Mamici si burtici din Baia Mare(31)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihatp spune:

va multumesc tare mult ca mi-ati fost alaturi


asta este mergem mai departe cu noua viata. nu este deloc simplu, nici nu m-as astepta la asta, dar nici nu stii cat esti de puternic pana nu esti incercat. caut si ma agat de resurse din toate directiile. pana acum functioneaza.

si Luca este cel mai bun "medicament"!

pentru fetele ce vor sa nasca la spital, voiam sa adaug ca cei de acolo au fost exemplari desi am fost la control doar la clinica, deci nu "aveam" medic la spital. nu am cuvinte pentru cat m-au ajutat. le datorez mult din faptul ca acum sunt (cat se poate pentru momentul asta) echilibrata. niste profesionisti cu suflete de aur!
am nascut cu doc Kingo Harangozo care m-a impresionat de-a dreptul! ii multumesc tare mult, e in rugaciunile noastre.

am nascut si la clinica (pe Luca). a fost OK. acum a palit un pic impresia de acolo, in lumina noilor evenimente si a modului in care s-au comportat cu mine absolut cu totii din spital.

Mamica de berbecut-Luca
9 aprilie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melly23 spune:

Salutari si de la noi
Multe vesti, multe noutati
In primul rand pentru Mihatp, nu am cuvinte , ce e in sufletul tau doar tu stii dar noi te sustinem virtual sa treci cu bine peste aceasta pierdere ! te imbratisam cu drag

le doresc bun venit si noilor mamicute sau viitoare mamicute si va doresc multa sanatate si sa ne mai scrieti, sa nu ne uitati (ca si altii )

Ne bucuram ca ne-am intalnit cu mamicutele si prichindei de anca81 (pe care o chemam la apel), de mihor (ne cerem scuze de la sofia inca o data si o imbratisam cu drag! promitem data viitoare sa incercam sa nu mai facem ), de ana_mun (la cat de iute e alex nici nu l-am prea vazut in schimb ionut e pur si simplu super, falcutele lui m-au dat gata si cum dormea el, n-avea nici o treaba multi pupici voua ) si de ilincaM (sophia, a crescut mareeee, crede-ma ca nu va recunoste-am deloc, cum trece timpul uffff o frumusete este shopia, va imbratisam cu drag )
P.S. o salutam si pe dflavia (ce film ati vazut pana la urma ) si lui stefania

Felicitari adriana si bun venit printre noi micutei miriam (e chiar un nume superb) si sa stii ca te admir la cat de bine te descurci cu cele doua printese!

Cam asta ar fi pe ziua de azi, sper sa va scriem mai des, intre timp ca subiect de discutie va intreb la ce gradinita va dati pchindei? si cum va simtiti cand va ganditi ca mai e putin si va "despartiti" de cei mici?
Eu ma gandesc asa: 1. abia astept caci de fluturica mica si cuminte ce era asa prapadita si obsedata de mine e si 2. cum fac cu paturica, fara dfe care nu doarme sau fara de tete (catelusul ei) oare pot sa le pun cu ea? Haideti sa povestim
Duminica superba tuturor!



Ariana pe cand trebuie sa nasti??? cum esti??? multi pupici voua!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

buna fetelor!..ce bine de voi ca va intalniti..bravo voua si la cat mai multe intalniri

Melly, in legatura cu gradinita..eu am dus-o pe Ariana la 3 anisori..pentru mine a fost cel mai greu moment de pana atunci. Atat eu cat si sotul meu am suferit foarte mult si vreme destul de lunga numai la ea ne gandeam si ne facea tot felul de ganduri si griji, cele mai multe degeaba iti dai seama, dar toate astea trec si odata cu trecerea timpului ne-am obisnuit si noi si ne-am dat seama ca nu o putem tine langa noi o vesnicie..

in legatura cu paturica si jucaria.., in mod normal, acuma cred ca depinde si de gradinita, ar trebui sa-ti dea voie sa le duci, mai ales la inceput
mi-aduc aminte ca in grupa Arianei erau copii cu suzeta sau fiecare cu jucarioara cu care era obisnuit sa doarma, iti dai seama ca educatoarele si ingrijitoarele ar face orice sa doarma copiii si sa nu planga, mai ales in grupa mica..

