Floricele de liliac mai-iun (46)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marylenac spune:

La multi ani!!!
sarbatoritilor zilei


Mami de Matei (11.09.2006) si Tudor (28.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Ioanei nu i-am schimbat sticluta de Vigantol la o luna ci at cand am terminat-o. Nu a avut nimic.
Justinei la fel procedez. Dr nu a zis nimic..cum ca nu s-ar inchide fontanela etc..


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana1234 spune:

La multi ani! celor nascuti pe 9 si pe 10 ! La cat mai multe lunite frumoase si pline de noutati!

Nici eu nu i-am schimbat sticluta lunar, suntem acum la a 3-a ( acum am inceput-o). Eu ii dau vigantol oil ( e vreo 12 lei )...si nici mie nu mi-au zis dr sa o schimb si nici pe prospect nu scrie cum ca dupa un timp ar trebui schimbata. De aceea intrebam....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Buna la toata lumea,
Sa nu ne dati disparute, am fost prinsa cu putina treaba cu fetele. Inca mai am de recuperat multe pagini din capitolul precedent, sper sa reusesc noaptea asta sa mai citesc.

Astazi si noi facem 7 lunite! Parca nici nu-mi vine sa cred ca mai am o fata mare!
Si daca tot vorbeati de realizari, Beatrice se intoarce pe spate si pe burtic, de-a busilea nici ea nu merge, doar face miscari inainte si inapoi, insa se misca tarandu-se pe burtic. Dupa ce papa titi face ca un radiou prins intre unde, insemnand satisfactie, dar mai face asa si de plictiseala. Sta foarte bine in fundulet si a invatat asta destul de repede. Intoarce si ea capul catre persoana de care intreb, iar cand intreb de Kamy mai si trage cate chiuit vesel si sare ca un jumper (sustinuta bineinteles). Mai zice buuuuuuu, iar cand o deranjeaza/dor gingiile zice "buba". In rest, e fascinata de tot ce face sora ei, adica cand sare, danseaza, canta, zburda si daca ar putea ar lua-o la fuga dupa ea.

Fetele cu BLW, imi raspundeti si mie , please, mango il dati felii aburite sau asa crud? Nu prea gasesc fructe moi, si nu stiu daca e ok sa il dau asa mai tare.
Merci si pentru raspuns referitor la asparagus, nu mai tin minte cine era, Ioanact, cred.

Mary, e supeeeer filmuletul!!!! Pup baiatul frumos si vesel!
BB nu ar sta nici o secunda asa in fata calculatorului, ea cum il vede, incearca sa se taraie pana la el cat poate de repedeca sa apese butoanele, asta e interesul cel mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Nati, eu doar crud i-am dat. Insa ultimele 2 Mango cumparate nu mi-au placut ptr ca, desi coapte, au fost f atzoase si nu i-am dat felie ci taiate bucati si amestecate cu iaurtul.




Ioana & Arturicii'S_Biblioteca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Neata!!!
Cafeluta e servita!Grabiti-va ca altfel o beau eu pe toata!

Mary,mamica impresar,de bine ce ti-am zis ca a trecut perioada de plangaceala noaptea,a revenit.Nu mai zic hop pana nu sar gardulNu stiu ce are si ce sa-i mai facSe trezeste din jumatate in jumatate de ora,nu ii e foame,nu e ud,ceai bea doar dc e dulce
Vivela,care ziceai k e vestea buna?

Despre progresele bebelusilor,eu zic k nu comparam..ne orientam,si dc nu le fac ei pe toate,nu ne suparam,le vor face

www.albumdefamilie.ro/pics/1246395600/16457_500.jpg" target="_blank">LA MULTI ANI Laurita!
Mai treci pe la noi,nme e dor de tine

Apropo de asta!
astazi strig prezenta,dar pe rand
Sabinaaaaaaaaaa!!!!Unde esti?incep sa-mi fac griji!De multicel cam lipsesti!
Theooooooo!Ma auziiiiii???????
Maribelllll!!!!!!Te-ai mutat la odisee si nu ne mai bagi in seama?
To be continued....

Pupicei!!!



Cristina, mamica lui Seby,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010
7 lunite frumoase

povestea stelutei de mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tutulyna spune:

buna dimineata si la multi ani!
va urmaresc din cand in cand,nu am net acasa.
baietelul meu are 6 luni si 2 sapt,mananca 3 mese pe zi si tatica la liber...
am fost cu el la dr in fiecare luna la control,totul ok,dar la 6 luni am fost la alt dr ca nu imi placea o coasta,e putin iesita in relief.dr a zis ca e suspect de rahitism lipsa de D uri.i-am facut analize,cica sunt ok,mi-a dat doar sa ii dau 4 picaturi de vigantol,nu 2 ca inainte.fontanela e mare, cat un 5 bani,eco la sold e bine.
fetelor din bucuresti va rog sa imi recomandati un dr bun pt o consultatie amanuntita din cap pana-n picioare.la spital sau particular dar sa fie BUN.(eu sunt din galati)
va multumesc.astept raspunsuri
sanatate tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

neata

ma bag si eu in seama asa de dimineata...

Cris, imi pare rau ca ati luat-o si voi pe calea ne-somnului.
referitor la ceai dulce sau orice dulce, daca nu se poate si nu se poate...macar inlocuieste zaharul cu indulcitor natural pe baza de stevia rebaudiana, e non-caloric, natural, nu creste glicemia si e fara contraindicatii (spre deosebire de indulcitorii artificiali). se gaseste la plafar, e vreo 7-8 lei sticluta de 50 ml, dar o sticluta mie imi ajunge cateva luni, in conditiile in care ii mai indulcesc uneori ceaiul sau ii mai fac o limonada celui mare. sau mai inlocuiesc zaharul la vreo prajitura daca vreau sa fie light.
zaharul e pacatos nu doar ca e caloric, dar creeaza dependenta.


Traiesc in Orasul Alandala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Vivela

neata

ma bag si eu in seama asa de dimineata...

Cris, imi pare rau ca ati luat-o si voi pe calea ne-somnului.
referitor la ceai dulce sau orice dulce, daca nu se poate si nu se poate...macar inlocuieste zaharul cu indulcitor natural pe baza de stevia rebaudiana, e non-caloric, natural, nu creste glicemia si e fara contraindicatii (spre deosebire de indulcitorii artificiali). se gaseste la plafar, e vreo 7-8 lei sticluta de 50 ml, dar o sticluta mie imi ajunge cateva luni, in conditiile in care ii mai indulcesc uneori ceaiul sau ii mai fac o limonada celui mare. sau mai inlocuiesc zaharul la vreo prajitura daca vreau sa fie light.
zaharul e pacatos nu doar ca e caloric, dar creeaza dependenta.


Traiesc in Orasul Alandala
Asta de care zici tu indulceste cat de cat?
Eu am luat glucoza de la farmacie,si nu indulceste nici un pic.
Am pus si la mine in ceai un linguroi din ala mare si nici o diferenta



Cristina, mamica lui Seby,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010
7 lunite frumoase

povestea stelutei de mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzicab spune:

Neata, mersi de pont, Vivela, nu stiam ca exista si lichid, eu foloseam doar Steviozida (praf), dar mi se cam termina.

Mergi la inceput