragostea acopera toate greselile...

Adriana, mamica binecuvantata de Estera (17.09.2008) si Miriam (20.12.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

Adriana, atenta ca intotdeauna..multumesc, am ceva emotii, dar nerabdarea de a-l vedea ca e bine, sanatos, viu, acopera frica, care trebuie sa recunosc ca exista..

cand o sa pui ceva poze cu fetele? sunt curioasa, seamana Miriam cu Estera?

mami de Ariana (30.10.2005) si 39+cu Tudor
mami de ingeras David Andrei (01.09.2008)
"Da-mi Doamne puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba,
Curajul de a schimba ce-mi sta in putere,
Si intelepciunea de a face diferenta intre ele..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PaulaFrida spune:

Adriana multumesc
Acum fac un tratamentul naturist(ceaiuri,tincturi) timp de 3 luni si apoi daca o sa fie nevoie merg sa fac analizele hormonale si dupa mergem din nou la dr,sper sa nu mai fie nevoie pe motiv de



In fiecare zii tot mai aproape de minunea noastra
"A person is a person, no matter how small. "
Dr.Seuss

www.ticker.7910.org/an1cxJA0g410010MjEyODc2c3wxMDAwOTk4c2F8V2UgaGF2ZSBiZWVuIG1hcnJpZWQgZm9y.gif" target="_blank">Marriage Ticker
Trying To Conceive
www.mommy-layouts.com/mommy-graphics/cat/baby-loss/remember-mommy-angel.gif" target="_blank">Mamica de ingeras fetita 27 de sapt,bilateral renal agenesis(2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

Alina, sincera sa fiu stau tare prost cu timpul ca sa mai incarc si poze...adevarul e ca am facut destul de putine (rusine mie ca Esterei ii faceam sute intr-o zi)...da, Miriam seamana fff bine cu Estera cand era mica, doar ca e putin mai grasuta, caci s-a nascut mai mare...

acuma si noi ne luptam cu o infectie urinara ce am descoperit-o la Miriam...e pe antibiotic de 2 zile...sunt asa de suparat ca de la varsta asta trebuie sa ia antibiotic, Estera a luat prima data dupa un an jumate...no, dar asta e, ce putem sa facem...

iti doresc inca o data o nastere usoara si un baietel sanatos...asteptam cat de repede vesti de la voi in formatie completa :)

PaulaFrida, mult succes cu tratamentul.si eu am mare incredere in tratamentele naturiste. iti doresc ca in momentul cand vei merge la Roman sa vezi pe ecran o mica inimioara batand

**************************************************************************************

Ura starneste certuri dar dragostea acopera toate greselile...

Adriana, mamica binecuvantata de Estera (17.09.2008) si Miriam (20.12.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PaulaFrida spune:

Adriana multumesc,Doamne da
Sa stii ca suntem vecine,eu locuiesc in Carei,desi suntem baimereni get-beget si eu si sotiorul



In fiecare zii tot mai aproape de minunea noastra
"A person is a person, no matter how small. "
Dr.Seuss

www.ticker.7910.org/an1cxJA0g410010MjEyODc2c3wxMDAwOTk4c2F8V2UgaGF2ZSBiZWVuIG1hcnJpZWQgZm9y.gif" target="_blank">Marriage Ticker
Trying To Conceive
www.mommy-layouts.com/mommy-graphics/cat/baby-loss/remember-mommy-angel.gif" target="_blank">Mamica de ingeras fetita 27 de sapt,bilateral renal agenesis(2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

Adriana, cred ca nu-i dai de placere antibiotic, dar cand nu ai alta alternativa pur si simplu nu ai ce face..cu o infectie urinara nu-i de joaca..si sa va faceti bine cat mai repede..si sa nu mai fie nevoie de antibiotic mult, mult timp de acum inainte..

PaulaFrida, iti doresc sa ti se implineasca dorinta cat mai repede..

mami de Ariana (30.10.2005) si 39+cu Tudor
mami de ingeras David Andrei (01.09.2008)
"Da-mi Doamne puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba,
Curajul de a schimba ce-mi sta in putere,
Si intelepciunea de a face diferenta intre ele..."

Mergi la inceput