ce a insemnat colectivitatea pentru mine si copilul meu?..din punct de vedere negativ (are si foarte multe parti pozitive)..imbolnaviri dese, adica 2 saptamani la gradi, 2 acasa..dar am trecut si peste asta si acum in grupa mare suntem mult mai bine..

curaj draga Melly, ai fetita mare deja

mami de Ariana (30.10.2005) si 37+cu Tudor
mami de ingeras David Andrei (01.09.2008)
"Da-mi Doamne puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba,
Curajul de a schimba ce-mi sta in putere,
Si intelepciunea de a face diferenta intre ele..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

buna dimineata!..

azi sper sa fiti mai vorbarete ca de obicei..
eu tocmai mi-am trimis odorul la gradi..si ma pun la un film bun..cat inca mai pot..

sa aveti o saptamana perfecta..

mami de Ariana (30.10.2005) si 38+cu Tudor
mami de ingeras David Andrei (01.09.2008)
"Da-mi Doamne puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba,
Curajul de a schimba ce-mi sta in putere,
Si intelepciunea de a face diferenta intre ele..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melly23 spune:

'neatza o calduta si proaspat facuta pentru voi!

ariana de raceli si alte boli ma astept dar cum zici tu toate se vor rezolva cu timpul, eu sper doar sa ao fetita intelegatoare ca la ultima ei sedere la tara inainte sa plecam mi-a facut o criza de n-am recunoascut-o sper sa nu faca si la gradi la fel ca ma bag in pamant de rusine

azi vad ca, puna acum, e destul de ascultatoare dar ieri a fost teroare, vreau aia, nu aia, apoi ca nu aia xca cealalta ...pfuuuu abia am asteptat sa o pun la somn, ca niciodata

fug ca am de intins hainele apoi fac ceva de papa si niste papanasi mai nou ma pun sa gatesc decat sa ma inebuneasca amy la creieri

va pupacim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihor spune:

melly23 nu ai de ce sa iti ceri scuze. Nu a fost nimic intentionat iar accidente se mai intampla. Toata chestia a fost ca eu eram f nervoasa pe Sofia pentru ca a fost cam agitata in ultimele zile. Ii iese penultima masea si ne face zilele si noptile mai colorate decat sunt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melly23 spune:

offff mai miha si sa treaca repede agitatia sofiei si sa iasa maseluta

eu astept sa se trezesca amelia apoi iesim la o plimbareala, poate ajungem la tzontzo, daca vine careva da-ti un tel tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PaulaFrida spune:

Servustok
Sunt si yo o baimareanca care vrea un
Din pacate sunt si fericita posesoare de ovare polichistice care imi cam dau batai de cap,Cm lung de peste 50 de zile si bineinteles lipsa ovulatiei,
Rugamintea mea ar fii sa-mi recomandati un dr bun din BM care sa ma ajute cu problema asta
Inclin catre dr Roman Radu,Euromedica unde as vrea sa nasc cand o sa fie cazul
Mersi



In fiecare zii tot mai aproape de minunea noastra
"A person is a person, no matter how small. "
Dr.Seuss

www.ticker.7910.org/an1cxJA0g410010MjEyODc2c3wxMDAwOTk4c2F8V2UgaGF2ZSBiZWVuIG1hcnJpZWQgZm9y.gif" target="_blank">Marriage Ticker
Trying To Conceive
www.mommy-layouts.com/mommy-graphics/cat/baby-loss/remember-mommy-angel.gif" target="_blank">Mamica de ingeras fetita 27 de sapt,bilateral renal agenesis(2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melly23 spune:

recomand si eu roman radu si bafta mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PaulaFrida spune:

melly multumesc



In fiecare zii tot mai aproape de minunea noastra
"A person is a person, no matter how small. "
Dr.Seuss

www.ticker.7910.org/an1cxJA0g410010MjEyODc2c3wxMDAwOTk4c2F8V2UgaGF2ZSBiZWVuIG1hcnJpZWQgZm9y.gif" target="_blank">Marriage Ticker
Trying To Conceive
www.mommy-layouts.com/mommy-graphics/cat/baby-loss/remember-mommy-angel.gif" target="_blank">Mamica de ingeras fetita 27 de sapt,bilateral renal agenesis(2007)

Mergi la inceput